SMD Kapasitör Boyutları

Başlatan एक होना, 16 Aralık 2014, 02:45:06

एक होना

SMD kapasitör boyutlarını araştırıyorum. Bakmadığım web sayfası kalmadı.

Aşağıdaki resimdeki anlatımı buldum.

Pek anlayamadım ölçü olayını.

Fotoda ki alt bölümünde kodların voltajı belirlediğini gösteriyor üst bölümünde ise kod a göre boyutlarını gösteriyor.

Alt bölüm ile Üst bölüm arasında bir uyuşmazlık var yada ben anlayamadım. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Yapmak istediğim Proteus da ares için kılıf ve 3d tasarlamak.

kullanacağım bir kaç kondasatör var hazırlamak için başlamışken genel bir çalışma yapayım dedim.
voltaj ve kapasitif değerler için bir çalışma yapayım. sonuç olarak boyut sorunu oldu ve şu an elimde 3 yada 4 adet farklı SMD kondansatör var cetvel ile ölçmektense hazır bir ölçüm listesi var ise daha iyi olacak.

Yardımlarınız için teşekkürler.
Saygılar.

mustafaelektro

Üst tarafında başka bilgi var, aşağıda başka. Ayrı değerlendir. Sen nasıl  bir tutarsızlık buldun?
İnternette "  smd aluminum electrolytic capacitors sizes " aramasi yap. Üreticilerin pdf dosyalari karşına çıkacaktır. Onları incele.

hgs

Mesela 10V luk kapasite alacaksan bu firmadan Size A oluyor. 16V olacaksa Size C,  50V olacaksa Size H.

"Size" kodu belli olduktan sonra yukarıdaki tabodan
W P B A değerlerini bulup kütüphaneyi yapıyorsun. Büyük ihtimalle kullandıgın programda standart libler içerisinde kapasiteler için Size A B C gibi liblerde hazır olarak vardır. Kontrol edip kullanabilirsin.

एक होना

ayrı ayrı teşekkürler bilgiler için.

verdiğiniz bilgi doğrultusunda arama yapınca istediğim listeye ulaştım (smd aluminum electrolytic capacitors sizes)

Saygılar.