Süreli programları süresiz kullanma çözümü(krak mırak kürek müreksiz)

Başlatan ayhani, 20 Mayıs 2015, 23:25:34

ayhani

Evet arkadaşlar bir zihni sinir procesi olarak düşündüğüm ve başarılı sonuç elde ettiğim, süreli programları süresiz, crack mırak olmadan nasıl kullanacağınızı anlatacağım. Gözleriniz kulaklarınızı dört açın.  :o

NOT: Önce biraz övgü kısmı: Bu tekniği acaba biri akıl etmişmidir diye biraz forumlarda aradım ama bulamadım(Türkçe forumlarda). Yani şu an için teknik bana ait gibi :)

Neyse gevezeliği bırakıp anlatayım. İşlem çok basit.

1-Bilgisayarınıza sanal bilgisayar kurunuz(Oracla virtual box tercihimdir-ücretsiz)
2-Windowsu sanal bilgisayarınıza kurun
3-Süreli programı kurun(kurulum tarihini not alın)
4-Deep freeze kurup aktif edin.

İşte bu kadar.
Artık ne zaman süreli programı kullanmak isterseniz ana makinenizin tarihini programın kurulduğu tarih(yada bir gün sonrasına) ayarlayın. Sonra sanal bilgisayarı açın ve programı gönlünüzce kullanın.

Görüşlerinizi beklerim.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

t2

RunAsDate is a small utility that allows you to run a program in the date and time that you specify. This utility doesn't change the current system date and time of your computer, but it only injects the date/time that you specify into the desired application.

You can run multiple applications simultaneously, each application works with different date and time, while the real date/time of your system continues to run normally.

http://www.nirsoft.net/utils/run_as_date.html

ayhani

Alıntı yapılan: t2 - 20 Mayıs 2015, 23:29:34
RunAsDate is a small utility that allows you to run a program in the date and time that you specify. This utility doesn't change the current system date and time of your computer, but it only injects the date/time that you specify into the desired application.

You can run multiple applications simultaneously, each application works with different date and time, while the real date/time of your system continues to run normally.
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

http://www.nirsoft.net/utils/run_as_date.html

Z hocam bu time bomp işlemine etkilimi peki. Merak ettim bir süre sonra deneyeyim. Çünkü birçok programda tarihi geriye alman farketmiyor. Time bomp kendi içinde süre sayıp programı kitliyor.

z

Bu mantık her zaman işlemez. İnternet çıkışını da yasaklamanız gerekebilir.

Bazı programlar çalıştırıldığında internet üzerinden programı yazanların sayfasına bağlanıyor update vs durumlarını öğreniyor. Pek ala internet üzerinden gerçek zamanı ve programın çalıştırıldığı makinenin zamanını karşılaştırıp programın çalışmasını durdurabilir.

Geçenlerde internete çıkmayan makinemin tarihini sebebini hatırlamadığım bir nedenle 2000 li yıllara çektim. Daha sonra tarihi düzeltmeyi unuttum ve sanırım Keil'i çalıştırdım.

Program tarihle ilgili bir sıkıntı olduğunu söylediğinde adamların bu tip kontroller yapmasına şaşırdım.

mesaj birleştirme:: 20 Mayıs 2015, 23:38:40

Bu arada T2 ve Z farklı kişiler.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ayhani

Alıntı yapılan: z - 20 Mayıs 2015, 23:37:46
Bu mantık her zaman işlemez. İnternet çıkışını da yasaklamanız gerekebilir.

Bazı programlar çalıştırıldığında internet üzerinden programı yazanların sayfasına bağlanıyor update vs durumlarını öğreniyor. Pek ala internet üzerinden gerçek zamanı ve programın çalıştırıldığı makinenin zamanını karşılaştırıp programın çalışmasını durdurabilir.

Geçenlerde internete çıkmayan makinemin tarihini sebebini hatırlamadığım bir nedenle 2000 li yıllara çektim. Daha sonra tarihi düzeltmeyi unuttum ve sanırım Keil'i çalıştırdım.

Program tarihle ilgili bir sıkıntı olduğunu söylediğinde adamların bu tip kontroller yapmasına şaşırdım.

mesaj birleştirme:: 21 Mayıs 2015, 15:38:40

İşte hocam bu benim teknikte her zaman işliyor bizzat kırağı olmayan bir programda denedim. Zaten sizin verdiğiniz programda belirtmiş; "eğer tarihi internetten çekiyorsa program işlemez" demişler.
Benim anlattığım teknik en garantisi.
Sizin bu program birçok şeyi çalışştırmaz. Çünkü time bomb olayı var.

mesaj birleştirme:: 20 Mayıs 2015, 23:42:32

Alıntı yapılan: z - 20 Mayıs 2015, 23:37:46

Hocam kusura bakmayın. Geçende karıştırdım. Neden karıştııryorum bende anlamadım.