Çok düşük hızda uçuş

Başlatan r32mp, 19 Aralık 2014, 22:54:29

Kabil ATICI

Balon olsaydı veya çok hafif olsaydı yere inişte zıplama yapardı.
ambar7

leblebitozu

https://www.youtube.com/watch?v=xDtqUg8R6Jw

Yorumlarda yer verilmiş gövde helium dolu, kanatlar "depron aero" denilen bir malzemeden yapılmış, 7 gr'lık motorlar kullanılıyor vs.

z

Alıntı yapılan: ambar7 - 20 Aralık 2014, 17:34:21
Balon olsaydı veya çok hafif olsaydı yere inişte zıplama yapardı.

Tekerlekleri de mı balon. Ayrıca bahsettiğiniz problem bir otomatik kontrol problemi.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

r32mp

285g ağırlığa sahip bir model. bizimkilerin bir kanadı 300 g geliyor. şimdi anlaşıldı.Balonun kanatlı versiyonu desek yeridir.
Biz bizimle bizdeydik, biz bizimle bize geldik, biz bizimle bizdeyken bizi bizden mi sorarlar?

ilker_32

Bu uçağın dışarıda rüzgarlı bir havada uçuşunu düşünemiyorum bile :)

Karamel

hocam govde tamamen balon. burun kismi vede kanatlarida koputen yapilma. leblebitozu hocamin verdigi videodan balon oldugu gozukuyor.

vedo35

Amaaannn bu gavur milleti nelerde düşünüp yapir.
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

Fgocmen

Nasıl Bir Motor Sistemi var Videoda Motorun bir tarafından bakılınca Diğer Tarafı Ap açık Belli
YaFeS

muhittin_kaplan

Alıntı yapılan: ahmet_zxc - 20 Aralık 2014, 10:12:18
abi sen böyle değildin ne oldu sana.

uçuramazlar ne demek uçuyo işte. ne yani montaj mı bu film.

bu yorumun kosgeb deki UZMANların yorumları gibi olmuş.
Yok Hocam Fizik Var AiroDinamizim var. Serde Modelcilik Var.
O Boyutta Aşırı Yavaş Uçuyor, Hiç Pervane yok. Hadi Ducted FAN la yaptılar diyelim. boyutu en fazla aşağıdaki kadar olurdu.
ME 262 Indoor Ducted Fan (Twin) German Jet Fighter WW2 August 2014

Belki Pervane Olsa ,
Bakın Burada Bazı Yerlerde Kanatla değil sadece motor çekiş gücüyle havada kalıyor.
Indoor RC flight

Karamel

hocam govdesi helyumlu balon. zaten yukarida Z hocamizda fiziken aciklamis durumu.

ucagin kutlesi m olsun. asagiya dogru mg kadar yani kutlesi carpi yercekimi kuvveti kadar(9.8 m/s) bir kuvvet olusturacaktir. motorlarinin yarattigi itis gucu vede kanatlarin kaldirma kuvveti. mg nin olusturdugu asagiya dogru olan kuvveti yenerse vede onu gecerse. ucak ucmaya baslayacaktir.

zaten buraya kadar kisimi anladiysak. ucagin boylesine yavas ucabilmesi icin cok hafif olmasi gerektigini aliyoruz.

ayrica govdede ki helyum. mg nin tersine yani yukari dogru bir kaldirma kuvveti yaratacaktir ki. buda cok daha yavas hizlarda mg yi yenebilecegi vede ucabilecegini kanitlar.

12. sinif lise fizik bilgilerimle konuyu anlatmaya calistim. hatam varsa lutfen hocalarim duzeltsin.... ::)

baran123

DataDiver

mehmet

Strafor köpük ile yapılmış olası yüksek
ihtimal. Motorlar da fırçasız 3 fazlı
yüksek devirli olanlardan olmalı.
Yaklaşık bir metre mesafeden kalkış
yapması ve kapalı alanda çok rahat
uçurulabilmesi buna ihtimal veriyor.
Balon ve ya ipli olması daha az
ihtimalli. Zira çok rahat kontrol
edilebiliyor.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

TA7R

3 axisteki hareketlerine de bakarak , içinde kaldırıcı gazla dolu balon veya tüp olduğu kesin gibi görünüyor

muhittin_kaplan

Alıntı yapılan: mehmet - 21 Aralık 2014, 04:09:16
Strafor köpük ile yapılmış olası yüksek
ihtimal. Motorlar da fırçasız 3 fazlı
yüksek devirli olanlardan olmalı.
Yaklaşık bir metre mesafeden kalkış
yapması ve kapalı alanda çok rahat
uçurulabilmesi buna ihtimal veriyor.
Balon ve ya ipli olması daha az
ihtimalli. Zira çok rahat kontrol
edilebiliyor.

eminmisin ?