İLK AÇILIŞTA İSTENMEYEN PROĞRAM

Başlatan TABS, 17 Nisan 2015, 15:54:08

TABS

Arkadaşlar laptobu her açışımda ilk olarak altta resmi olan pencere ekrana geliyor

ve ekranın alt kısmında bu sembol çıkıyor ismi crossbrowse diye birşey

Denetim masasından proğramlara girip crossbrowse yi bulup kaldır dediğimde aşağıdaki resim içindeki pencere çıkıyor

veya bilgisayarımdan proğram files (x36) yı açıp crossbrowseyi oradan silmek istediğimde karşıma alttaki resim içindeki mesaj çıkıyor

bu crossbrowse illetinden nasıl kurtulabilirim ?

remzi

Geçen hafta benimde başıma böyle bir durum geldi.
Format atmak zorunda kaldım...

TABS

Alıntı yapılan: Melih1802 - 17 Nisan 2015, 16:30:03
http://malwaretips.com/blogs/ads-by-crossbrowser-removal/

mesaj birleştirme:: 18 Nisan 2015, 06:30:55

http://www.2-removevirus.com/tr/crossbrowser-kaldir/

http://www.youtube.com/watch?v=mKH6-VzYydM
Arkadaşım yazıları okudum kaspersky virüs proğramını yükledim fakat yine bilgisayarı her açışta o proğram yine çıkıyor, kaspersky zararlı yazılım diye uyarı veriyor sil dediğimde siliyor fakat bilgisayarı tekrar açtığımda o proğram tekrar ekrana ilk açılışta çıkıyor kaspersky zararlı yazılım diye tekrar uyarıyor; bu iş bir kısır döngü şeklinde devam ediyor
Alıntı yapılan: remzi - 17 Nisan 2015, 17:46:13
Geçen hafta benimde başıma böyle bir durum geldi.
Format atmak zorunda kaldım...
Tamam çok mecbur kalırsam bende format attırırım, fakat her olumsuz durumdada formatlatmak iyi degilki, mutlaka bununla baş etmenin, o proğramı silmenin bir yolu vardır

MC_Skywalker

1-) Corem içine bir eklentin yüklenmiş. ayarlar kısmından tüm eklentileri ve arama motorlarını  tek tek kaldırın.
2-) Başlat > Tüm Programlar >Başlangış içindekileri silin.
3-) Task managerde crossbrowsee.exe yi sağ tıklayı "işlem ağacını sonladırı seçin" onay kutusunu onaylayın.
4-) Denetim masasından kalsör seçeniklerinden gizli dosyları gösternnin yanındaki işareti kaldırın. C deki Kullanıclar klasörüne gidip önce o kullancının kalösörüne girin ve "C:\Users\developer\AppData>" Local klasörüne gidip Temp kalsörünün içinde tüm herşeyi silin daha sonra default kalsörüne aynı işlemi yapın.
5-) Regedit i çalıştırp  "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run" içinde  crossbrowsee.exe ilgili olanları silin.
6-) aynı işlemi "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run" içinde tekralayın.

Recep METE

Ccleaner ve malwarebytes kurup temizlemek belki işe yarayabilir.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

TABS

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 19 Nisan 2015, 17:31:49
1-) Corem içine bir eklentin yüklenmiş. ayarlar kısmından tüm eklentileri ve arama motorlarını  tek tek kaldırın.
2-) Başlat > Tüm Programlar >Başlangış içindekileri silin.
3-) Task managerde crossbrowsee.exe yi sağ tıklayı "işlem ağacını sonladırı seçin" onay kutusunu onaylayın.
4-) Denetim masasından kalsör seçeniklerinden gizli dosyları gösternnin yanındaki işareti kaldırın. C deki Kullanıclar klasörüne gidip önce o kullancının kalösörüne girin ve "C:\Users\developer\AppData>" Local klasörüne gidip Temp kalsörünün içinde tüm herşeyi silin daha sonra default kalsörüne aynı işlemi yapın.
5-) Regedit i çalıştırp  "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run" içinde  crossbrowsee.exe ilgili olanları silin.
6-) aynı işlemi "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run" içinde tekralayın.
Arkadaşım sağolasın, bu yazdığın maddelerle bu sorun çözülebilir ama benim bu maddeleri tek tek gerçekleştirmeye bilgim yetmez, bu nerde veya şunu nasıl yaparım gibi sorularlada senin zamanını almak istemem. En iyisi bu yazdıklarının yazıcıdan bir çıktısını alıp kadıköyde bilgisayar tamir işleri yapan bir firmaya gidip bu listedeki maddeleri tek tek sırasıyla yaptırmak. En azından formatlatmaktan iyidir. Fakat onlar yinede mutlaka formatlamak isteyecektir.
Yada İstanbul Anadolu yakasında bildiğin / tavsiye edebileceğin  iyibir bilgisayar tamircisi varsa senin yazdığın bu maddeleri uygulatmak için onada gidebilirim.
Birde şunu öğrenmek istiyorum internet korumalı bir anti virüs proğramım bilgisayarda yüklü olsa idi mesela kasperski gibi yine bu crossbrowse denilen illet proğram internet üzerinden bilgisayara girip yerleşebilirmiydi ?

Alıntı yapılan: Recep METE - 19 Nisan 2015, 17:46:45
Ccleaner ve malwarebytes kurup temizlemek belki işe yarayabilir.
Belki senin önerinde işe yarayabilir ama bu programları bul, bilgisayara kur, bir de işe yaramazsa moral bozukluğu ve tabiki birde zaman kaybı, zaten sürekli bilgisayar başında olan bir insan değilim  bu sebepten bilgisayar başında iken fazladan oyalıyacak şeyler kısıtlı bir zaman içinde bilgisayarla yapmak istediğim şeylerin zamanından çalıyor. Örneğin kasperskiyi yükleyip yaşadığım kısır döngü gibi