Kablosuz ağıma biri mi sarkıyor !.

Başlatan Melih1802, 26 Nisan 2015, 16:01:11

Melih1802

HUWAEI HG630 Modemim var. Zaman zaman bazı gariplikler oluyor;

Adil kullanım kotam erken doluyor gibi,
Bilgisayarımın aniden internet bağlantısı kopuyor modemi ve bilgisayarı, veya cep telefonumuzu ( evde 3 cep telefonu var bazen kesilmeler oluyor ve internet bağlantısı kopuyor.) re start yapınca düzeliyor.

Modemden MAC adreslerini tanıtarak bir önlem almaya çalıştım.

Tanıtılmış MAC adresi dışında birinin bağlanmaya çalıştığını görmenin bir yolu yada bu işe yarayan tecrübe ettiğiniz bir yazılım varmıdır.

Az önce cep telefonum internetten koptu ve ardfından da bilgisayarın bir süre sonra bu uyarıyı verdi.

Mucit23

Modemin içine girerseniz Anlık olarak modeme kaç kişi bağlanmış görürsünüz. Veya Hiç güvenemiyorsanız Mac Filtreleme yapın. Sizin mac adresinizden başka bir mac adresine sahip cihaz bağlanamaz.

polleme

Ek olarak SSID'yi değiştirip gizli hale getirdikten sonra wireless erişim şifresini de değiştirmeniz faydalı olur.

Salih

Benim evde de oluyor. Oğlum cep telefonundan bağlandığında bazı zamanlar oluyor.
Evimin olduğu yer de kaçak girme ihtimali çok düşük.
Herhalde wireless bağlanma ile ilgili bir problem.

Melih1802

Alıntı yapılan: polleme - 26 Nisan 2015, 16:48:34
Ek olarak SSID'yi değiştirip gizli hale getirdikten sonra wireless erişim şifresini de değiştirmeniz faydalı olur.

Erişim şifresi ilginç modemin üzerinde yazıyor. Bir kere değiştirdim ne olduysa bir sorun için TT aradım bana " şifrenizi değiştirmeyin " dediler nedense .

SSID denerim.

SSID denedim kablosuz iletişim kesildi.

RaMu

TT net " şifrenizi değiştirmeyin " banada demişti
bunu neden söylüyorlar merak ediyorum,
kendilerince değiştirmeyin dedikleri şifre daha güvenliymiş.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

Melih1802

Alıntı yapılan: RaMu - 26 Nisan 2015, 17:35:07
TT net " şifrenizi değiştirmeyin " banada demişti
bunu neden söylüyorlar merak ediyorum,
kendilerince değiştirmeyin dedikleri şifre daha güvenliymiş.

Kendi verdikleri şifre " orta seviyede " bir türlü Yüksek güvenlikli şifreyi modeme kabul ettiremedim.

mesaj birleştirme:: 26 Nisan 2015, 17:38:52

Alıntı yapılan: Mucit23 - 26 Nisan 2015, 16:45:05
Modemin içine girerseniz Anlık olarak modeme kaç kişi bağlanmış görürsünüz. Veya Hiç güvenemiyorsanız Mac Filtreleme yapın. Sizin mac adresinizden başka bir mac adresine sahip cihaz bağlanamaz.
MAC işini yapmıştım. Güvenliğinden emin olamadım.

Karamel

Hocam bilgisayardan ag baglantilarina tiklayin. eger aginiza giren kisi bilgisayar ise. orada o kisiyi gormeniz gerekir. cep telefonu filansa nasil gorunur bilmiyorum.

zaten sizin aginiza ceptelefonu ile girebilen birisi kisisel bilgisayari ilede girer. kisisel bilgisayarlarin isimleri genelde kisi ismi olarak konur. yani hasan ahmet mehmet gibi. sizde o kisiyi yakalamis olursunuz.

mesaj birleştirme:: 26 Nisan 2015, 18:46:36

Birde eger birisi boyle birsey yapiyorsada cok ayip. sizin sinirli internetiniz oldugunu dusunelim. hattiniza erisebilen kisi 3 tane hd film izlese sizin kota dolar. internet in fiyati 30 tl ye odenebilir ama boyle bir ayip i yapan kisi bu hakki hicbirsekilde odeyemez......

Tagli

Bilgisayarlara statik IP verilmişse de IP çakışması olabilir. İki bilgisayara yanlışlıkla aynı IP adresi atanmış olabilir belki.
Gökçe Tağlıoğlu

FUNKY

az önce başımdan geçeni anlatayım.. sayfa açılmaz oldu dönüp druyor  modemin wlan ısığı  hiç yanıp sönmüyordu  ama lan ışığı durmadan çok hızlı yanıyordu ..alt kattaki kızımla kablo ile paylaşıyordum   indim aşağı kata onlarda router bağlamışlar  laptop u rahat kullanmak için  ama onlarda   sayfaların açılmadığını  söylediler  routeri  n fişini çektim  ve kablolu bağlantı yaptım .yani birisi routerden çalıyormuş  modem arayüzüne girdiğimde bir adet android bağlantı görmüş ve şüphelenmiştim .  demek vatandaş oradan çalıyormuş ..

Melih1802

Alıntı yapılan: FUNKY - 26 Nisan 2015, 21:24:43
az önce başımdan geçeni anlatayım.. sayfa açılmaz oldu dönüp druyor  modemin wlan ısığı  hiç yanıp sönmüyordu  ama lan ışığı durmadan çok hızlı yanıyordu ..alt kattaki kızımla kablo ile paylaşıyordum   indim aşağı kata onlarda router bağlamışlar  laptop u rahat kullanmak için  ama onlarda   sayfaların açılmadığını  söylediler  routeri  n fişini çektim  ve kablolu bağlantı yaptım .yani birisi routerden çalıyormuş  modem arayüzüne girdiğimde bir adet android bağlantı görmüş ve şüphelenmiştim .  demek vatandaş oradan çalıyormuş ..

Herhangi bir güvenlik önlemi almışmıydım.