Picprojenin bir sonraki eğitim semineri ne olsun ?

Başlatan MrDarK, 29 Mayıs 2015, 11:05:55

newpronik

merhaba yapılan eğitim veya etkinlikler kayıt ediliyor mu acaba forumda tam olarak arm ile ilgili eğitimler bulamadım.

MrDarK

Alıntı yapılan: frederic - 29 Mayıs 2015, 22:31:34
Bence birde güç elektroniği eklenmeli

Frederic hocam;

Eğer eğitim verecekseniz ekleyelim. Eklenmeli şeklinde değilde ben şu şu eğitimi veririm diyenleri programa dahil ediyorum, belli bir takvimde sıraya sokuyoruz ve ona göre sırası ile uyguluyoruz.

2 kişi eğitim vermek istediğine dair oy kullanmış kim onlar iletişime geçerlerse sevinirim :)

Alıntı yapılan: newpronik - 29 Mayıs 2015, 22:40:47
merhaba yapılan eğitim veya etkinlikler kayıt ediliyor mu acaba forumda tam olarak arm ile ilgili eğitimler bulamadım.

Merhaba ; Şu anda arm ile ilgili bir eğitim çalışmamız bulunmamaktadır. Kayıt konusunda ise sorunlarımız devam ediyor ne yazık ki.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

RaMu

FPGA eğitimi vermeyin eğer
kayıt etme imkanı olmayacaksa,
yoksa evlat acısı gibi olur bana.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

muhendisbey

Android Studio olabilir. Şu an öğreniyorum, kısmet olursa öğrendiğimi, öğrendiğim kadarıyla anlatmaya çalışabilirim.
A dan Z'ye port mantipulation da dahil olmak üzere Energia ve Arduino öğretebilirim.
PLC programlama ladder diyagram eğitimi verebilirim.
Linux (debian) başlangıç console/terminal eğitimi verebilirim. Cross compile anlatamam, mantığını bilsem bile şu an için bilmiyorum. Raspberry pi, cubieboard, banana pi ve ubuntu üzerinde bu anlatımı sağlayabilirim. VNC server, ssh, torrent server, apache server, ftp server kurulumu gibi ek anlatımlar sunabilirim.
Solidworks eğitimi verebilirim.
FPGA Xilinx şematik programlama eğitimi verebilirim. (Bu şekilde sınırlı program yazılabilir ama yine de istenirse lojik kapı bağlantıları ile bir çok tasarım gerçekleştirilebilir.) Gerçi bu bir eğitim olmayabilir, mantığı bir derste verilebilir.
Bu eğitimlerden sadece birisini şu an için vermek istiyorum aksi halde yetişemem, ilerleyen zamanlarda diğer eğitimler de verilebilir. Tercihen android studio eğitimi verirsem benim açımdan iyi olur, aldığım notları forumla paylaşabilirim. Deftere yazmaktansa foruma yazmış olurum. Dediğim gibi yeni öğreniyorum, her soruya cevap veremeyebilirim. Ancak bir ikinci kişi ben de anlatırım derse iyi olur. Mümkünse Eclipse üzerinden olmasın, çünkü kaldırılacak gibi görünüyor.

Beklediğim eğitimler ise:
Elektronik kartlarda arıza tespit metotları, VHDL, güç elektroniği, cross compile, ileri düzey Visual Studio C#
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Farukc

Hocam Linux eğitiminde neler olacak?
Eğitim verebilirim. Linux ve Gömülü Sistemler

Farukc

Alıntı yapılan: f15eagle - 29 Mayıs 2015, 22:07:20
MrDark hocam, istek olursa 2. Altium Eğitimini yapmayı isterim.
İlk eğitimde temel olarak bahsettiğimiz konuları pratiğe dökelim derim.

