Yurtdışı Ürünler

Başlatan t2, 31 Mart 2015, 00:05:41

t2

Pyrodigy, sen hiç ürün fotoğrafı çekip photoshop ile güzelleştirip internet sayfasında yayınladın mı? bir kaç örnek gösterseniz?

Onu alma, bunu alma!  sizce ne alalım? hangisi gerekli?

İnsanlar duygularıyla satın alır,mantık ile savunur.
Harcamak bir bakıma yaşam belirtisidir.

Harcamaz isen, kazanmaya da calismana da gerek yok.
Köyde yaşa, az çalış, az yorul, az kazan.
Marul yetiştir, sebzeye para verme.
Hava bedava, su bedava. internet bilgisayar komple israf. cep telefonu da gerekmez.

Aldığım ürünlerin çoğu çöptür. Bakıp atmışımdır. farkındayım.
Bir de sanal ürünler var. Proje geliştirmek üzere alınan yazılım bileşenleri, web sitesi temaları alıp kullanMAyabiliriz. Turşu olur.
Kisacasi satın aldığımız herseyde mantık aranmaz.

Photoshop vb programlarda kolay işlem için ürün arka planı tek renk ve gölgesiz olması işe yarıyor.
işte bu aparat onu sağlıyor. Yoksa zemini silebilmek için ürün sınırlarını manuel seçmek gerek.
Çekim kalitesi kötüyse, Magic wand gibi photosop araçlari da kullanışsız oluyor.

Photoshop yeterliyse profesyonel fotoğrafçılar çeşit çeşit ışık, ayna ve aparat niçin kullanıyor?

ayhani

Alıntı yapılan: Gökhan BEKEN - 02 Nisan 2015, 01:28:02
@Pyrodigy hiç ürün fotoğrafı çektin mi bilmiyorum ama ben çektim, hiç güzel olmuyor. Photoshop ile felan düzeltmeye kalksan ona harcayacağın zaman çok daha büyük bir israf. Bir gün sen üretirsen Çinliden değil senden alırız.

Aynı fikirdeyim ürün fotosu çekmek zordur. Öyle çek photosopla o kadar kolay değil. Öyle olsa profesyonel stüdyolar ne işe yarar. Mesela gölgesiz foto çekmek zordur, gölgeli bir fotodan gölgeyi photoshopla silmek bile zordur. Ama bu çadır olsa ver üstten beyaz ışığı ürünün arkasınada mesela mavi zemin koy çek, sonra tek tıkla photoshopta mavi zemini seçip atabilirsin. Bu çadır çok işe yarar bende alacağım. Yalnız yerli fiyatlarıda fena değil.

http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/shoot-40x40-cm-urun-cekim-cadiri-cantali-137316574
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

diot

Ürün çekim çadırını almanıza gerek yok. Bir miktar çita, elektrik borusu  vs. ile dış şaseyi yapın alacağınız beyaz parça kumaştan da kaplamıyı yaparsınız. 5-10 tl ye olayı halledersiniz.

ayhani

Alıntı yapılan: diot - 02 Nisan 2015, 09:54:20
Ürün çekim çadırını almanıza gerek yok. Bir miktar çita, elektrik borusu  vs. ile dış şaseyi yapın alacağınız beyaz parça kumaştan da kaplamıyı yaparsınız. 5-10 tl ye olayı halledersiniz.

Hocam herşeyi kendimiz yapmaya vaktimiz yok. Tabiki cibinlik kumaşından vs kendiniz yapabilirsiniz ama bunun gibi katla kaldır vs pratik olmaz.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

Pyrodigy

Kredi kartımın %60 ı yurtdışı alışverişler oluşturuyor. Postacı öğle saatlerinde getiriyor kargomu çünkü beraber oturup yemek yiyoruz. Yani samimi olduk kargoda ismimi gördümmü cepten arar:) bende aluşveriş yağıyorum ama fuzuli lüzumsuz şeyler almıyorum tümü elektronik devre veya elemanları.
Persistance is the name of the game in this business....

t2

Anlaşılan,  herkes kendince gerekli gördüğü şeyleri alıyor. Başkalarınınki fuzuli.

Polemik başlasın!  :)

Alıntı yapılan: t2 - 02 Nisan 2015, 07:05:22
İnsanlar duygularıyla satın alır,mantık ile savunur.

mistek

Alıntı yapılan: t2 - 02 Nisan 2015, 10:18:37

Harcıyoruz öyleyse varız! :)
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

t2

Pyrodigy

Amacım polemik yaratmak değildi yanlış anlaşıldıysan özür dilerim. Alışveriş yapma özgürlüğü elbette ki herkesin en doğal hakkı.
Ben biraz olsun @t2 hocaya bir önceki konuda yazdığı yoruma takılmak istedim okadar:) Siz yinede büyüklerimizin dediği gibi tutumlu olun. Zihni sinir projelerine ağırlık verin varsın olmasın deneme hazzı alışverişten çok daha güzel hissettirir. İyi alışverişler

Alıntı yapılan: t2 - 31 Mart 2015, 23:51:30
Ermenistanin yeri dar. Mecburen nükleer yapmışlar.

Bence santral yapmak yerine, enerji ihtiyacı azaltılması daha uygun.
Fuzuli lüks tüketim, sarayin lambasi filan komple kapansin. Bogazici koprusundeki ledler hep enerji gerektiir.

Gösteri uçuşu yapan jet filosu ne saçma iştir. Havaya renkli duman la şekil çizilecek.işe bak.
Parayı çarçur ediyor devlet.
Persistance is the name of the game in this business....

t2

vatandaş yapıyor, devlet yapmasın.

Karamel

t2 hocam sizin cadir geldimi? eger geldi ise kurcalayabildiniz mi?

arkadasim fotografcilik islerine merak saldi. pek bilgimiz yokken cadiri kagittan yapip beyaz led ile aydinlatmayi dusunuyorduk ama sonra bu cadirlari ogrendik. simdi cadir alalim diyoruz. sanirim sizin cadir 40x40cm. boyle birsey var. http://tr.aliexpress.com/item/Photo-Studio-Shooting-Tent-60x60cm-Light-Cube-Box-SoftBox-4-Color-Backdrops-Portable-Bag-Free-Shipping/32232723987.html

hangisini onerirsiniz hocam?

mesaj birleştirme:: 24 Nisan 2015, 02:08:30

linkini verdigim 60 cm lik

t2

Karamel

hocam 60 cm lik olani alsak gelirmi? birde 60 cm ligi aydinlatmak sanirim daha zor olur? ne dusunuyorsunuz?