SKYPe Bağlantı Sorunu

Başlatan एक होना, 20 Aralık 2014, 23:28:18

एक होना

MSN skype ye geçtiğinden buyana kullanmamıştım. programı indirdim kurdum msn adresi ile bağlan dediğimde hız sorunu var diyor. bu sorunu nasıl giderebilirim.

internet bağlantım 8mb ve şu an hiç bir program çalışmıyor yada kota aşımı gibi bir sorun yok.

netde aramalar sonucu deyalı bir açıklama bulamadım.

Saygılar.

Kabil ATICI

Burada sıkıntı upload hızı olabilir.
Bir kaç tane test sunucusu olacak onlarla bir hız testi yapın. İnternette ttnet hız testi diye aratırsanız  çıkacaktır.

Download hızı ile upload hızı ne yazık ki aynı değildir. Çok nadir bağlantılarda bu ikisi aynı ama onlarında fiyatları uçuktur.
Örneğin benim download 8MBit iken upload 600k gibi bir değerde.
Eğer ben burada yüksek hızlı bağlantı yapmak istersem karşı tarafa yeterli bilgi gitmez. Ama karşı tarafın bilgisi canavar gibi gelir.

Onun için upload bağlantı hızınıza bakıp ona göre bir bağlantı hızı seçin...
ambar7

एक होना

laptop wifi olarak bağlı , anti virüs programı açık ve DNS elle girili iken aldım ekran görüntüsünü.

bu hız için yetersiz mi skype ?
bu arada 7 adet web sayfası da açık idi

Kabil ATICI

Sizin bağlantı hızınıza göre upload hızınız 670k. Skype için bağlantı hızınızı buna göre ayarlamanız gerekir.

Açık pencerelerin bir şeyler isteyip istemediğine göre etkiler.
Wifi'de en azından upload-download birbirine eşittir.

Servis sağlayıcılarımız bu konuda kullanıcıyı biraz yanıltıyor diyelim, genellikle download hızını söyleyerek satıyorlar. Upload hızları düşük oluyor.

Kullandığırıız skype son sürümü olduğundan emin olun,
skype bağlantı hızınızı doğru seçtiğinizden emin olun, bildiğim kadarı ile cep telefonu ile bile çalışıyor.

Yapabiliyorsanız bir de kablo (ethernet) bağlantı ile deneyin.
İnternet security türünden bir yazılım kullanıyorsanız,  skype için bağlantı izni tanımlamanız gerekebilir.

EK. Bende epeydir kullanmıyordum, baktım şifrelerimi bile kabul etmiyor, güncelledim girdi. (Ben görüntülü bölümü kullanamıyorum)
ambar7

एक होना

hocam dün en son sürümünü indirdim skype programını

microsoft ile giriş yap dediğimde internet bağlantısı yavaş düşme ve kopma gibi şeyler yazıyor.

en son olarak skype üzerinden yeni bir üyelik yaptım sorunsuz giriyor. sanırım microsoft a karşı bir alerjisi var programın.

Kabil ATICI

Her ikisi ile girebiliyorum. Belirli saatlerde trafik sıkışıklığı olabiliyor. Belki o saate denk geldiniz.
ambar7

एक होना

hocam ilgi ve alakan için teşekkürler.

bir ara network kablosu bağlayıp denemek lazım.

en kötü ihtimal yeni adresi kullanacağım.