Bilgisayar harici harddiski görmüyor

Başlatan Recep METE, 04 Mart 2015, 10:02:46

Recep METE

Arkadaslar bende de bir  hdd var icınden ses gelıyor ,ışığı yanıp sönüyor ama bilgisayar görmüyor. Ne sorunu var, sızce ne yapmalıyım? Google' da araştırdım ama sorunu gideremedim. Yardımlarınızı bekliyorum.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

overlok

Hocam alakasız olmasın denemişsinizdir belki ama usb'den mi bağlanıyor? Bilgisayar görmediğinde diğer usb girişlerini deniyorum, sorun ortadan kalkıyor bende.
Hanımların dikkatine, overlok makinesi ayağınıza geldi!

bocek

Genelde USB kablo direncinden dolayı yeterli voltajı alamamasından kaynaklanır.
USB kablosunu değiştir. Mümkün olduğunca kısa olsun ve üzerinde parazit filtrelemek için ferit nüveli olanlardan olsun.
Şunun gibi:
1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..

muratdu

Direk PC nin içine takma imkanınız varsa takıp bakın.

Recep METE

Alıntı yapılan: overlok - 04 Mart 2015, 11:26:04
Hocam alakasız olmasın denemişsinizdir belki ama usb'den mi bağlanıyor? Bilgisayar görmediğinde diğer usb girişlerini deniyorum, sorun ortadan kalkıyor bende.

Hocam usb den bağlanıyorum.Değişik bilgisayarlarda da denedim ışığı yanıyor, hatta yeni donanım eklendi yazısıda çıkıyor ama bilgisayarım menüsünde gözükmüyor.

Alıntı yapılan: bocek - 04 Mart 2015, 11:28:26
Genelde USB kablo direncinden dolayı yeterli voltajı alamamasından kaynaklanır.
USB kablosunu değiştir. Mümkün olduğunca kısa olsun ve üzerinde parazit filtrelemek için ferit nüveli olanlardan olsun.
Şunun gibi:
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

Değişik kablolarda denedim düzelmedi, hocam.

Alıntı yapılan: muratdu - 04 Mart 2015, 11:31:13
Direk PC nin içine takma imkanınız varsa takıp bakın.

Hocam direk bilgisayara nasıl takılacak arkasındaki usb leri mi söylediniz.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

mehmet

USB-A kısmı çift olan HDD kabloları var. Bunlardan
kullanmanızı öneririm.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

Sepiroth

Hocam gecenlerde de ayni sey benim basima da gelmisti, harici kutu mu kullaniyorsunuz? Benim hdd icin aldigim kutunun karti bi sure sonra yalama olmus, hdd sata yuvasinda temassizlik yaratiyordu, calisiyor gibi oluyor fakat windows da herhangi bir surucu gozukmuyordu. Kutuyu actim biraz sıkıstırdım duzeldi.
Either you feel it, or not...

Recep METE

Alıntı yapılan: Sepiroth - 04 Mart 2015, 13:08:17
Hocam gecenlerde de ayni sey benim basima da gelmisti, harici kutu mu kullaniyorsunuz? Benim hdd icin aldigim kutunun karti bi sure sonra yalama olmus, hdd sata yuvasinda temassizlik yaratiyordu, calisiyor gibi oluyor fakat windows da herhangi bir surucu gozukmuyordu. Kutuyu actim biraz sıkıstırdım duzeldi.
Alıntı yapılan: mehmet - 04 Mart 2015, 11:57:51
USB-A kısmı çift olan HDD kabloları var. Bunlardan
kullanmanızı öneririm.

dediklerinizi deneyeceğim arkadaşlar.Teşekkür ederim.

Emre MERMİ

geçenlerde böyle bir olay benimde başıma gelmişti hocam. sanırım samsung'du markası. bilgisayarın harddiski tanımasını sağlayan sürücüsü yalan olmuş, iflah olmaz dediler. Aynı sizin gibi takınca ses geliyor ışığı yanıyordu ama bilgisayarımda simge çıkmıyordu. Servise gönderdim yenilediler. Moralinizi bozmak gibi olmasın sorununuz benziyor ama inşallah bu değildir demek istiyorum.

muratdu

"Hocam direk bilgisayara nasıl takılacak arkasındaki usb leri mi söylediniz."

Kutunun içinden HDD yi çıkarıp sata veya pata kablosu ile anakarta bağlamayı kastettim. Böylece aradaki bağlantılardan mı yoksa direk HDD mi bozuk hemen bir fikir verir diye düşünüyorum.

Sozuak

Diski takıp disk yönetiminden  görünüp görünmediğini, görünüyorsa dosya sisteminin ne olduğuna bakın, bazen bu diski başlatın şeklinde secenek (disk mantıksal olarak orada tanımlı ise) ile başlat dediğinizde çalışır hale gelebiliyor.