Yolda bırakmayacak ucuz laptop güç kaynağı

Başlatan z, 27 Aralık 2014, 02:51:55

FxDev

Alıntı yapılan: OG - 27 Aralık 2014, 20:58:19
Piyasaya için de "yetmesi gereken sebepler" gerek.

Biraz açsak ya da şöyle sorayım yukarıdaki mesajlarda yanlış tespit ettiğim ne var örneğin?
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

t2

Ürün ne kadar süredir çalışıyor? Kaç adet kullanıldı? bunlardan ne kadar zamanda kaç tanesi arıza yaptı gibi konular da önemli tabi. Belki o ünlü markanın sarsıntıya dayanıklı tipi de vardır. içine macun sıkılmıştır.

OG

Alıntı yapılan: FxDev - 27 Aralık 2014, 21:02:25
Biraz açsak
Bir tarafta Meanwell hakkındaki sağlam iddia var,
Diğer tarafta, forumda bile, ben ve belki daha onlarca Meanwell kullanıcısı var, diğer ürünler ile de kıyasını yeterince yapmışlar. Birkaç on kişi önemli değil global çapta tercih/satış başarısı var.

Varsa bizden birisi daha iyisini üreten memnun edici durumdur. Ancak bu aşamada yanlızca bir iddia. Meanwell kullanan, tercih edenler için Meanwell'in hatalarını göstermek ve ondan daha iyisinin var olduğunu ispat gerek. Açılması gereken yer burası.

mesaj birleştirme:: 27 Aralık 2014, 21:17:33

Alıntı yapılan: t2 - 27 Aralık 2014, 21:10:19
Belki o ünlü markanın sarsıntıya dayanıklı tipi de vardır. içine macun sıkılmıştır.
Ürün gamına bakmadım, dediğin gibi belki oda vardır, ancak genelde piyasada dolaşan ürünler statik ortamlar için hazırlanmış. Pano vs içinde ray tipi gibi.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

FxDev

@t2: Yaklaşım bir kaç sene önce iletişim kurduğum bir motor firmasının yaklaşımına benziyor. Sizin cihaz 5A'lik ama anlık 25A'e çıkabiliyor mu; neden çıkmıyor ki bizim motorlardan anlık 100A bile geçiyor, o da veriversin.

Daha bir çok karşılaştırma yaptım; 300V tek faz girişte çalışabilme, +70C ortam sıcaklığı, tekrar edilebilirlik, izolasyon mesafeleri, EMI test sonuçları....
Ve şu unutulmamalı, hiç bir şey datasheetinde verildiği gibi değildir ya da öyle midir; bu soru işareti içinizi kemirmemeli ürünü alırken. Ve asıl mesela şu; yaptığınız ve bildiğiniz, ürün fiyatı yakın cihazdansa, bir Çinli firmanın ürününe para kaçırmanın da alemi yok. Size şu ürünü alın değerlendirin demiyorum, benim memnun olduğumdan bir diğeri memnun kalmayabiliyor tercih nedenidir. Memnun olan kullanmaya devam edebilir.

Söylediklerim 3-5 adet için değil, yılda 50k-100k arası ürün satıyorsanız geçerlidir. Elma ile armut kıyaslaması olmasın lütfen.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

z

Meanwell firması ev içi kullanım için mi yoksa endüstriyel alanlarda kullanım içinmi üretim yapıyor?

İhtiyacım olan güç kaynağı laptop adaptörü. Her cihazla birlikte bir tane de adaptör vermem gerekiyor.

Benim uygulamam ev, büro, labaratuvar uygulaması. Sert şartlara maruz kalmayacak. Laptop adaptörlerinin en büyük sorununun soğutma sorunu olduğunu düşünüyorum.

Belki plastik kutuya bolca delik delinebilir. Bu durumda adaptör cihaz içine konursa delikler sorun olmaz. Gene de bir başkasının ürettiği güç kaynağına garanti vermek istemiyorum.

En iyisi güç kaynağı garanti kapsamında değil diyip kurtulmaya çalışayım.

Yada güç kaynağı vermeyeyim kullanıcı kendisi satın alsın.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

t2

Laptop adaptörlerinin delikli olanını hiç görmedim. en büyük sorunu ısı gibi  görünmüyor.

z

Delikleri kutuya kendim delerim demek istemiştim. Peki sorun ısı değilse ne?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

t2

ben laptop adaptöründe sadece kablonun kıvrılıp kopması sorunu gördüm başka sorun görmedim. taş gibi aletler. yan sanayi olarak 40-50TLye bilgisayarcıdan alacağınız adaptör bile sağlam. garantisi var. ithalatçısı var. uğraşmak isterseniz kendisine gönderebilirsiniz tamir eder.

şimdi aklıma geldi galiba bunlarda elektrolitik kondansatörün kuruması sorunu oluyordu. bu da günde 24 saat çalışsa, galiba  5 sene kadar sonra olur.

OG

IP sınıfı sorun olabilir, laptop adaptorleri ayak altında her yerde olabileceğinden, içine bir parça girmesin veya temasa sebep olacak birşey düşmemeli diye kapalı olmalı.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Melih1802

@z Meanwell firması ev içi kullanım için mi yoksa endüstriyel alanlarda kullanım içinmi üretim yapıyor?

Tıbbi standartlara göre ürünleri de var. 2 sene önce Tel erezyon makinasında hala neredeyse 24 saat çalıştı.
Tabii "çalıştı" kriter olmayabilir.

HexfeT

Notebook tamiri yapan ve yedek parçası satan bir firmadan lazım oldukça notebook adaptörü alırdık. Lite-on marka. Bir çok markanın orijinal adaptörlerini zaten bu firma üretiyormuş. 20-25TL gibi bir fiyattan alıyorduk. Son kullanıcıya 40-50TL gibi fiyatlarla satılıyor. Standart notebook adaptörü kullanırsanız 2A yük ile ısınma sorunu olmaz bence. Ucuz, dayanıklı, temiz bir çözüm olur.