Diğer evrende zaman tersine akıyormuş..!

Başlatan Andromeda, 13 Aralık 2014, 22:28:29

Andromeda

Bu teoriye göre diğer evrende zaman farklı , eğer böyle bir evren varsa oraya ne zaman gidilecek
ya da gidilebilecek mi..
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/bilim-teknik/162261/Orada_zaman_tersine_akiyor.html
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Kabil ATICI

Adı üzerinde teori. Doğruluğu veya yanlışlığı kanıtlanamayan önerme.
Ona bakarsan paralel evren diye bir teori var.

Belki gidip gelen vardır, belki öyle bir yer yoktur, belki hiçbir zaman gidilemeyecek veya gitmek istemeyeceğiniz bir yer kimse bilmiyor. Kimbilir belki cehennemin dibi. Belki aynı evrende. Belki gidebilmek için solucan deliğinden geçmek gerekiyor. Daha şurada aya gidildi-gidilme tartışmasının yapıldığı, aydan öteye gidilemediğini düşünürsek, diğer evrenlere gitmeye birkaç yüzyıldan fazla var gibi görünüyor.
Atom altı yapısını çözülmesi, bugünkünden çok daha güçlü enerji kaynaklarının bulunması, bugünkü bilgisayardan çok daha hızlı ve güçlü bilgisayarların keşfine kadar zor görüyorum...

Eğer o önerme (teori) doğruluğu yüzde yüz ispatlanmış olsa idi adı postalat olurdu.
ambar7

z

Teori dogrulu yada yanlisligi ispatlanmabilir onermelerdir. Ispati bir kac yuz yil zaman alabilir.

Aksiyom ise dogru yada yanlisligi ispatlanamayan onermelerdir.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

magnetron

big bang'te evrende sadece hidrojen vardı

diğer elementler güneşlerdeki nükleer reaksiyonlar sonunda milyarlarca yılda oluştular

şimdi bu ters zamanlı evrende big bang anında uranyuma kadar herşey mevcut olacak

nasıl olacak bu ?

robomaster

trabzonluökkeş

Salih

Tamam diğer evren veya paralel evrenler spekülasyon
aşağıdaki Wikipedi'den alınan bilgiyi okuyalım.

Alıntı Yap
Evrendeki kütleçekimsel enerjinin incelenmesi sonucu, varsayılan toplam enerji yoğunluğunun sadece %4'ünün doğrudan gözlemlenebilir maddelerden oluştuğu gözlemlenmiştir. Yine bu toplamın %22'sinin karanlık maddeden oluştuğu hesaplanmaktadır. Kalan %74'ünün ise everene dengeli bir şekilde yayılmış olan karanlık enerjiden oluştuğu kabul edilir.

Bu bilimsel bir tespit. Yaklaşık %96 göremediğimiz madde veya enerji nerede?

Kabil ATICI

Uzayda kendisi ışık kaynağı olmadıkça veya ışık kaynağının yakınında olmadıkça bir nesnenin algılanması tamamen şansa kalmıştır.
En basitinde güneş sistemimizde  gezegenlerin ötesince ciddi bir kütle (astreoid kuşağı) bulunmaktadır. Güneş sistemimizdekiler Jüpiter ve mars arasındadır. Ama dış gezgenlerin ötesinde Kuiper kuşağı ve Oort bulutu  ancak geçen yüzyılında keşfedildi. Şu anki gözlem araçlarımız fazla ayrıntıya izin vermiyor. Bir gezegen kütlesini bir şekilde algılayabiliriz ama bu kütle küçük parçalar halinde olursa o kadar kolay algılayamayabiliriz. Ama uzayda sonuçta bir kütle olarak etkisi olur.

Tabii bu arada kara delik olgusu da var ki o zaten ayrı bir konu...
ambar7

Salih

Ben şahsen, insan gibi soyut düşünebilen gelişmiş bir canlının, yaratılış (veya varoluş)
gayesinin uzayın önemsiz bir yerinde, önemsiz bir gezegeninde 70 yıl kadar
ömür sürmek olmadığını düşünüyorum.
Ayrıca kadim medeniyetler (Antik mısır gibi) ve semavi dinlerde bahsedilen
öteki dünya (veya paralel evrenler) kavramının gerçek olduğuna inanıyorum.
Yani daha göreceğimiz ve yaşayacağımız çok evrenler ve ona bağlı hayatlarımız olacak.

