Güçlü noktasal ışık kaynagi

Başlatan t2, 16 Mart 2015, 20:32:26

mehmet

İçinde kullanılan led bu:
http://www.cree.com/LED-Components-and-Modules/Products/XLamp/Discrete-Directional/XLamp-XML

Lazer tehlikelidir. Gücünün ve renginin çok fazla
ehemniyeti yok. Genelde biz görelim diye renkli
lensler konmakta. Düzgün odaklanan led lazer,
göz için tehlike arz etmektedir. Bildiğimiz ışıktan
şaşmayalım...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

Sozuak

Cree ledlerle en yüksek akı yoğunluğunu elde edersiniz ama perakende bulmak zordur. Cree led el feneri diye satılanların da çoğu sahte cree led. Örneğin nokta spot lambalar var onlara bakın ama 12 volt 50-100 watt diye gider. Pakı 10-15 cm dir bu lambaların. Örneğin bende 500 watt spot lamba var açısı çok dar ama lamba çapı 200mm olması lazım. Bunların 50-100 watt olup satılanları var. 5 mm led kümesi ile dar açılı  noktasal ışık kaynağı yapılabilir. 500 lede kadar yapıp bazuka gibi sistem tasarlayanlar da var. Bakabilmeniz imkansız.

t2

Gittigidiyordan 20W projektör sipariş ettim. İşi zorlaştırmaya gerek yok. 220v ile çalışıyor
Ortası nokta gibi değil kare şeklinde, fakat  iş görecek gibi.   Olmazsa ayna kısmını sökerim, ortası kalır.

HeCToR

COB led almissiniz anlasilan bir işe yaramaz hocam  ;D Tabi nerede kullanacaginiza bağlı
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

t2

Neden yaramaz acaba hiç bilgim yok. projektör ortasında  2x2 cm gibi bir alandan ışık yayılıyor. sorun nedir?
53 lira boşa mı gitti ? kargo bedava demiş

HeCToR

Hocam insan bir sorar onlarin isik siddeti dusuk cin mallari bahsettiginiz projektor
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

maodon

stlg

50W Cob ledlerin invertersiz olanları var direkt 220v ile çalışıyor
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

ahmet_zxc

maodon

osramın 150w halojeni iş yapar projektörde denedim iyi sonuç aldım .meret çok ısınıyor haberın olsun.