GÜÇ KAYNAĞI

Başlatan F.T, 24 Ocak 2015, 20:28:36

F.T

Arkadaşlar selamlar.
Dual 0-30vdc 0-5 amper güç kaynağı almak istiyorum fiyat kalite performan açısından önerilerinizi almak istiyorum.
İyi çalışmalar.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

FxDev

Hocam hangi alanda kullanacaksınız?
Piyasadakileri tercih edebilirsiniz ya da GW Instek marka olacaktı çıkışı 6A olabiliyordu tek kanalda.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

F.T

Fırat hocam merhaba.Aslında genel kullanım amaçlı.Atölyede kullanma tarzında bir ürün arıyorum.Fiyatlar baya uçuk görünüyor.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

FxDev

Yok yani bununla elektronik kart falan mı tasarlanacak yoksa endüstriyel bir cihaz sürekli mi çalıştırılacak. Çünkü SMPS'lerde ucuz fiyatlar bulunabilir ama 0V kritik değerler.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

F.T

Kendime evde bir çalışma masası yapıyorum.Genel amaçlı arızalı kart beslemelerinde veya kendi yaptığım çalışmaları denemek için kullanıcam.smpsleri pek beğenmiyorum açıkçası.dalgalı akım asılan yüklerde sıkıntı oluyor.

FxDev

Laboratuvar cinsi bir kaynak lazım o halde. Hocam bu konuda piyasada dolaşanları kendi firmamız dahil içeri sokturtmuyorum. Teknoloji 1990 teknolojisi. Şöyle ki elektronik kart tamiri yapıyorsunuz, kartta sorun yok belki ama aptal bir beslemeden ötürü kartta hata var gibi gözükebilir. Başıma bir kaç kez geldi, eski bir laboratuvar kaynağında sıkıntı vardı, deneyimde hep hatalı sonuçlar alıyordum. Kaynağı değiştirince sorun düzeliyordu. Bence bu konu sizin için kritik olabilir. Şu piyasada satılan 2x30V 3A çin malı ürünlerden uzak durmanızı isterim. Bu arada ben yüksek frekanslı ve güç tüketen devrelerde kullanıyorum, genelde şebeyeke bağlı olan cihazlar. Yanlış bir intiba yaratmak istemem birisi de çıkıp bende hiç sorun olmuyor denebilir. Maalesef bu konuda fiyatlar bin tl civarını bulabilir. Standartlarına göz atın derim datasheette.

F.T

aynı sorunu bende iş yerinde dual 0-30vdc 0-5 amper ttech firmasının smps tipi güç kaynağında yaşadım.kartı onardım  arızalı görünüyor.eski tip el yapımı trafolu regüleli kaynaktan besleyince sıkıntı ortadan kalkıyor.ondan dolayı smps tipi beslemeyi tercih etmiyorum.dediğin rakam hobby masası için baya uçuk. kendimde pek yapmak istemiyorum.orjinal bir ürün bulursam rakamda uygun olursa almayı planlıyorum.

Mucit23

Bende bu ürün var
http://www.antenci.net/MCH-305D-II-0-30v-0-5a-Cift-Cikisli-Laboratuar-Adaptor,PR-1035.html
FxDev in dediği gibi belki biraz eski teknoloji ama fiyat performans açısından oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim. Gerçi ben bayağı yordum bu cihazı. İki defa çıkış transistörlerini yaktım. Hatta konu açmıştım forumda
https://www.picproje.org/index.php?topic=37712.0
Orjinalinde kanal başına iki adet paralel bağlı 2N3055 var. Soğutucu üzerinde 1 tane daha transistör için boş ver olduğu için Transistör sayısını usülüne uygun olacak şekilde 3'e çıkardım. Ozamandan bu yana transistörlerde problem olmadı. Bir kerede Master tarafdaki voltaj ayarlama potansiyometresi bozuldu. Onuda değiştirdim parçaları piyasada bulunuyor. En sonki söküşümdede artık sök tak sök tak derken master tarafın gösterge paneli bozuldu. (Ne olduysa anlamadım) En son kendime oraya uygun olacak şekilde bir gösterge paneli yapmaya niyetlendim pcb felan çizdim. Herşeyi hazırladım ama yapmaya bir türlü fırsat olmadı. Herşeye rağmen bu cihazı önerebilirim. Biraz alıp elden geçirip sağını solunu modifiye edince uzun yıllar kullanılabilir. 

F.T

Ferhat Hocam bu cihaz sanırım trafolu değilmi?Aslında bende bu tip bir ürün almayı düşünüyorum.Mervesan firmasının bu tip ürünleri var.Bu ürünler hakkında bilgisi olan varmı?
http://www.mervesanelektronik.com/tr/ayarli-guc-kaynaklari/ms-305-d-ii-0-60-0-30-volt-510-amper

Mucit23

Evet trafolu hayvan gibi yerinen kalkmıyor.

F.T

Banada öyle bir şey lazım.Eski olsun çamurdan olsun.
Mervesan ürünlerinin üretimi yerlimi acaba?

Mucit23

Bir fikrim yok malesef

skara1214

Alıntı yapılan: F.T - 24 Ocak 2015, 23:39:30
Banada öyle bir şey lazım.Eski olsun çamurdan olsun.
Mervesan ürünlerinin üretimi yerlimi acaba?
çin üretimi . Ama ben kullanıyorum gayet memnunum.Tabi Fxdevin dediği gibi çok fazla kasmadım işimi görüyor
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz