yeni entegreleri destekleyen PIC programlama cihazı lazım?

Başlatan remzi, 02 Mayıs 2015, 09:55:27

remzi

Yeni çıkan entegreleri destekleyen PIC programlama cihazı almak istiyorum.
Elimde PICKIT2 var ama yeni entegreler şu an ekli değil.
Fiyatı çok pahalı olmasın.
Varmı bildiğiniz cihaz?

remzi

hgs

Standalone üzerinden program atmayacaksınız. IPE yada mplabx altından kullanacaksınız.

remzi

IPE'yi denedim. ICD 3 programlama cihazı istiyor.
PICKIT2'yi görmedi. PICKIT3'üde görmez herhalde. (PIKCIT 3 elimde olmadığı için deneyemedim.Sizde varsa deneyebilirmisiniz?)

HeCToR

Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

serdararikan

HeCToR

Serdar hocam yapmayın ICD3`ün uzağından bile geçemez pickit3  ;) Elimizde yığınla pickit3 var işe yarar diye aldık orjinal ürün hiç kullanılmıyor besleme akımıda çok düşük

hgs

Alıntı yapılan: remzi - 02 Mayıs 2015, 14:22:58
IPE'yi denedim. ICD 3 programlama cihazı istiyor.
PICKIT2'yi görmedi. PICKIT3'üde görmez herhalde. (PIKCIT 3 elimde olmadığı için deneyemedim.Sizde varsa deneyebilirmisiniz?)

IPE yi bazen PK3 ile beraber kullanıyoruz. Herhangi bir sorun yok. Zaten IPE nin çıkma amacı pk3.

Cortex, iki ürün arasında fiyat farkı çok büyük. İhtiyacı olmayan birine ICD3 aldırmak masraftan başka bir şey olmaz.

remzi

Alıntı yapılan: hgs - 02 Mayıs 2015, 15:47:23
IPE yi bazen PK3 ile beraber kullanıyoruz. Herhangi bir sorun yok. Zaten IPE nin çıkma amacı pk3.

Cortex, iki ürün arasında fiyat farkı çok büyük. İhtiyacı olmayan birine ICD3 aldırmak masraftan başka bir şey olmaz.
Hocam aliecpress'te pickit3'ler var. klon. mplap ipe ile klon pickit3 çalışırmı?

Ersin

pickit3 ipe ile beraber kullanıyom yeni çıkan pic lerle ilgili bir sıkıntı yok.Pickit2 nin standalone programı kadar arayuz iyi değil ama yapacak bişey yok.ipe+pickit3 ile 150 civarı yeni seriden pic programladım , sıkıntı yok.

@cortex ,
senin derdin elindeki icd yi satmak galiba :D
Madem çok iyi neden onu satıyorsun,  pickit3 leri neden satmıyorsun.

Firzen

University of Idaho                                  Postdoctoral Fellow

HeCToR

@Ersin hepsini bir araya getirip resmini çekmemi istermisin ? Sonra Bu yazdıklarına pişman olmayasın neden kullanmadığımı o zaman belki anlayabilirsin https://www.picproje.org/index.php/topic,58219.15.html buda onlardan birisi daha hiç kullanmadım bile anlatmak istedigim amacım ıcd3 satmak degil en iyisini önermek amacım pickit3 beş para etmez Bilmem ıcd3 kullandınmı !!!

Ersin

Daha önce arkadaşımın aldığı orjinal ICD2 kullandım.Bu kadar para bunlara verilmez ne ICD3 nede 3. parti  pahalı programmer a.Senden başka da kullanan yoktur onu zaten. sanırım senin eski nick te carit ti herhalde.

hgs

Alıntı yapılan: remzi - 02 Mayıs 2015, 16:25:39
Hocam aliecpress'te pickit3'ler var. klon. mplap ipe ile klon pickit3 çalışırmı?

Forumdan bir arkadaş direnc.net üzerinden bu klonlardan almıştı. Picin bir tanesinde sorun yaşadığı için 2 gün kaybetmiş ve iade etmişti. Çin malı klon alırken bu tip sorunlar çıkabileceğini bilmelisiniz.