Meanwell Teknik Servis

Başlatan mistek, 15 Mart 2015, 14:11:05

mistek

Dijital Elektronikten 1000w Meanwell tam sinüs inverter aldım. İnverter fanı arızalı çıktı.
Daha doğrusu arızalı olduğunu düşünüyorum. İnverter ısınıyor fan tam çalışacak gibi oluyor birkaç tur atıp atıp duruyor sanırım sıcaklık sensörü arızalı.

Ürünü servise göndermek istedim. Dijital elektronik ürünü doğrudan koçtaş teknolojiye göndermemi söyledi.
Üzerinede Gönderen:Dijital elektronik
Alıcı Koçtaş teknoloji yazacakmışım.
Birde kargo ücretini ben ödeyecekmişim.

Garantili ürünün servise gönderilmesinde bugüne kadar hiç servise gönderirken kargo ücreti ödemedim ama koçtaş teknoloji kargoyu ödemeyiz diyor.

Doğru olan bu mu? Etik bir davranış mı?
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Melih1802

Bence Etik. Ya gönderdiğin cihaz sağlamsa,arıza yoksa. Bedava olsa inan işin suyu çıkar.

ByTEK

hatırlıyorumda çalıştığımız bazı firmalarda gönderirken biz, geri gönderdiklerinde onlar ödüyordu. Büyük ihtimal buda aynı durumdur diye tahmin ediyorum.

trgtylcnky

Bence kargoyu istememesi lazım. Ürünün bozuk olması onların suçu. Belki sağlam olduğu ya da kullanıcı hatası olduğu anlaşılınca isteyebilir.

mistek

Bilgisayar, elektronik ürünler, giysiler gibi bir çok şeyi iade ettim servise gönderdim kargo ücreti ödemedim birkaç yerde de kargo ücreti servise aittir gibi yazılar okudum.
Tamam 20-30tl bişey değil ama eğer ki ödememek hakkımsa kullanmak istiyorum.

Alıntı yapılan: SercanTEK - 15 Mart 2015, 19:39:44
hatırlıyorumda çalıştığımız bazı firmalarda gönderirken biz, geri gönderdiklerinde onlar ödüyordu. Büyük ihtimal buda aynı durumdur diye tahmin ediyorum.

Bu firmalar içinde böyledir belki yarın arayıp detaylıca öğreneyim.

boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Okan AKÇA

Genelde bu tur firmalar  kargoyu karsilamazlar size gonderirken karsilarlar. Ucuz bir kargo ile gönderin mesela surat gibi