fastLCD ve ccs c

Başlatan Recep METE, 01 Nisan 2015, 10:57:57

Recep METE

Arkadaşlar fastLCD programı ile 128×64 GRAFİK LCD için kodlar oluşturuyorum.Not defterinden gereken düzenlemeyi yapıyorum ancak simülasyonda istediğim görüntüyü alamıyorum. FastLCD programı ile ccs c de  glcd kodu oluşturma basamaklarını anlatacak biri var mı acaba?
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

baran123

Birinin anlatacağını sanmıyorum ama hangi GLCD kullanıyorsunuz ? ne gibi hatalar var ? Projenizi paylaşırsanız hatayı bulabiliriz.

Recep METE

Alıntı yapılan: Baran Ekrem - 01 Nisan 2015, 22:36:50
Birinin anlatacağını sanmıyorum ama hangi GLCD kullanıyorsunuz ? ne gibi hatalar var ? Projenizi paylaşırsanız hatayı bulabiliriz.

Olayı araştırarak ve deneme yanılma yoluyla çözdüm.Hatta kendi fotoğrafımı bile 128x64 glcd ekranda gösteriyorum.Çok güzel işler çıktı.Yanıtın ve ilgin için teşekkürler.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

RaMu

Ee basamakları sen anlat öğrensinler o zaman ne duruyorsun.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

Recep METE

Alıntı yapılan: RaMu - 02 Nisan 2015, 00:15:53
Ee basamakları sen anlat öğrensinler o zaman ne duruyorsun.

Tamam hepsini sırayla anlatacağım.Şu anda işteyim.Akşama hazırlık yapıp buraya yükleyeceğim.