Adsl modem 80 portunu açamıyorum

Başlatan birkan, 20 Aralık 2014, 22:12:16

birkan

Arkadaşlar bende ttnet in verdiği tp-link td864w modemi var. Iki gündür uğraşıyorum 80 numaralı portunu açamıyorum. Çünkü o portu modem arayüzü kullanıyor ve değiştirilmiyor. Dmz ile yönlendirme yaptım önce sorun çıkmadı ama bilgisayarın ip numarasını sabitleyince dmz yönlendirme yapmıyor. DHCP istiyor. Kısaca yeni modem satın alacağım. 80 portu sabit ip olan bir bilgisayara yönlendirme konusunda sorun çıkarmayan bir modem tavsiyesi yapar mısınız?

dnacikaya

Merhaba cisco modem kullanabilirsiniz. Ama modem arayüz IP sinin değiştirilebilmesi lazım. 80 Portunu modemin kullanması da normal değil.

MC_Skywalker

web arayüzü olan mıdem routerler de 80 nolu porta gelen istekler bu arabirime gönderilir. 80 nolu portu yönlendirsenin doğruda konfig e erişenezsini

\\ipadersi:yönlendirilen_port_no şeklinde kullanmanız gerekir.   

mehmet

Bu tip modemlerde;
öncelikle ilgili ip' ye yani kendi
bilgisayariniza yönlendirme yapılır. Eğer
cevap alınamaz ise öyle modeme
yönlendirilir.
Öncelikle localhost/127.0.0.1 cevap veriyor
mu? Buna bakınız. Ayrıca bazı modemler
loop yapılmasına izin vermediği için,
kendi bilgisayarınızdan modem yolu ile
yine kendi bilgisayarınıza herhangi bir
porta bağlanmanıza izin vermeyebilir.
Bunu ancak bir arkadaşınız vasıtasıyla ve ya
cep telefonunuz ile deneyebilirsiniz.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

birkan

cisco modemler pahalıdır. Evde kullanmak için o kadar nakit ayırmam mümkün değil.

Şimdilik sorunumu DMZ ile çözdüm. Ama ben sadece istediğim portları yönlendirmek istiyorum. Modem loop yapmama izin vermediği için sunucuya telefonumun internetinden adsl ip numaramı yazarak bağlanabiliyorum.

Daha önceki kullandığım modemlerde modemin web arayüzü için başka bir port tanımlayabiliyordum. Mesela portu 8080 yapıp modem arayüzüne 192.168.1.1:8080 ile erişiyordum. 80 numaralı portu da istediğim bilgisayara yönlendirebiliyordum. Bu modemde hiç bir şey yapamıyorum. İşin kötüsü tp link bu modemi TTNET'e özel ürettiğini söylüyor. Sitesinde ismi bile geçmiyor. Dolayısıyla yeni firmware de yok. TTNET ise modemle ilgili sorunlar için tp link'i aramamı söylüyor. TTNET modemin fonksiyonlarını tamamen değiştirmiş. Mesela Dışarıdan modeme erişim kapatılamıyor, site yasaklama bölümünü çalışmaz hale getirmiş vs. Düz kullanırsam 10 numara modem. Kesilme, kopma yok, mesafesi iyi, ama işte düz kullanırsam...

Yokmu arkadaşlar evinde adsl hattı ile web sunucu kurupta modemden 80 numaralı port yönlendirmeyi sorunsuz yapan. Bana lazım olan sadece bir modem marka ve modeli.

Salih

Port yönlendirme konusun da tecrübem yok.
Fakat benimde ttnet'den abonelikden aldığım airties marka modem vardı.
Firma değiştirdiğimde modem ttnet'e özel imal edildiği için
yeni firmada çalışmadı. Bende net de arama yaparak modemi ttnet den
kurtaran bir firmware buldum ve yükledim. Modem standart modem haline geldi.
Senin modemle ilgili firmware olabilir, net de iyice aramanı tavsiye ederim.

robomaster

Ben sıradan ne airties nede zyxel sorun yaşamadım port yönledirme konusunda.