android masa üstüne dosya taşıma

Başlatan okylmz, 18 Mayıs 2015, 17:34:42

okylmz

geçenlerde aklıma geldi denedim yapamamıştım. 3 yaşındaki kızım tableti kurcalarken yapmış.
ben tekrar denedim ama yapamadım.

şudur mesele: kamerada çekilmiş bir fotoğraf dosyasını tabletin masa üstüne (ya da android te buraya ne deniyor) nasıl kopyalarız, taşırız.

t2

Önce masaüstüne gelip boş bir yeri basılı tutarız. Arkaplan, duvar kağıdı seç gibi bir menü çıkması gerek. Daha sonra resmi seçeriz.

okylmz

cevap için teşekür ederim t2 ama yapmak istediğim dosyayı buraya taşımak.

dosyayı masaüstü arka planı yada duvar kağıdı yapmak değil değil.

teşekürler.

triyak

Dosya yöneticisinden Belgenin/fotoğrafın üstüne basılı tutun,  gelen menüde ana ekrana ekle deyin.

okylmz

Alıntı yapılan: wanted0035 - 18 Mayıs 2015, 17:56:46
Dosya yöneticisinden Belgenin/fotoğrafın üstüne basılı tutun,  gelen menüde ana ekrana ekle deyin.
* dosyayı sil
*yeniden adlandır
* kopyala
* taşı
seçenekleri var "ana ekrana ekle " seçeneği yok

teiekürler

dhan000

Alıntı yapılan: okylmz - 18 Mayıs 2015, 18:09:11
* dosyayı sil
*yeniden adlandır
* kopyala
* taşı
seçenekleri var "ana ekrana ekle " seçeneği yok

teiekürler

kopyalayı seçtiğinizde nereye koplayayım diye sormuyor mu yada seçenek vermiyor mu?

okylmz

Alıntı yapılan: dhan000 - 18 Mayıs 2015, 20:54:28

kopyalayı seçtiğinizde nereye koplayayım diye sormuyor mu yada seçenek vermiyor mu?
Klasorler arasında bir yer seçip oraya kopyalayabiliriz. Eğer masa üstü nun hangi klasore tekabul ettiğini bilirsek belki yapabiliriz.

LukeSkywalker

Androidde öyle bir olay yok.
Ama 3. parti yazılımlar sayesinde bu tarz şeyler yapılabilir.
https://www.google.com.tr/?gws_rd=ssl#q=android+dosya+masa%C3%BCst%C3%BC+k%C4%B1sayol

overlok

Ekrana uzun basarak, açılan kısımda "uygulamalar - widgetler" vs seçeneklerinden widgeti seçiyoruz. Burdan da resim veya fotoğraf albümünü seçiyoruz.
Hanımların dikkatine, overlok makinesi ayağınıza geldi!

okylmz

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 18 Mayıs 2015, 21:24:11
Androidde öyle bir olay yok.
Ama 3. parti yazılımlar sayesinde bu tarz şeyler yapılabilir.
https://www.google.com.tr/?gws_rd=ssl#q=android+dosya+masa%C3%BCst%C3%BC+k%C4%B1sayol
teşekürler LukeSkywalker .

Alıntı yapılan: overlok - 18 Mayıs 2015, 22:51:05
Ekrana uzun basarak, açılan kısımda "uygulamalar - widgetler" vs seçeneklerinden widgeti seçiyoruz. Burdan da resim veya fotoğraf albümünü seçiyoruz.
teşekürler overlok .