Picproje Eğitim Semineri 1.Altium Workshop ( 24 Ocak 2015 )

Başlatan MrDarK, 25 Aralık 2014, 15:44:27

fryrmnd

Arkadaşlar alakasız ama. programı evde lisanssız kullananlar ne şekilde kullanıyo acaba. Tamamen internet bağlantısını mı kesiyorsunuz. Güvenlik duvarı, yada host file ayarı mı yapıyorsunuz.

Ben bir sanal makineye kurdum. Sanal makinenin internet bağlantısını kestim(bir aksilik yoksa). Güvenlik duvarı zaten altiumu ilk kurduğumda engelledi. Ben de engellemeye devam et dedim. Sizce bunlar yeterli midir?

f15eagle

Herkese merhaba,
Eğitim için bir taslak oluşturdum. mustafaelektro arkadaşımızın paylaştığı video güzel bir örnek oldu bana da.

Düşündüğüm taslak,

GİRİŞ

- Pcb nedir, çeşitleri ve üretim teknikleri.
- Pcb tasarımında standartlar (mil, IPC vb)
- Pcb tasarımı üzerine notlar, yararlı linkler ve eğitimler

Altiuma Giriş

- Altium web sitesi ve sitede bulunan kaynaklar
- Altium Designerin sunduğu özellikler (şematik,pcb,fpga,script)
- Program arayüzünün ve menülerinin tanıtılması
- Library hakkında
- Alabileceğimiz çıktılar (gerber, pdf, .step)

Örnek çalışma

- Şematik üzerinde konuşma
- Örnek, şematik kütüphanesine eleman ekleme
- Şematik çizimin yapılması
- Kullanılan ürünlerin datasheetlerini inceleme
- Kompanent satıcılarından bahsetme (farnel,digikey, yerli satıcılar..)
- Örnek, footprint oluşturma
- Tamamlanan şematiğin pcbye aktarılması hataların ayıklanması
- Pcb üreticilerinden bahsetme (çin firmaları, yerli firmalar hakkında)
- Pcb çiziminin yapılması
- Pcbye script ile logo aktarma (siyah beyaz resimi pcbye ekleme)
- Çıktıların alınması
- Solidworks ile kutu veya çevre tasarımı üzerine kısa tanıtım

- Soru cevap

Eğitimin sonlandırılması

Örnek çalışmaya kadar powerpoint sunusu üzerinden kısa kısa anlatım yapmayı düşünüyorum.
Temel seviye eğitim olduğu için her konuya değinmek istedim
Fikirleriniz nelerdir ? Eklemem gereken konular var mı ?

MrDarK

Son derece güzel bir program görünüyor, her kesim için birşeyler var :)

Listemiz güncellenmiştir. Son 13 kişi kaldı

1- meftun
2- MrDarK
3- Yafes
4-7 ayks
8-9 aspcibertan
10- hhy2000
11- ground
12- emayer
13- yldzelektronik
14- Baran Ekrem
15- aliveli
16- ereneraslan7
17- eleanorh
18- Xxx_Cihan_Xxx
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

ahmetbudak

Biz uzakta olup katılamayacaklar için güzel bir video hazırlanır diye umuyorum emeği geçen herkese şimdiden teşekkürler..

mustafaelektro

türkiye satıcısı firmadan eğitim alanlar var mı?
Nasıl bir düzende anlatıyorlar?
Ne kadar ayrıntı biliyor ve anlatıyorlar?

Bizim yapacağımız eğitimde video kaydı nasıl yapılacak acaba? izleyen kişi menüleri, fare hareketlerini falan anlayabilecek mi?

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: mustafaelektro - 31 Aralık 2014, 12:53:43
türkiye satıcısı firmadan eğitim alanlar var mı?
Nasıl bir düzende anlatıyorlar?
Ne kadar ayrıntı biliyor ve anlatıyorlar?

Bizim yapacağımız eğitimde video kaydı nasıl yapılacak acaba? izleyen kişi menüleri, fare hareketlerini falan anlayabilecek mi?

