ccs e-book

Başlatan kara_kalem, 03 Haziran 2005, 17:29:22

respected

komut kullanımı ile ilgili dökümanı da hazırlayıp upload etmiştim bir ara..bu sitede upload kısmına.. ayrıca örnekler dosyasıda hazır ama biraz daha genişletmem lazım.. aslında  bana yardımcı olacak bir editör olsa kitap bile yazabiliriz.

CoşkuN

Nasıl bir yardım istiyorsun tam olarak? Böyle bir kitap gerçekten çok iyi olur.

respected

kitap indeksi oluşturacak, verilen bilgileri bu indekse göre düzenleyecek biri lazım.

CoşkuN

Ooo kitap içeriği tamamsa bu işler kolay yaparız.

Digimensch

Cevirdiginiz kitabi ne zaman görebilecegiz?
Acaba burda Public yayinlanacakmi?

CoşkuN

Alıntı yapılan: "Digimensch"Cevirdiginiz kitabi ne zaman görebilecegiz?
Acaba burda Public yayinlanacakmi?

Çok iyi birşeyler çıkarsa satışa çıkarmayı düşünebiliriz :lol: Şaka tabiki bittiğinde kullanıma sunacağız elbette.

OG

Alıntı yapılan: "CoşkuN"Çok iyi birşeyler çıkarsa satışa çıkarmayı düşünebiliriz :lol: Şaka tabiki bittiğinde kullanıma sunacağız elbette.
Hayır canım, şaka falan değil. Picoroje Team olarak kitap basılır. Çok güzel bir çalışma yapılmış olur ve ondan sonrakilerine bir başlangıç olur. Ben "PICPROJE" çatısı altında çok şey yapılacağına inanıyorum. Belki biraz zaman lazım.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

respected

arkadaşlar yanlış bir anlaşılma oldu galiba ve yanlış noktalara doğru ilerleniyor. Ben kitap hazır filan demedim. CCS menü kullanımını rapid e yolladım. Ayrıca elimdede komut kullanımı ve örnekler olduğunu söyledim.  Bunlar az değil epey not var ama kitap oluşturmak için belirli bir formatı izlemek lazım ve ona göre kalıplaştırmak lazım. Yani kitap aşama aşama olmalı.

1-Giriş
2-PIC mikrodenetleyicilere Giriş
3-C Dili ve avantajları
4- CCS program kurulumu ve menülerin kullanımı
...
..
şeklinde bir index olmalı ki benim verdiğim notlar buna göre düzenlenmeli.
Editör olabilecek bir arkadaş varsa bunu yapabiliriz. Bende en azından istenen örnekleri yazarım ve iyi birçalışma olur. Tek başına yap derseniz bu işin altından kalkmak uzun zaman alır.

CoşkuN

Yanlış anlaşılma yok,kitap hazır demedik ki zaten.Şu sıralar C bölümleri bitmek üzere.Bir de parça parça birşeyler daha var.Parçalar tamamlandığında bunları bir araya getirmek kalıyor sadece.Senin elindekiler de neler var şu an?

respected

menü kullanımı
lcd kullanımı
eeprom kullanımı(dahili harici)
komutlar( if, while, for ...)

denenmiş örnekler.( proteus ta ve devre olarak)

CoşkuN

Şu çeviriler de bir bitsin, elimizdekilerle neler yapacağımızı konuşuruz o zaman.

teknikmesut2003

VALLA ARKADAŞLAR COK GÜZEL Bİ KONUYA DEGNMİŞİNİZ.HEPİNİZDENDEN ALLAH RAZI OLSUN.BEN BURDA YENİYİM.CCS DE ACEMİYİMDE...MİCRO C KULLANIYIM DİYORDUM AMA SİZLERİN YAZILARINI OKUYUNCA CCS YE GECİŞ YAPARIM SANRIMM..ŞUAN ELİMDEN BİŞEY GELMEZ AMA  UNU ÖĞRENMEK ZORUNDAYIMM...ÖGRENDİGİM KADARIYLADA BURDA YAYINLARIMM..AMA SİZLER BENİM ÜSTADLARIM SAYILIRSINIZ..EMEGİNİZ İÇİN COOOOOOOOOOOOOOOOOK TŞKEDERİM..

--------

Dostlar ,
Mesajlarınızı küçük harflerle yazınız.

Digimensch

CCS kitabi'nin bir demosunu yayinlasanizda baksak artik.Inanin 4 gözle bekliyorum.
saygilar

CoşkuN

Kitabın çevirisi %70 oranında bitti sayılır.Ancak şu sıralar çeviri yapacak arkadaş bulma sıkıntısı var.CCS C severleri bekliyoruz...
Çevirdiğimiz kitabın çoğunluğunda genel C konuları anlatılıyor,en son bölümde PIC ile ilgili özellikler anlatılmış.Şu an çevrilmeden duran bölüm de bu zaten.Yardımcı olmak isteyen arkadaşlar bana ÖM atsınlar lütfen.

kcaptain

Harika çalışma başlattığınız hepiniz farkındasınız eminim ki. Dört gözle bekiyorum kitabinizi. Valla ne kadarsa veririm. Bence bu gibi çalışmalar gerçekten de emek ve alın teri ile hazırlanmış çalışmarın sonucudur.

Dostlar şimdiden hepinize ayrı ayrı tesekkür eder ve en derin saygılarımı sunuyorum. Başarılar!