Elektronik Zar Programı

Başlatan carrox60, 22 Kasım 2014, 15:39:03

carrox60

merhaba arkadaşlar okulda verilen proje gereği elektronik zar programı yapacağım ama mikroc de program yazmaktan pek anlamıyorum program yazılıp aynı zamanda isis te simulasyonu yaplacak programın ayrıntısı şöyle;

elektronik zar. (1-6 arası değerler için, iki zarlı sistem, iki seven segment display kullanılacaktır. bir buton ile çalışacaktır.)

PIC olarak PIC16F887 kullanılacak.

yardımcı olursanız sevinirim  ;)

Gökhan BEKEN

Birilerinin yardımcı olması için birşeyler yapmış olup ortaya koymanız gerekiyor.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

erpay

MikroC'nin led bilinking örneğini incele gayet açık bir örnek sana MikroC hakkında bilgi verecektir.

carrox60

Alıntı yapılan: erpay - 22 Kasım 2014, 18:03:34
MikroC'nin led bilinking örneğini incele gayet açık bir örnek sana MikroC hakkında bilgi verecektir.

teşekkürler inceleyeceğim

Recep METE

Arkadaşım ben de ccs c ile 7 segmentte yaptığım tekli zar programı var. Istersen paylasirim.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

carrox60

Alıntı yapılan: semfero - 22 Kasım 2014, 20:37:45
Arkadaşım ben de ccs c ile 7 segmentte yaptığım tekli zar programı var. Istersen paylasirim.

hocam paylaşırsan sevinirim en azından fikir olur

Recep METE

Hocam zar programı aşağıda youtube yüklediğim şekildedir.İkilisinide yapabilirim, sanırım.Hoşuna giderse kodları ve proteus şemasını özeline gönderirim.Kodlar CCS C de yazılmıştır.

http://youtu.be/2GX3EdnoMXc
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

carrox60

Alıntı yapılan: semfero - 24 Kasım 2014, 22:00:17
Hocam zar programı aşağıda youtube yüklediğim şekildedir.İkilisinide yapabilirim, sanırım.Hoşuna giderse kodları ve proteus şemasını özeline gönderirim.Kodlar CCS C de yazılmıştır.

kardeş programın kodlarını ve proteus çizimini özelden veya mail den atarsan sevinirim

kadir2424

Aynı konudan benimde bir ödevim var. Bana da gönderebilir misin?

turkish96

Alıntı yapılan: semfero - 24 Kasım 2014, 22:00:17

merhaba sizden ricam lütfen bana bu devrenin kodlarını atarmısınız çok önemli. şimdiden teşekkürler.

Recep METE

Alıntı yapılan: turkish96 - 02 Aralık 2014, 23:58:43
merhaba sizden ricam lütfen bana bu devrenin kodlarını atarmısınız çok önemli. şimdiden teşekkürler.

Arkadaşım simdi okuldayim. Akşam eve gidince atarım.

turkish96

Alıntı yapılan: semfero - 03 Aralık 2014, 11:34:49
Arkadaşım simdi okuldayim. Akşam eve gidince atarım.

çok teşekkürler...  akşama bekliyorum :)

Recep METE

Alıntı yapılan: turkish96 - 02 Aralık 2014, 23:58:43

Alıntı yapılan: kadir2424 - 02 Aralık 2014, 14:48:53
Aynı konudan benimde bir ödevim var. Bana da gönderebilir misin?

Alıntı yapılan: carrox60 - 30 Kasım 2014, 12:54:20
kardeş programın kodlarını ve proteus çizimini özelden veya mail den atarsan sevinirim

Arkadaşlar, ccs c kodunu ve proteus şemasını özelinize attım. Aşağıda da breadboard üzerine kurulmuş hali görülmektedir.

http://youtu.be/sE2Zx3QtPMs

kadir2424

Kardeş buradaki display sayısını ikiye çıkartmak istediğimde kodlamada nasıl değişiklik yapmalıyım kafam karıştı. Ayrıca dosya maalesef silinmiş.

Recep METE

Alıntı yapılan: kadir2424 - 09 Aralık 2014, 10:58:07
Kardeş buradaki display sayısını ikiye çıkartmak istediğimde kodlamada nasıl değişiklik yapmalıyım kafam karıştı. Ayrıca dosya maalesef silinmiş.

dosyayı özeline tekrar gönderiyorum.Gelmezse bana bildir.