CCS 18F4550 HID bootloader arıyorum?

Başlatan remzi, 07 Nisan 2015, 13:13:07

remzi

Ben driver'ı tanıtamadım.
Win 7.
Sidketi var dedim. Yerini gösterdim ama olmadı.

thenorthstar

Alıntı yapılan: remzi - 18 Nisan 2015, 13:14:32
Ben driver'ı tanıtamadım.
Win 7.
Sidketi var dedim. Yerini gösterdim ama olmadı.

remzi hocam. Bende win 7 64bit var ve guzel calisiyor .
@DaRt arkadasin verdiği linkdeki dosyayı indir. Devrende usb sens pin B2 var bunu bağlanan gerekiyor
veya programdan iptal etmen gerekiyor.

Alıntı yapılan: DaRt - 17 Nisan 2015, 20:24:58
thenorthstar hocam. arm belasına bulaştım i2cyi çözene kadar göbeğim çatladı fırsat bulup yollayamadım. https://www.dropbox.com/s/0sdksivu90ik2z0/bootloader%20dosyalar%C4%B1.rar?dl=0
Yukardaki dosyadaki bootloader klasöründe B4e göre derlenmiş bootloader var. denedim sorunsuz çalışıyor bilgisayar usb cihazı görüyor. bootlcd klasöründe bootloader ile kullanılacak şekilde 2led bir buton uygulaması var. programın çalışmasıyla birinci led yanar, b4e basınca birinci led söner ikinci led yanar. B4ü bırakınca 2. ld sönüp birinci led yanar ledler d0 ve d1e göre ayarlıdır. bootusblcd klasöründe bootloader ile kullanılacak şekilde usb uygulaması var. 320volt sitesindeki programın ccs cdc bootloader ile çalışacak şekilde düzenlediğim hali.  programı yükleyip çalıştırınca hid arayüzünden bilgisayara bağlanır. Yukarıdaki dosyanın içindeki usb.exe uygulaması doğrudan pici görür,

dnacikaya

Alıntı yapılan: DaRt - 07 Nisan 2015, 15:09:15Geçen hafta ben de aynı konuda debelendim durdum. 320 sitesindekini sorunsuz çalıştırdım ancak bootloader yükledikten sonra bootloader modunda usb bağlantı çalışıyor ancak bootloader ile asıl programı yğüklediğimde asıl programdaki usb arayüzü çalışmıyordu. Aynı koddan bootloader ifadelerini çıkarıp seri programlayıcı ile pice attığımda yazdığım usb arayüzü sorunsuz çalışıyordu. Ayrıca verilen örnek programda bootloader için ayrılması gerekn bölüm yok dolayısı ile en basit program bile çalışmıyordu. ben de zorunlu olarak terk ettim bu bootloaderı. Daha sonra ccs içerisindeki örnek bootloader kodlarını derledim. yükledim usb bağlantısı dahil sorunsuz çalıştı. 320 volt sitesindeki örnekler baz alınarak yaptığım kendi çalışmalarımı ekledim. ister kodu tekrar derleyin ister içerisindeki hazır hexi kullanın sorunsuz çalışıyor. birde örnek program ekledim bootloader ile sorunsuz çalışıyor. takıldığınız konuda yardımcı olmaya çalışırım.

https://www.dropbox.com/l/qsux7vCw0DZRJU6joOj3Oq

https://www.dropbox.com/l/Wg9dXxrYfBYOMLbhfHWIjq

Not: Bootloadera program yüklemek için secure crt 7,3 diye bir program kullanıyorum. 30 günlük deneme sürümü var. zaman dolunca başka bir program arayacağım.

@DaRt hocam merhaba dropbox linkleri kırılmış dosyalar mevcutmu sizde?

ahmetgokce01

Merhaba CCS C BOOTLODER uygulaması ile uğraşıyorum seri porttan dosyayı yüklüyorum kodlar yükleme sonucu çalışıyor fakat yükleme yaptığım uart portu programda kullanamıyorum sebebi ne olabilir.

ahmetgokce01

şöyle düzeltme yapayım programlama yaparken kullandığım uart çalışıyor fakat programdaki kullandığım diğer uartlar çalışmıyor.

ahmetgokce01

Arkadaşlar sorun şu şekilde düzeltildi;

Normalde iki hex dosyamız var birincisi pice bir defa yüklenen boot hexi birde asıl programımızın çalışacağı program hexi, program hexinde mcunun birden fazla uart biriminin çalışmasını istiyorsak boot hexinede

#use rs232 (baud=19200, UART3,  bits=8,  parity=N,  stop=1, ERRORS, STREAM=plc)

tanımlamamız gerekiyor.