Çinden tablet üreticisi görüntüleri

Başlatan leblebitozu, 02 Ocak 2015, 21:12:14

leblebitozu

Karamel

ilki 15$. ikincisi birincisi ile ayniymis. sadece lcd portu degisik. board ta fiyat degisikligi yok. tablette var. cunku farkli lcd kullaniliyormus. 3. board 10$ (cortex a-9 islemcisi varmis). geri kalanindada sirketi dolasiyorlar ve sipiker gibi konusan kisi calisanlarin neler yaptigi hakkinda sorular soruyor. anlayabildiklerim bu kadar ::)

leblebitozu

İlaveten en son gösterdiği single core board'un 10$'dan ucuz olduğunu söylüyor ama fiyat vermedi.

Karamel

hocam o konuda tereddutlerim vardi. kesin emin olamadigim icin yazmadim. o sira biraz kargasa oluyor. kiz listeye bakmaya calisiyor. fiyat verilmiyor vs. ondan tam emin olamadim :)

FxDev

"Silisyumun kumdan geldiğini düşünürsek pahalı bile" diyecekler neredeyse. Rekabet kelimesinin son çıtası gerçekten.
Adamın ilk sorusu kopardı yalnız: WHO YOU!!??
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

Karamel

mistek

Adamların;
Designer'ı 1 adet.
Software engineer'ı 1-2 adet.
O PCB komple 10dolara o mekandan çıkıyor ya helal olsun!

100bin adet aylık üretim gibi bişey dedi sanırım. Nasıl bu kadar ucuz olabiliyor.!?
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Karamel

hocam videonun company introduction kismini atlaya atlaya gecmistim. vaktim yoktu izlmek icin. siz boyle diyince izledim. kalan kismini cevirmeye calisayim.

pcb tasarimcilari 7 gunde bir adet pcb tasarimi yapabiliyormus. tasarimcinin arkasindaki adam pcb yi kontrol ediyor. onunda arkasindaki pcb ler uzerinde testler yapiyor. sirketleri 15 yildir calisiyormus(kadin fifty diyor. adam fifteen diye duzeltiyor vede kadin kafa salliyor. arada bir anlasmazlik olmus olabilir) testing grubunda birkac kisi daha var. sondaki esmer adamda design grubunda. onun bilgisayarinda touch driver ic sinin schematic ine bakiyorlar. her ay 100.000 adet pcb uretiyolarmis. birkac tane satici calisanlari var. bazilari disarida imis(video cekilirken). software engineer lari xp bilgisayar kullaniyor! :) debug yapiyormus ayrica bir tane daha software engineer lari var. saticilardan bir tanesi bayanmis kalanlar erkek :)

videoda anlatilan seyler bunlar. konulari atlamadan alt yazi kivaminda yazmaya calistim.

mesaj birleştirme:: 03 Ocak 2015, 01:04:41

bide hocam soyle birseyde varki. ayda 100.000 adet tablet satan firmada 5-6 tane muhendisin olmasi garip degilmi? bence daha fazla olmali?  :-\

Erol YILMAZ

3 tanesi tasarim da, 2-3 tane de imalatta ise bence oldukça yeterli. Fazla sayi değişik problemler demek.

Tesla.25

Adam "engineer" e takmış, her önüne gelene "bu mühendis mi ?" diyor. :D

Ayrıca, ayda 100.00 tane PCB satıyormuşlar. Beğenmediğimiz Çin !