Ynt: Solidworks Hatası ???

Başlatan BİLİRSHOP, 10 Mayıs 2015, 09:49:50

BİLİRSHOP

Arkadaşlar 3 gündür internetten indirme yapıyorum.İlk önce solidworks 2014 SP5 i indirdim 7,9 GB.Sonra 5 adet rar dosyasından İso dosyasını çıkartıp Daemon tools ile çalıştırdım.Ve kuruluma başladım.İlk önce yükleme seçeneği olarak "Bireysel (bu bilgisayarda)" seçeneğini seçip devam ettim.
Ve indirdiğim dosyanın içinde verilen serial kodlarını yazdım.Sistemde güncelleme olduğu için serialler doğrulanamıyor dedi tamam dediğm kuruluma devam ettim.Ve kurmak istediğimiz uygulamaları sordu sadece solidworks (4 GB) seçip devam ettim ve kurulum başladı. %8 e geldiğinde ;

"İç Hata:Bu ürün bileşeni için olan Windows Installer beklendiği gibi çalışmadı: DetectMSOffice." hatasını aldım kuruluma devam et dedim ama hatayı tekrar verdi ve bu sefer sadece  "kurulumdan çık" seceneği vardı seçtim ve kurulumdan çıktı :)

Arkadaşlar dediğim gibi 3 gündür idm programı 24 saat hizmet veriyor.Gece 3-4 kere kalkıyorum.Bilgisayara farklı 3 win 7 cdisiyle format attım.Ama sonuç yine aynı şimdide win 8 professiyonel indiriyorum.%33 de ve 2 saat oldu :).

http://files.solidworks.com/Supportfiles/Release_Notes/2014/turkish/relnotes.htm#relnotes_sw_system_requirements

http://www.solidworks.com/sw/support/SystemRequirements.html

bu iki linktede yapılması gerekenler yaptım ama sonuç yine hüsran.

Konu hakkında önerisi veya tercübesi olan arkadaşaların acil yardımlarını bekliyorum.

İyi günler...

mesaj birleştirme:: 10 Mayıs 2015, 09:57:10

İlk Hata:

İkinci Hata:

engerex

Serialler doğrulanamıyor: Kurulum sırasında internet bağlantısını kesmelisin.
Office ile ilgili bir sorun olabilir. Güncel bir office kur veya kurulum dosyalarında office ile ilgili dosyaları kendin kurmayı bir dene.

muhittin_kaplan

solidsquad dan indiriyorum lazım olursa

engerex

internet açıkken yüklemeye çalışırsan yüklenir ama lisans hatası verir durur. Bunu çözmek için kurulumla gelen yöntemler dışında yöntem uygulanması gerekiyor. Win8 için format atacağından bunu sıkıntı etmene gerek yok ama Interneti kesmeyi unutma.
Diğer hata ise:: anlaşılan forumda bu sorunla karşılaşan yok. Internette arama yaparsan yabancı forumlarda bir şeyler çıkar. Bu tür sorunlar güncelleme veya fix ile çözülebiliyor.
Eğer win8 ile aynı sorunu yaşarsan başka kurulum denemende fayda var. SW2015 tercih olabilir.

engerex

ozmo18

İndirdiğiniz partlarda sorun olursa vs elimde 2015 versiyonu mevcut yandex vs gibi bir yere atabilirim. Veya sağlam torrent linki paylaşabilirim.
TEŞEKKÜR EDERİM...

gumush

Kurulum ozelliklerinden office entegrasyonu kismini kapatabilirsiniz o zaman sorunsuz calisacaktir. Tam ismini hatirlayamadim. Birde configuration wizard gibi bir yerdi sanirim.
Hikmet Gumus  izmir

engerex