Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

AN0,AN1,AN2,AN3,AN4

Başlatan ido2323, 23 Ocak 2015, 16:31:22

ido2323

Hayırlı günler, analog okuma için a portunun 0-4 portlarına 5 adet lm35 bağlanmıştır. Bunları sıra ile işte en fazla 200ms gecikmeli okumak istiyorum, bunun için ADCON çevrimine başlıyorum ADRESL ve ADRESH değerleri AN0 için kaydediyorum ardından analog çevrimi kapatıyorum, aynı işlemi AN1,2,3,4 içinde yapıyorum, yani her bir analog port için sırası ile;

1. AN0 seçimi yap
2. Analog çevrime başla
3. ADRESL ve ADRESH değerlerini NUM'e işle çevir LCD de göster
4. Analog çevrimi kapat

1. AN1 seçimi yap
2. Analog çevrime başla
3. ADRESL ve ADRESH değerlerini NUM1'e işle çevir LCD de göster
4. Analog çevrimi kapat

AYRICA BUNLARDAN ÖNCE ADRESH VE ADRESL  değerlerini temizliyor, lcd dönüşümünde ve gösterimdede farklı değişkenler kullanıyorum. Ancak 5 değeride aynı okuyorum, farklı okuma yapamadım acaba bu işin bir püf noktası var mı?

ibocakir

Hocam pinleri aynı okuma problemiyle sanırım forumda biri daha karşılaşmıştı aratırsanız bulabilirsiniz.

Yalnız neden kapatıp açıyorsunuz onu anlamadım. ADCON0=0 yaptığınızı durumda tüm A portu pinlerini Analog giriş yapıyor.

ido2323

cengav4r

Kanal seçimi ile adc okuma arasında delay var mı?. 2. olarak LCD'ye yazma işini en sonda dene.

ido2323

malesef delay yok analog pin seçiminden hemen sonra okumaya geçiyor, delay deneyince de birşey değişmiyor.