HC-06 isim ve şifre değiştime

Başlatan Kıvanç ÖZKARAYEL, 15 Mart 2015, 11:36:51

Kıvanç ÖZKARAYEL

hc-06 bluetooth modülü arduinoya bağladım ve telefondan doğru kontrol ediyorum. Fakat bluetooth ismini ve şifresini değiştirmek istiyorum. Biraz araştırdığım kadarıyla herkes bilgisayardan doğru yapmış. Telefondan doğru değiştirebiliyor mu? değiştirelebiyorsa hc-06'yı bilgisayarıma nasıl bağlarım?

MrDarK

Bluetooth bağlantısı kurulduktan sonra isim ve şifre değiştiremezsin. Yani telefondan değiştiremezsin.

Bağlantı pasif iken modülün seri haberleşme portundan AT+NAME gibi bir komutu olması gerek o şekilde yapabilirsin. Bilgisayara bağlamak için ise seri dönüştürücü kullanman gerekiyor, fakat dönüştürücü çıkışının max 3.3V olması gerektiğini bilmelisin.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

Kıvanç ÖZKARAYEL

nasıl bir seri dönüştürücü tavsiye edersin?

MrDarK

http://www.ecembilgisayar.com/5v-3-3v-ft232rl-usb-to-serial-232-adapter-urun404.html

böyle birşey kullanabilirsin köşedeki jumper'ı 3.3'e çekince çıkış max 3.3 olur
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

baran123

Ben PIC ile AT komutlarını kullanarak değiştirmiştim.

sifirzero

Alıntı yapılan: baran123 - 15 Mart 2015, 20:20:43Ben PIC ile AT komutlarını kullanarak değiştirmiştim.
. Merhaba kardeşim pic ile nasil degistirebilirim isim ve şifresini hangi yolu denedin yardimci olurmusun
sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

power20

Dokümanı oluyor. Orada yazıyor. Komutları bilgisayardan göndermek yerine, PIC gönderiyor

sifirzero

Alıntı yapılan: Kılıç - 16 Ekim 2020, 07:03:52Dokümanı oluyor. Orada yazıyor. Komutları bilgisayardan göndermek yerine, PIC gönderiyor

Örnek verirmisin.
sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

sifirzero

Nerede yaziyor ustam. Ben ccs c kullaniyorum örnek varmi yazi veya video bakayim

power20

PIC kullanırken dokümanına bakmak şart. Bu modül de öyle. Doküman olmadan nasıl kullanmayı düşünüyorsunuz? Ezbere bilinecek şey değil. Cevap verebilmek için dokunmana bakmak gerekir. Geçtiğimiz aylarda bakmıştım sorduğunuz şey vardı. Eminim siz de bakıp görebilirsiniz.  Türkçe anlatım içeren sayfalar da vardı. Robotistan olması lazım

sifirzero

Alıntı yapılan: parametre - 16 Ekim 2020, 16:01:56https://kodlabafra.org/2019/04/27/bluetooth-haberlesmesi-hc-06-temel/

Bu link istediğin çok bilgiyi veriyor
Ardunio olarak çok var. Pic ile nasil yapiylliyor birtane bilgi yok. 🙄😔

power20

Yapılan şey seri olarak bir komut göndermek. Sizi ilgilendiren kısım bu. Pic ile seri olarak veri gönderip alabildiniz mi?  Ardunio ne göndermişse onu pic ile göndermeniz gerekir.

sifirzero

İsim degistirmek istiyorum. Android ile projeler yaptim calisiyor sorun yok

power20

Çalışıyor sorun yok dediğinize göre modülden veri alışverişi yapabiliyorsunuz demek ki. o işi her ne ile yapıyorsanız isim değişikliği de onunla yapabilirsiniz. Pic yerine PC kullanılabilir