c# program başka bilgisayarda çalışmıyor.

Başlatan GreeN, 17 Aralık 2014, 16:49:56

GreeN

Programı çalıştırınca "Program Çalışmayı Durdurdu." Şeklinde hata veriyor ve aşağıdaki verilerin yer aldığı bir .xml oluşturuyor.

<ProblemSignatures>
<EventType>CLR20r3</EventType>
<Parameter0>x.exe</Parameter0>
<Parameter1>1.0.0.0</Parameter1>
<Parameter2>54918a64</Parameter2>
<Parameter3>x</Parameter3>
<Parameter4>1.0.0.0</Parameter4>
<Parameter5>54918a64</Parameter5>
<Parameter6>47</Parameter6>
<Parameter7>6</Parameter7>
<Parameter8>System.TypeInitialization</Parameter8>
</ProblemSignatures>

Ne yaptımsa çalışmadı. VS2013 kullanıyorum,tam hakim değilim.
Terörü Lanetliyoruz.

barisertekin

clr20r3 hatası. .Net Framework sürümünü kaldırıp son sürümü yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Veya

Şurada bahsedilen Fix'i deneyebilirsiniz. KB934518

ziyaretci

Bir diğer sorun ise, eğer program içerisinde manuel bir dizi göstermişseniz, diğer bilgisayarda o dizi olmayacağından bulunamayıp hata verecektir. Bu veritabanı dosyası olur, resim, ses, .dll  vs. gibi dosyaları kendi bilgisayarınıza göre değil, global olarak tanımlayın. Yani programınızın başka bilgisayarda en kesin olacak dizinine yükleyin bu gibi dosyaları. ".exe" 'nin olduğu dizin.

GreeN

.net 4.5.2 yüklüydü kaldırdım ,pc'yi yeniden başlattım , tekrar yükledim. Değişen bir şey olmadı.
sql database kullanıyorum ama sql database ayarlarını program açıldıktan sonra yapıyorum.

Diğer dll dosyalarını Proje ağacında References içinde yer alan dosyaları, Copy local değerini true yaparak program exe klasörüne kopyalattırıyorum.
Resimlerin hepsini projeden sildim. Buton resimleri var sadece.*.rpt rapor dosyalarını bile klasöre aldım.
Sonuç hala aynı hata.
Terörü Lanetliyoruz.