padometre pc grafık yayıt

Başlatan omurcan185, 21 Kasım 2014, 14:01:32

omurcan185

oncelıkle herkese merhaba foruma yenı uye oldum daha onclerı baska forum steleınde takılıyordum.sorunumdan once bılgı duzeyımden bahsedeyım buna gore yardım edersınız dıye dusunuyorum...
HABERLESEME SISTEMLERI 4.SINIF OGRENCISIYIM(LİSE) pic programlamaya 1 yıl once kendı calısmalarımla basladım az cok pic basıc bılıyorum.kendı usb progryıcım var kendı kendımı ıyı gelıstırdıgımı dusunuyorum.bu yıl mikro denetleyıcıler dersımız var  ogretmenımız 18f4550 prograyıcı deney setı aldırdı devreyı tammaladık ve 2-3 hafta sonra "C" diline giriş yapcaz. bukadar yeterlı sanırrım sorunumdan bhsedeyım.

pioze speker kullanarak padometre benzerıı bı devre yapıcaz her adım atıgımızda tıtresıp sayma ıslemı yapıcak bu sayma ıslemını 24 saat boyunca yapıcak 24 saat sonunda elde edılen adım sayısını bır rf modul ıle ana devreye yollıyıp bu devre ılede pc de yıllık bır grafık olusturacak bugun bukadar adım attın gıbı

ornek grafık:http://www.foreksmaster.com/wp-content/uploads/cizgi_grafik_foreksmaster.jpg

kafamda dusundugume gore ana devreye kadar bılgıyı gonderebılırım fakat bu devrden sonrabunu pcye yollıyıp grafık nasıl olustururum?

bunu yapabılırmıyım ona gore devre yapmayı dusunuyorum?

Gökhan BEKEN

RF modüller ile bilgisayarı haberleştirmek için ComPort kullanımı yaygındır. Bluetooth modüllerde SPP ile kolay olacaktır. Önce kablo ile deneyin sorun yoksa geçersiniz.
Pedometre olayına gelince, öğrenme açısından lafım yok ama profesyönel anlamda diyorsanız IMU ile yapılması daha makul bir proje. Çünkü ayağın altına sensör koymak uğraştırıcı bir iştir. Ayrıca dataları 24 saatte bir göndermek yerine her adım attığında bir önceki adım ile arasındaki geçen süreyi veya o anki yerel saati gönderebilirsiniz. Kullanıcı istatistik düğmesine basınca, bugün şu kadar yürüdünüz türünden mesaj vermek daha kullanıcı dostu olur. Çünkü kullanıcı ne zaman isterse o zaman görmelidir.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

omurcan185

çok saolun fakat benım bunları yapabılecegımı sanmıyorum hatta soyledıhınız bırcok seyı anlamdım bıle IMU EĞİM SEN SORUMUYDU birdedemek istedıgım su kullanıcı bunu ıncelemıyecek ornegın bu bır mahkuma takılacak (mesela ayak bılegıne) ve mahkumum gunluk yuruyusu felan bılgısyardan gırafık ıle ınceleneck ayak bılegıne takıcagımız ıcın spekerdakı o tıtrasım ıle sayım yaparız gıbı gelıyor opamplar felan malıyetı mınımumda tutmam gerekıyo.