Kabil ATICI

İnanç olayı farklı bir boyuttur ve kişiye özeldir.
Olayı bir de şöyle bakarsak, ömrü sadece 2 saat olan bir sinek veya sadece 2 hafta olan bir kelebeğe göre oldukça uzun bir ömürdür. 
Gerçi ömrümüz 1 milyon yıl olsaydı ya da 1 milyar yıl, şu anki bulunduğumuz noktadan farklı bir yerde olur muyduk, ben kesin olarak bunu bilmiyorum, çünkü şu anda elimizde bu var. Ya insanoğlu çoktan kendini yok ederdi, ya da galaksinin bu bölgesini çoktan fethederdi. Söyleyebileceklerimiz varsayımdan öte gidemez.
Biliyorsunuz ki, ne kadar yaşadığınızdan ziyade, nasıl yaşadığınız önemlidir.
ambar7

sayangku

lise yillarındayken çok kafa patlatmıştım bu konulara zamanda yolculuk paralel evren solucan delikleri karanlık madde gibi konulara ilgim vardi
hatta kuantum fizigine bile girmiştim küçük çaplı birşeyler ögrendim ama insan büyüdükçe şevkı kırılıyor sanırım liseden kalan aklımda bazi bilim adamlarını verim
istersen arastir biraz
çetin bal zamanda yollculuk hayranı bir adamdır adamın bütün sitesindeki konuları okumuştum şimdi para verseler okumam :) ama çok yararlı bilgiler
vermişti ozaman
eger bu  işlerle ilgilenmek istersen bu video kesinlikle izlemen ve ögrenmen gerekir çünkü temeli burda
Çift Yarık Deneyi Dr Quantum Derin Düşünce
bu adamıda çok araştırmıştım bu adam tam bir manyak ve dünyanın en zeki insanları sıralamasına girmiştir  bu adamın videolarını bul bence
Paralel Evrene Açılan Gerçek Bir Geçit (1.Bölüm)
bu bilim adamıda babası öldügünden beri babasını geri getirmek için zaman makinesi yapmaya çalışıyor hatta bana destek çıkarlarsa ben bu makineyi yaparim
diye idda ediyor param olsa heba ederdim bu adama 120 BİN STERLİN'i :)   Ronald Mallett ismi   araştir bigili bir adamdır
birde bu işleri sevdiysen filmde tavsiye edebilirim  ismi zaman makinesi
http://www.hdfilmsaati.org/zaman-makinasi-izle.html
kitap ta tavsiye ederdim ama okumayız diye gerek duymuyorum :)
saygılar

Andromeda

Karanlık madde olayı ilginç..eskiden dünyanın " öküzün boynuzu"nda olduğu düşünülürdü,
burada "öküzün boynuzu"  sembolik bir ifade yani çok ilkel bulduğumuz  düşünceler..
sonra anlaşıldı ki dünya boşlukta dönüyor.. ve şimdi karanlık madde var , öyle ise dünya boşlukta değil..
birşeyin içinde duruyor..
eskiler pekte yanılmamış, dünya biryerlere yaslanmış yani.. ;D
linkteki  teori büyük patlamadan sonrasına bakış yapmış..
bilim insanları büyük patlama öncesi konusunda da teorik çalışmalar yapıyorlar ve bildiğim kadarı ile
sağlam matematiksel çalışmalar bunlar..yani "büyük patlamanın öncesine bakış" konusu çok ciddi bir şekilde araştırılıyor..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

fbkaya

Alıntı yapılan: elek - 14 Aralık 2014, 23:34:50
Karanlık madde olayı ilginç..eskiden dünyanın " öküzün boynuzu"nda olduğu düşünülürdü,
burada "öküzün boynuzu"  sembolik bir ifade yani çok ilkel bulduğumuz  düşünceler..
sonra anlaşıldı ki dünya boşlukta dönüyor.. ve şimdi karanlık madde var , öyle ise dünya boşlukta değil..
birşeyin içinde duruyor..
eskiler pekte yanılmamış, dünya biryerlere yaslanmış yani.. ;D
linkteki  teori büyük patlamadan sonrasına bakış yapmış..
bilim insanları büyük patlama öncesi konusunda da teorik çalışmalar yapıyorlar ve bildiğim kadarı ile
sağlam matematiksel çalışmalar bunlar..yani "büyük patlamanın öncesine bakış" konusu çok ciddi bir şekilde araştırılıyor..
Dünya öküzün boynunda meselesi hadisdir şöyle bir açıklama yapılmış
http://www.sorularlaislamiyet.com/article/2705/dunyanin-okuzle-baligin-ustunde-oldugunu-soyleyen-bir-hadis-var-mi.html

Konuya gelince ilgincime gitti, gecen gün fizikist.com da okudum bende :)
Umarım insanlığa yararlı gelişmelere vesile olur, ne diyeyim :)

Orhanbeyh