bu uyarı nedir?Nasıl aşılır?i

Başlatan okay57, 02 Aralık 2014, 19:52:17

okay57

Arkadaşlar belki de forum konularının dışında olduğundan forum kurallarına uygundeğilse kusura bakmayın.  2 haftadan beri avastın şu uyarısıyla karşılaşıyorum.İnternete her girdiğimde sağ alt tarafta dın dın diye çıkıyor.Ne yaparsam düzelir.

एक होना

hocam chrome de bir eklenti var sanırım. ve bu eklenti zararlı.

chrome menüsünden eklentileri bir kontrol edebilir misin ?

Kabil ATICI

Kullandığın bir program beklenenin dışında bir yere erişmeye çalışıyor, (muhtemeler chrome) ,muhtemelen birşeyler bulaşmış. Antivirüs programın bunu engellemiş.

Önce chrome geçmişini bir sil, sonra program özelliklerine bir bak, program kısayoluna bir şey eklemiş mi, eklemişse silmen gerekir. (Nasıl yapılacağını internetten bakabilirsin)
chrome eklentilere bir bak olmadık bir eklenti varsa kaldır.
ambar7

okay57

geçmişi daha önce silmiştim sonra yine yaptı.Kısayol eklememiş,uzantı(eklenti) yok.Bazen hiç gelmiyor sonra yine geliyor

एक होना

hocam bu uyarıyı ne zaman almaya başladın tarih olarak aklındaysa program ekle kaldır dan programı bulabilirsin.

malware midir nedir öyle bir parazit bulaşmış bilgisayarına.

gerekirse program ekle kaldır dan tanımadığın programları kaldırabilirsin.

kullandığım pc de de böyle bir olay olmuştu hatta işletim sistemi adı altında eklemişti.
tarih olarak aklımda olduğu için kaldırdım düzeldi.

en kötü ihtimal yeni baştan kurman gerekebilir.

Kabil ATICI

Daha fazla bilgi dediğinde ne diyor?
Bu bir haber kanalına yönlendirmek için yaplmış gibi durumu var. Ama arka planda hangi işler gerçekleştirir bilinmez.

Görev yöneticisine bir bakıp var mı diye..

Yada registry olayına bir göz atılabilir. Muhtemelen vardır.
Program files'de bir bakmak gerek. Olmaması gereken bir şey varsa kaldırılması gerekebilir.
ambar7

okay57

avastın sitesine yönlendiriyor.PRogramlarda farklı bir şey bulamadım.Şuana kadar da uyarı gelmedi geçmişi sildikten sonra ya da tesadüfen gitti.Sonra yine gelecek...registry bakayım

mesaj birleştirme:: 02 Aralık 2014, 20:32:03

yine geldi

एक होना

hocam ComboFix diye bir program var. istersen indirip bakabilirsin.
registerleri düzeltiyordu.

okay57

Arada sırada gelmeye başladı.Eskiden dadandımı sürekli geliyordu.Combofix i deneyeceğim

okay57

combofix le de temizlik yaptım ama hala geçmedi.Başka neler deneyebilirim.

एक होना

chrome den hariç başka browser varsa onu kullan aynı hatayı verecek mi bak bakalım ?

okay57

öteki tarayıcılarda da aynı şeyi yapıyor.

RaMu

adwcleaner deneyrbilirsin,
işlemi bitince pcye restart atmasına izin ver.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

bocek

Anladığım kadarıyla avast virüsü buluyor ama temizleyemiyor.
Spyhunter'ı öneririm. Bir tarattır daha neler neler bulacaksın. Hepsini temizliyor.
1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..

okay57

hepsini deneyeceğim.canadannews.in diye bir sitede yok

mesaj birleştirme:: 03 Aralık 2014, 09:51:25

Uyarı kutusunda bu site yazıyor

mesaj birleştirme:: 03 Aralık 2014, 10:48:13

adwcleaner sorunu çözmedi.Spyhunter ücretsizini  bulamadım