W8 ürün anahtarı

Başlatan erkan614, 17 Mart 2015, 14:56:07

erkan614

İyi günler
Yeni bir pc aldım
ama şu pc ile gelen yazılımları ayarları vs hiç sevmiyorum
elimde orjinal W8 usb var ordan format atabilirim
fakat onu yükediğimde ürün anahtarını nasıl giricem?
pc nin altında sadece windows logosu var herhangi bir kod yok
acaba pc özelliklerinde Windows etkinleştirme kimliği adında 6 rakamlı 4 kutu var onunlamı etkinleştiricem?

yeni sistem pclere sinir oluyorum yani bi flash bellek eklemek çok mu zor veya yazılımı yüklemeden sorsana bu özellikleri istermisiniz diye

t2

Orijinal w8 kurarsanız, başka ürün anahtarı ortaya çıkar  etkinleştirmek için onu sorar.
Ya satın almak ya da ilaçlamak gerekir. pcyle gelen lisansın yeni kurulan windowsa faydası olmaz.

bence pcyle gelen hazır windows8 in özellik ekle kaldır kısmından beğenmediğiiz özellikleri kaldırmak daha kolay olur

MC_Skywalker

Yeni PC/Laptoplar da artık key girmiyorsun UFI içine (BIOS) gömülü geliyor.

erkan614

ssd takıcam yeni pcye
ondan çıkardığım hddyide eski pcme takıcam
biraz sıkıntılı bir iş olucak şimdi offff

MC_Skywalker

PC/Laptop ta reovery CD/DVD oluşturma kısmından CD/DVD oluşturup kurulumu onunla yaparsanız hiç bir sıkıntı olmaz donanım değişiği için aktivasyonu kendi yapar

erkan614

evet yarın öyle yapıcam teşekkür ederim
yalnız kişisel dosyalarda bu kurtuluyormu o anda ?

Kabil ATICI

Bazı dizüstü bilgisayarlara sistem göçtüğünde tekrar kurulma konusunda sıkıntısı olan modeller var. Sistem göçtüğünde tekrar sistem yüklenmek istendiğinde bios sabit diski (yükleme için) görmüyor

Şu an için marka veya model veremiyorum.Yakın bir zamanda arkadaşım böyle bir dizüstü bilgisayarla uğraşmak durumunda kaldı. Bilgisayarı servise göndermek durumunda kaldı.
ambar7

MC_Skywalker

@erkan614 
recovery sistemi HDD içindeki gizli partion da bulunan CD/DVD img lerini chiaz üzerideki CD/DVD yazıcı ile medya ya yazar. kişisel dosyalarla ilgilenmez.

t2

O an ilgilenmez.
Kurarken özel ilgi gösterir.
itinayla siler.

Orijinal windowstaki abc kulllnicisinin dosyaları yeni kurulum ile silinir.