Işıklı buton

Başlatan एक होना, 01 Mart 2015, 02:03:13

एक होना

bu ürünü kullanan oldu mu ? sağlıklımıdır.
yada başka öneriniz var mıdır ?

http://www.direnc.net/12X12-YESIL-LED-ISIKLI-BUTON,PR-18864.html

iş görür sorun yok derseniz pdf dosyasını nereden bulabilirim. kılıf oluşturmak için.

kutahyaspor

ayhani

Alıntı yapılan: Birol KURNAZ - 01 Mart 2015, 02:03:13
bu ürünü kullanan oldu mu ? sağlıklımıdır.
yada başka öneriniz var mıdır ?

http://www.direnc.net/12X12-YESIL-LED-ISIKLI-BUTON,PR-18864.html

iş görür sorun yok derseniz pdf dosyasını nereden bulabilirim. kılıf oluşturmak için.

İş görürmü derken? Buton işte hocam basınca kapanıyor. Üzerinde led olması güzel.  Ben böyle ilginç bulduğum ürünlerden 1-2 numune alırım, aldım bir kenarda duruyor.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

एक होना

@ayhani hocam demek istediğim kısa vadede bozulur mu yoksa sağlammıdır demek istedim.

@kutahyaspor hocam paylaşım için teşekkürler.

ayhani hocam buton üzerindeki ışık veren led mi yoksa 12 volt ampul mü ? denediniz mi ?

(bende çok soru soruyorum)

Saygılar.

ilker_32

Muhtemelen led'tir. Uzun ömürlü olması açısından led'in ön direnci bir miktar yüksek tutulabilir. Düz butonu decompose ederek iki pin daha eklenebilir.

ayhani

Alıntı yapılan: Birol KURNAZ - 01 Mart 2015, 14:31:35
ayhani hocam buton üzerindeki ışık veren led mi yoksa 12 volt ampul mü ? denediniz mi ?

Hocam siz sorunca merak ettim buldum çıkarıp inceledim.
Butonlar kaliteli duruyor. Üzerindeki bildiğin led(kütahyaspor'un verdiği resimdede görülüyor). Ledin herhangi bir öndirenci vs yok. Butona basınce vs yanmıyor yani direk normal led gibi sürmelisin. Artıs ne olur dersen butonun kafasını iyi ayarlayıp yaptığın bir devrede kutunun dışına çıkarırsan ekstra led yuvası için uğraşmazsın birde estetik durur.

एक होना

hocam bilgilendirme için teşekkürler.

ares kılıfı ve 3d hazırladığımda buradan paylaşırım.

Recep METE

Alıntı yapılan: Birol KURNAZ - 01 Mart 2015, 21:17:17
hocam bilgilendirme için teşekkürler.

ares kılıfı ve 3d hazırladığımda buradan paylaşırım.

Hocam 3D yi hangi programla yapıyorsunuz.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

एक होना

baran123

Kullanacak arkadaşlar olur belki belirteyim.Buton ışığı 12V ile çalışıyor.

JKramer

Bu başlıkta bahsedilen butonun içinde bir tane led var; rengine göre Vf gerilimi 2-3V civarı. Sizinki başka buton olsa gerek.

baran123

Hocam butonu gidip sordum bu sitenin yerinden 12V dedi.Bildiğim kadarıyla LED akım ile sürülebilen bir devre elemanı düşük gerilimde de çalışabilir diye düşünüyorum.Fırsat olunca deneyeceğim.

ayhani

Alıntı yapılan: Baran Ekrem - 06 Mart 2015, 16:54:14
Hocam butonu gidip sordum bu sitenin yerinden 12V dedi.Bildiğim kadarıyla LED akım ile sürülebilen bir devre elemanı düşük gerilimde de çalışabilir diye düşünüyorum.Fırsat olunca deneyeceğim.

Yanlış bilgilendirme. Arkadaşlar bizzat test ettim butonun içinde direk normal led var.

baran123

bilseydim alırdım tüh öyle deyince ...