yeni entegreleri destekleyen PIC programlama cihazı lazım?

Başlatan remzi, 02 Mayıs 2015, 09:55:27

HeCToR

250mA bizim ürünün lcd akımını anca karşılar @t2 hocam  ;D Herneyse Burası öneri ve eleştiri için var arkadaşımız sormuş bende karşılaştığım durumları anlattım amacım benim ıcd3 satmak değil ondan gelecek 500 TL`ye kadar düşmedik şükürler olsun düşseydik her ürünün orjinaline ve orjinal lisanslarına milyarlar dökmezdim @hgs kendi bakış açınızla karşınızdaki insanlarında bakış açınızla suçlamayın
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

t2

Soket besleme ucunu ayırıp beslemeyi başka yerden verirsiniz sorun olur mu ki? 250mA değil 2.5A verilebilir.

HeCToR

FxDev

Yeri gelmişken belirtelim; Pickit3 ün debug moduyla ICD3'ün debug'ını da bir karşılaştırın. Pickit3 bu yapısıyla kullanıcıya rezaletten başka bir şey sunmuyor. Özellikle de ST Link gibi rakiplerine bakıldığında.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

remzi

Birkaç gündür programlayıcıları inceledim.
Pickit3 orta ve amatör serisi diye düşünürsek(fiyatıda uygun) bunların üzeri CCS'nin cihazı var.(ICD-U64 89usd)
mikroC'nin cihazı var (99 usd)
microchip'in kendi cihazları var. icd 2 , icd 3 (Bunlar profesyönel cihazlar ve tuzlu)
Şimdilik pickit3 siparişi verdim. cihaz gelsin bir iki deneme yapıp yorum yazabilirim.
MPLAB IPE v2.35 programı pickit 3 cihazını sadece program yüklemek için destekliyor. debugger özelliği pickit3 için destek vermiyor. programını atacağım entegre mplab IPE'de var.
pickit2'ler artık çöp olmaya yakın herhalde...

remzi

Pickit3 cihazım geldi.
Entegreleri ICSP ile programlayıcıya bağlıyorum fakat programlayıcı entegreleri görmüyor.
pickit3 entegreleri otomatik tanırmı? (pickit2'deki gibi)
Birde hata mesajı veriyor. 5V ile 3V3 seçeneğini kontrol edin diye.
Bu ayar nerden yapılıyor?
Program olarak MPLAB IPE v2.35 kullanıyorum.
Bilgisi olan var mı?

HeCToR

Hayırlı olsun @remzi Daha çok başına bela olur  ;)

esensoy

En tehlikeli an "zafer" anıdır.

Gökhan BEKEN

Alıntı yapılan: CORTEX - 27 Mayıs 2015, 09:45:22
Hayırlı olsun @remzi Daha çok başına bela olur  ;)
Pickit2 vardı daha önce ama bazı PIC'leri desteklemediği için pickit3 almıştım.
Pickit3 çok kullandım, gayet iyi iş görmüştü. Debug da yapmıştım.
Devreyi pickit3'den beslemek gereksiz, devrenin kendi beslemesi var zaten.
Adamlar onu, devreyi beslemek için değil, programlamak için gerekli enerjiyi verebilmek için koymuşlar.
ICD3 her ne kadar iyi olsa da benim gibiler için çok gereksiz masraf.
Mplabx ile kullandım hep, hiç bir sıkıntı yaşamadım. Denemek isteyenlere tavsiye ederim.
Benim kullandığım ürün orjinaldi, çakması da var ama denemedim.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

diot

Üretim yapıyorsanız günde yüzlerce program atıyorsanız, sokete takılı takılmaz otomatik program atabilen çoklu programlayıcıları almaz daha mantıklı değilmi ?  örnek olarak   http://www.elnec.com/products/production-programmers/beehive208s/
bende jetprog var ve auto yes özelliğini açarsam  mcu yu sokete takar takmaz otomatik olarak programlamaya başlıyor. Günde 5-10 tane yazılım atma içinde bir yığın para vermeye bence gerek yok. ister pickit 2, pickit 3 ve ya icd3 kullanın bütceniz neye elverirse  onu kullanacaksınız.
Bana kalırsa hız ve kararlılık konusunda ELNEC in ürünlerini tek geçerim.

esensoy

Arkadaşlar icd3 debugg aracıdır, az ot yolarak program yazmak ve debug etmek istiyorsanız edinmek gerekir,
Pickit3 Programlayıcıdır, bol bol ot yoldurarak debug da yaptırır,
Pickit2 ise programlayıcıdır, ömrü bitmiştir, yukarıdaki iki taneden hangisi uyarsa onun orjinalini almak bence en doğrusudur,
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

HeCToR

remzi

pickit3'te 5V ve 3V3 seçeneğini nasıl ayarlıyoruz?
Entegreyi otomatik tanıma özelliği var mı?

HeCToR

remzi

Program olarak MPLAB IPE v2.35 kullanıyorum.
Programıda mikroC yada CCS ile yazıyorum.