Bluetooth tekrar bağlanma?

Başlatan Maxim, 20 Mart 2015, 09:54:05

Maxim

notebookta win8 kullanıyorum
işlemciye hc-06 bluetooh modulü bağlı
notebooktan seri port üzerinden herhangibir terminal programı ile bluetooth üzerinden bağlantı kuruyorum.
buraya kadar herşey tamam.

işlemci tarafını kapatıp açtığım zaman haliyle bluetooth iletişimi (bağlantısı) kopuyor.
tekrar terminal programından reconnect falan yapmak lazım.

acaba arka planda otomatik olarak çalışan bir program varmıdır?
bağlantı koptuğu zaman belli aralıklarla kontrol etsin ve bağımsız olarak bluetooth bağlantısını sağlasın?

Emin Aydın EROĞLU

Hocam bence yazdığınız masaüstü uygulamasına bir timer ekleyin 1dakika da bir son yapılan bağlantıyı kontrol etsin. Eğer bağlantı kopmuş ise ve cihaz açık ise bağlantıyı yapılan son ayarlara göre aynı şekilde tekrardan bağlansın.

MrDarK

HC05 modulunde otomatik bağlanma diye bir ayar söz konusu, fakat burada hc05 master olmak zorunda.

Sizin uygulamada master pc slave modül şeklinde bir ayar söz konusu. Arkadaşın dediği gibi masaüstü uygulamasında bağlantı kontrolü yapıp tekrar bağlanabilirsiniz.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

Maxim

ben klasik terminal programlarını kullanıyorum.

bir sürü sanal seri port yaratan programlar bile var
şöyle bir program neden yok acaba
baya araştırdım bulamıyorum arka planda çalışacak birşey

MrDarK

Hocam neden C# ile kendi exe'nizi oluşturmuyorsunuz peki ?

Maxim

MrDarK

Alıntı yapılan: Maxim - 21 Mart 2015, 17:41:05
bilmiyorum desem? :)

Hocam aslında basit uygulamalar, eğer uğraşırım diyorsanız beraberce bir exe hazırlayabiliriz :) Zaten birçok yeri hazır olarak kullanabiliriz.

Emin Aydın EROĞLU

Aynen hocam ugrasirim dersen bende yardimci olabilirim basit ve hizli bir süreç

Maxim

hımm seri porttan bilgi alıp ekranda gösterebilirim ve iletişim koptumu otomatik bağlantı sağlayabilirim?
kulağa hoş geliyor :)

önce indirip kurayımmı C# bakalım becerebilecekmiyim?
link varmı?

MrDarK

Emin Aydın EROĞLU

aynen C# bu iste en kokayi istedigin projeyi yapmak saatler bazında yapilabilir ilk olarak visual studio yada direk C# yukle

Maxim

evet 2010 express kurdum evaluation olarak