Eğitim çalışmalarına henüz katılmadım ancak önümüzdeki 15 gün içinde randevu almayı düşünüyorum.
Satın alırken zaten fiyata eğitim dahildir yada değildir maddesi eklenip fiyat ona göre belirleniyor.
Ancak eğitim satın almasanızda Team-viewer gibi programlarla sıkıntılarınıza drect çözüm sunabiliyorlar. Telefon+net uygulama birlikte oldukça rahat bilgilendiriliyorsunuz.
İhtiyacınızı siz belirliyorsunuz 1 e bir eğitimde. Onlar çözüm sunuyorlar.
Oldukçada iyiler. :)

Ayrıca vidyolu eğitim desteği verdiklerinide biliyorum. Ancak ben faydalanmadım. Benim ihtiyaçlarım daha ziyade uç noktalarda olduğundan 1 e bir irtibatla çözüldü.

MrDarK

Alıntı yapılan: Mehmet Salim GÜLLÜCE - 31 Aralık 2014, 14:16:51
Eğitim çalışmalarına henüz katılmadım ancak önümüzdeki 15 gün içinde randevu almayı düşünüyorum.
Satın alırken zaten fiyata eğitim dahildir yada değildir maddesi eklenip fiyat ona göre belirleniyor.
Ancak eğitim satın almasanızda Team-viewer gibi programlarla sıkıntılarınıza drect çözüm sunabiliyorlar. Telefon+net uygulama birlikte oldukça rahat bilgilendiriliyorsunuz.
İhtiyacınızı siz belirliyorsunuz 1 e bir eğitimde. Onlar çözüm sunuyorlar.
Oldukçada iyiler. :)

Ayrıca vidyolu eğitim desteği verdiklerinide biliyorum. Ancak ben faydalanmadım. Benim ihtiyaçlarım daha ziyade uç noktalarda olduğundan 1 e bir irtibatla çözüldü.

Arkadaşlar merhaba ; Vermiş olduğunuz bilgilerin konusu buraya çok uymadığından üyelerimizin aklını karıştırabilir. O yüzden Altium'un türkiye satıcısının verdiği eğitimleri başka bir başlıkta tartışabilirseniz sevinirim.

Alıntı YapBizim yapacağımız eğitimde video kaydı nasıl yapılacak acaba? izleyen kişi menüleri, fare hareketlerini falan anlayabilecek mi?
Eğer f15eagle'ın yapacağı eğitimden bahsediyorsanız zaten giriş niteliğinde bir eğitim olacak, o yüzden adı 1.Altium :) Kısmetse bu tarz detay kısa yol ip uçları pratiklik gibi şeyleri 2.veya üstü eğitimlerde detay verilerek anlatılabilir. mustafaelektro altium konusunda sizde picproje alemize kattığınız çalışma notlarını biliyorum hepsi için teşekkürler.

alparslan8190

a.ersoybas

MrDarK

Listemiz güncellenmiştir. Son 2 kişi kaldı

1- meftun
2- MrDarK
3- Yafes
4-7 ayks
8-9 aspcibertan
10- hhy2000
11- ground
12- emayer
13- yldzelektronik
14- Baran Ekrem
15- aliveli
16- ereneraslan7
17- eleanorh
18- Xxx_Cihan_Xxx
19- alparslan8190
20- a.ersoybas
21- ttg
22- atakan
23- papsukkal

atakan

Bende katılmak istiyorum . benide yaz ;)
Ücreti vs gereken herhangi bir  sey varsa bunun bilgisinide veririseniz sevinirim!

MrDarK

Alıntı yapılan: atakan - 06 Ocak 2015, 17:16:10
Bende katılmak istiyorum . benide yaz ;)
Ücreti vs gereken herhangi bir  sey varsa bunun bilgisinide veririseniz sevinirim!

Katılım şu an için ücretsiz görünüyor. İmla kurallarına ve site kurallarına dikkat ederseniz mesajlarınızda sevinirim. Cümlenizin sonunda ünlem işareti "!" koymanızı gerektirecek bir durum görünmüyor :)

Eğer ücretli olsaydı konu içinde ücretlidir diye belirtilirdi. Sizi listeye ekledim seminerde görüşürüz.

Kabil ATICI

30 kişiyi tamamlayamazsanız beni de ekleyebilirsin. (Yedek)
Mümkün olursa 30+1 olabilirim.
ambar7

papsukkal

mistek

Eğer boş yer kalırsa bende gelebilirim. (İstanbul dışından geleceğim o yüzden şuan kesin değil)
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R