2 pinli RGB LED

Başlatan ahmetbudak, 19 Mart 2015, 21:25:51

ahmetbudak

Herkese iyi akşamlar aşağıdaki linkte yer alan 2 pinli RGB LED acaba değişik voltaj seviyelerinde değişik renkler mi alır birde 10mm olması akımında farklılık oluşturur mu?

http://www.direnc.net/10MM-Rgb-Led,PR-13726.html

polleme

Hayır bu LED'in içinde çip var, elektrik verince kendi kendine sürekli renk değiştiriyor. Akımın çok yüksek olacağını sanmıyorum, CR2032 pil ile uzun süre kullandım.

HeCToR

2 Bacaklı olan ledler 2 RENKLİDİR anod-katod yönlerini değiştirerek 2 renk elde ediyorsunuz
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

ahmetbudak

Alıntı yapılan: CORTEX - 19 Mart 2015, 21:28:32
2 Bacaklı olan ledler 2 RENKLİDİR anod-katod yönlerini değiştirerek 2 renk elde ediyorsunuz

rgb yazıyor hocam

HeCToR

Sizin Paylaşmış olduğunuz @polleme'nin bahsettiği gibidir
Alıntı YapHayır bu LED'in içinde çip var, elektrik verince kendi kendine sürekli renk değiştiriyor. Akımın çok yüksek olacağını sanmıyorum, CR2032 pil ile uzun süre kullandım.

Benim bahsetmiş olduğumda 2 bacaklı 2 renk var
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

polleme

Alıntı yapılan: CORTEX - 19 Mart 2015, 21:28:32

Bu bahsettiğiniz LED'ler aslında iki farklı LED'in aynı kılıfta birbirine ters ve parallel bağlanması ile elde ediliyor. Dediğiniz gibi bir yönde kutuplanınca bir renk, digger yönde kutuplanınca diğer renk ortaya çıkıyor.

Maxim

2 pin rgb led var
ama renkleri kontrol edemiyorsunuz
sırayla kırmızı-yeşil-mavi sonra kırmızı-yeşil-mavi diye sürekli yanıp sönüyor
bu ondan olmasın?

@polleme yazmış

elektronik

eğer bu led iki farklı renkten oluşuyorsa bu iki led i sırayla belli süralerde yakıp söndürürsek bazı renk tonları elde edilebilir.

mcn

biri alıp denesin şu nalet ledi ve buraya yazsın ne olduğunu lütfen :D
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

polleme

Ben denedim, elimde var. Sırasına pek dikkat etmedim ama elektrik verilince belli renk sırasını (üç renk) sürekli tekrar ediyor.