Pc modemi ile Hyper terminal üzerinden Sms göndermek

Başlatan F493, 13 Kasım 2014, 22:22:05

F493

Selam,

Dizüstü bilgisayarımda modem var. Ev telefon hattını modem soketine bağladım.
  Hyper terminal üzerinden cep telefonuna sms göndermek istiyorum. Daha önce hiç bunu deneyen oldumu acaba?.

Cevaplarınızı bekliyorum.

Esen kalın.

F493

Selam,

Evdeki telefon hattını modem olan pc me bağlıyorum.  Daha sonra hyper terminalden ATDT05xxxxxxx ENTER yapınca cep telefonum çalıyor. Buraya kadar tamam. SMS için gereken işlemleri yapınca sms atmıyor :-). Bu konuda fikri olan varmı acaba.

Esen kalın.

kantirici

Telefon hattında telekom tarafından sms özelliğinin akif olması gerek diye biliyorum.

F493

Selam,

Aktive ettirdim. Ev teline sms atıyorum ve hyper terminaline RING mesajı düşüyor.

Esen kalın.

t2

Ev telinden mesaj gönderirken, hat üzerinde ne gibi işler yapılıyor? Onun aynısını modemle yapmak gerek.
Benim tahminim:

Önce mesaj merkezi gibi bir numara cevriliyor.
Sonra faks sinyaline benzer iletişim kurularak mesaj iletiliyor.
Bu sinyal fsk biçimli sinyaldir.
Mesaj işlerinde sabit hatta fsk kullanıldığından eminim, bir tarihte bakmıştim.

Sms atan telefona paralel telf bağlayıp dinleyebilirsiniz.

F493

Selam,
Burada sadece 0800 500 0000 gibi bir numara var. PSTN modem protokolu uyguluyorum fakat olmuyor.
http://www.turktelekom.com.tr/tt/portal/!ut/p/b1/jZBBb4MwDIV_URQXKihHRicSlLBpgJblMkVaStMlUEHEgV-_rNulh7XzzfL37OeHJRZYDmoxvfJmHJT97mXyXhNGYbuDqmT1DmjdtQzSbFNGcQDeAlCUOdmmDCBQEdD9A9mnGQegyf_08EflcE9fXYAb-nAgmnjBeyzPyh-RGQ4jFo_Lh8ai0TMiZnXaWz0ZLLie1cmq2Sm0aJRbr6chJHFA1GpvZuOu6LZFDW_Qz6px1daaz8vkFctr209FmQbbWZO8dPEGqvgXuBXbvb9qMjqNz64TK8sJmOf-C6qRizQ!/dl4/d5/L2dBISEvZ0FBIS9nQSEh/?urunsayfasi=ozellikleri&urunadi=Evde%2FSes-Hizmetleri%2FMesajlasma-ve-Alternatif-Iletisim-Hizmetleri%2FTT-SMS-Evde

http://office.manualsonline.com/manuals/mfg/silicon_laboratories_inc/si249439.html?p=237  burada anlatılıyor.

Acaba atladığım bir nokta mı var. Benim pc dell 1525 inspiron ve modemi üzerinde var. Hyper terminalden AT komutuyla teli çaldırıyorum ATDTxxx.   Ayrıca ev teline sms gonderince hyper terminaline RING mesajı geliyor.

Şöyle bir detay var eğer ev telefonunun sms özelliği yoksa sesli mesaj olarak geliyor. Bu deneyden sonra ev telini taktım ve ev telefonu çaldı. Açtım ve bir adet sesli sms var dedi dinledim gönderdiğim sms'i okuyordu. Sanırım hyper terminal'e RING gelmesinin sebebide modemi sms moduna sokamadıgım için eğer onu yapsam RING değil mesaj dusucek ekrana. Tersi durumdada gonderirken SMS moduna sokmam gerekiyor. İşte böyle bir durum. Çarşı pazar karıştı valla:-)

Esen kalın.