Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Proteus 8 kapanma sorunu

Başlatan mechanicalengine, 19 Mayıs 2015, 14:26:15

mechanicalengine

Arkadaşlar;

Windows 8 kullanıyorum.

Proteus 8.1 simülasyon koşarken kendi kendine kapanıyor.

Daha önce vista kullanıyordum böyle bir sorun yoktu.

Bu sornunla karşılaşan var mı? Nasıl düzeltileceği konusunda fikri olan var mıdır?

semihel

Proteus 8 kaldır ve program files(x86) ve program file da artık dosya varsa onlarıda sil,
sonrasında normal kurulumunu yap ve "choose the installation you want " kısmına geldiğin zaman custom kısmını seç,
"Instllatıon path " kısmında dosya yolunu kopyalayıp "Program data path " yolunu sildikten sonra oraya kopyala yani ikisinide aynı dosya yolu olması lazım,
sonrasında normal kuruluma devam et,
kurekli klasöründe bin ve model dosyaları varsa onuda programın kurulu olduğu yere kopyala. Benimde zamanında başım ağrımıştı bundan ben böle çözmüştüm. yolları ayrı olunca sadece
program kurekli bin ve model dosyalır kureksiz kalıyo o yuzden belirli bi süre sonra kapanıyo. Umarım yardımcı olmusumdur.

tekosis

ben de bu sorunla karşılaştığım için 7.10 versiyonuna dönmüştüm ama sanırım yeni sürümlerde bu hata düzeltilmiş.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

RaMu

P8 kısayoluna sağ tık > özellikler > uyumluluk >
programın çalıştırılacağı uyumluluk modu
windows xp vs.
uygula

dener misin.

Çözüm olur mu bilmiyorum.
Win7 de böyle kullanıyorum sorun yok.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

mechanicalengine

@Ramu teşekkürler, denedim fakat işe yaramadı.

@tekosis güzel çalışan 7.1 versiyonunu nereden bulabilirim. Link var ise gönderebilir misiniz?

Teşekkürler.

tekosis

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

mechanicalengine

Windows 8'de çalışmadığını unuttuk sanırım.

Tavsiyeniz için teşekürler.

sifirzero

Kardesim sen kurarken dosya yollarini yanlis yapmissin kaldir tamamen tekrar kur.okuyarak kur next next yapma oku ole ilerle.kutuphane yolun falan yanlis yolda oda hata veriyor kapaniyor
sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

mechanicalengine

@semihel söyledikerinizi yaptım şimdi düzgün çalışıyor.

Teşekkürler.

sifirzero

çözüldüğüne sevindim.semihel daha düzgün açıklamış benden :) Allah razı olsun ondan başkasıda sorunu çözebilir.
sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

mechanicalengine

@sene35 size de teşekkür ederim. :)

Recep METE

Arkadaşlar bende de şöyle bir sorun oluyor. Proteus 8 normal şekilde açılıyor. Ancak proteus 8 de oluşturulmuş bir projeyi açmaya kalkınca "Proteus 8 Framework bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor." diye pencere çıkıyor.Proje açılmıyor. Windows xp kurulu. Sizce sorun neden olabilir.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

mechanicalengine

Versiyon farkından olabilir mi? Aynı projeyi kodları kopyalayıp açtığınız proteus'da tekrar oluşturmayı denediniz mi?

tekosis

kudretuzuner

Merhaba,
Bazen bana da oluyor,dsn şemasını kapattıktan sonra tekrar açtığımda,açılıyor ve de hemen kapanıyordu.tesadüfen şöyle bir formül buldum. dsn dosyası kapatıldıktan sonra"PWI" dosyası oluşturuluyor.Bu dosyayı silince aynı proje tekrar açılabiliyor aksi taktirde açılıp hemen kapanıyor.Ayrıca proteusla çalışırken internetinizin kapalı olmasını öneririm.
Amatör