Raspberry Pi ve C# Haberleşmesi

Başlatan ernuynk, 12 Mart 2015, 00:25:43

DEno_12

Alıntı yapılan: Firzen - 01 Temmuz 2016, 14:50:09
myRIO üniversitede gösterdi mi hocanız? Hangi Üniversite?

myRIO gerçekten EFSANE :) Geliştirmesi ve kullanması çok gerçekten kolay myDAQ gibi değil çünkü Realtime çalıştırmaya çalışıyor. Şimdi NI'ın yeni ürünü olan sbRIO alacağım hatta. Onun hakkında da beya güzel yorumlar aldım. Hatta NI Evangelisti arayıp detaylı bilgi öğrendim deneme amaçlı bana gönderdiler hakkını veriyor. Zaten myDAQ -> myRIO -> sbRIO -> RoboRIO -> cRIO. Sıralama olarakta böyle gidiyor. hem özellik hem fiyat açısından da.

Hocam ne tarz projelerde kullanıyorsunuz? Çok pahalı donanımlar bunlar. Ben de zamanında Labview eğitimleri almıştım fakat donanım olmayınca VDM hariç kullanmak pek kısmet olmadı.

Firzen

Dediğim gibi kontrole ve görüntü işleme c# yerine exe dosyası oluşturmam gerektiğinde bilimsel yayınlar için falan kullanışlı gayet. LabVIEW eğitimi almışsanız bilirsiniz labVIEW'in kolaylığını zaten. 2 sene önce myRIO fiyatı öğrenci için 990tl iydi. Ben o zaman almıştım. Öncesinde de myDAQ almıştım zaten.
Kararsız...

DEno_12

Alıntı yapılan: Firzen - 01 Temmuz 2016, 16:42:58
Dediğim gibi kontrole ve görüntü işleme c# yerine exe dosyası oluşturmam gerektiğinde bilimsel yayınlar için falan kullanışlı gayet. LabVIEW eğitimi almışsanız bilirsiniz labVIEW'in kolaylığını zaten. 2 sene önce myRIO fiyatı öğrenci için 990tl iydi. Ben o zaman almıştım. Öncesinde de myDAQ almıştım zaten.

Tabiki o anlamda kullanışlı. Ben proje deyince ticari projelerden bahsettiğinizi sandım.

Firzen

Alıntı yapılan: DEno_12 - 02 Temmuz 2016, 09:35:34
Tabiki o anlamda kullanışlı. Ben proje deyince ticari projelerden bahsettiğinizi sandım.

Ticari olarak Ansolab - Emre Tüzüner kullanıyor. Sağolsun hem eğitim desteği hemde kullanımı konusunda beya bir bilgilendirmede yaptı. PLC kullanılan yerleri sbRIO veya cRIO ile değiştirip hem vision detect hemde otomasyonu sağlıyor.
Kararsız...

ernuynk

Alıntı yapılan: Firzen - 01 Temmuz 2016, 14:50:09
myRIO üniversitede gösterdi mi hocanız? Hangi Üniversite?

myRIO gerçekten EFSANE :) Geliştirmesi ve kullanması çok gerçekten kolay myDAQ gibi değil çünkü Realtime çalıştırmaya çalışıyor. Şimdi NI'ın yeni ürünü olan sbRIO alacağım hatta. Onun hakkında da beya güzel yorumlar aldım. Hatta NI Evangelisti arayıp detaylı bilgi öğrendim deneme amaçlı bana gönderdiler hakkını veriyor. Zaten myDAQ -> myRIO -> sbRIO -> RoboRIO -> cRIO. Sıralama olarakta böyle gidiyor. hem özellik hem fiyat açısından da.

Biraz geç gördüm, kusura bakmayın.

Süleyman Demirel Ünv. (EEM) 'de Robotik dersinde görmüştük :)

mesaj birleştirme:: 02 Temmuz 2016, 11:21:21

Alıntı yapılan: peko - 01 Temmuz 2016, 14:58:25
Projeyi bu aşamaya getirmek ne kadar zamanınızı aldı ?

Yaklaşık 11 ay bu proje ile ilgilendim. Fakat bunun net 4-5 ayı, doğru malzemeleri aramak, bulmak ve denemek ile geçti :) Bu konuda biraz rahat davrandım ve fazla vaktimi aldı. Fakat yazılım ve montaj ile son 4 ay uğraşarak bu hale getirdim.

Firzen

SDÜ de Robotik dersinde denemek Mükemmelmiş valla. :) Bizim ünide mezun olmadan önce geçen senelerde hocalarıma gösterdim Sözde kontrol ve robotikçi hocama. NE GEREK VAR dedi.
Bende gidip hep kendim aldım o yüzden.
Kararsız...

ernuynk

Alıntı yapılan: Firzen - 02 Temmuz 2016, 12:06:50
SDÜ de Robotik dersinde denemek Mükemmelmiş valla. :) Bizim ünide mezun olmadan önce geçen senelerde hocalarıma gösterdim Sözde kontrol ve robotikçi hocama. NE GEREK VAR dedi.
Bende gidip hep kendim aldım o yüzden.

Maalesef bazı hocaları anlamak çok zor olabiliyor :)