Hatta bu akıllı röle projesi için düşündüğümüz sistemin dijital giriş çıkış kartını tasarlayıp, çizimini yapalım derim.
Şematik kısmında M2M eğitimi gibi temel elektronik devre tasarımı analizi de yapabiliriz. Ama anlatacak tecrübeli bir hocamız olursa çok daha etkili olur.

Bende katılmak isterim hocam

Farukc

Ayrıca Qt ve Cross Compile eğitimide verebilirim. Temel düzeyde.

Gökhan BEKEN

@muhendisbey hocam, bildiğim kadarıyla Kayseridesin, bu eğitimleri İstanbul'da mı Kayseri'de mi vermeyi düşünüyorsun?
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

t2

Efenim teknik eğitimi fazla önemsemeyin. Ticaret, antin kuntin dersleri gerek.  neyi nereden daha ucuza alırız?, nasıl paraya para  katarız? bunlar öğretilsin. Tabi meşru yollardan olacak, helal kazanılacak.

MrDarK

Alıntı yapılan: t2 - 30 Mayıs 2015, 15:53:34
Efenim teknik eğitimi fazla önemsemeyin. Ticaret, antin kuntin dersleri gerek.  neyi nereden daha ucuza alırız?, nasıl paraya para  katarız? bunlar öğretilsin. Tabi meşru yollardan olacak, helal kazanılacak.

Picprojenin eğitim çalışmaları söylediğiniz başlıkları içermiyor , her konuda olduğu gibi bu konudada enteresan yorumlar yapılmasın lütfen. Varsa bu şekilde düşünceleriniz lütfen başka başlıklarda fikirlerinizi beyan edin.

Sevgilerle.

RaMu

Alıntı yapılan: t2 - 30 Mayıs 2015, 15:53:34

Bence haklı.
Yanlış anlam yüklemeye gerek yok,
ticari konuda yol katetmiş ve yol gösterebilecek kimseler var ise
onlarında eğitim vermesinde ne sakınca olabilir?

Durumumuzun fıkrası bile var:
Alıntı YapGünün birinde aynı üniversitede görevli 3 işletme uzmanı ile 3 mühendis İstanbul'a bir seminer için davet edilmişler. 6 kafadar daha ucuz olacağına inanarak trenle gitmeye karar vermişler. Hep birlikte tren bilet gişesine gitmişler, mühendisler birer tane bilet almış, işletmeciler yalnızca 1 bilet alıp trene binmişler. Mühendisler, işletmecilere tek bilet ile nasıl seyehat edeceklerini sorunca
- Bekleyin göreceksiniz
Cevabını almışlar. Bir süre sonra kondüktör bilet kontrolü yapmaya başlayınca işletmeciler hep birlikte trenin tuvaletine girmiş ve kapıyı kilitlemişler. Kondüktör bilet kontolünü bitirip tuvaletin önüne gelmiş ve kapıyı çalmış. Kapı aralanıp içeriden bir bilet uzatılmış. Kondüktör de bileti işaretleyip gitmiş. Mühendisler bayılmışlar bu işe ve dönüşte aynı numarayı kendileride yapmaya karar vermişler. Seminer bitince yine aynı ekip istasyona gitmişler, mühendisler 1 tane bilet almış, işletmeciler hiç bilet almadan trene binmişler. Mühendisler biletsiz nasıl seyehat edeceklerini sorunca yine aynı cevabı almışlar:
- Bekleyin göreceksiniz.
Kondüktör bilet kontrolüne başlayınca mühendisler hemen birlikte tuvalete girmişler. İşletmeciler de diğer tuvalete girmiş. 5 dakika sonra işletmecilerden birisi tuvaletten çıkıp diğer tuvaletin kapısını çalmış, kapı aralanıp içeriden bir bilet uzanmış. İşletmeci bileti alıp diğer tuvalete girmiş ve kondüktörü beklemeye başlamışlar...
mühendislerden en genç olanı tuvaletten çıkıp diğer tuvaletin kapısını çalmış...
Isletmeciler kapiyi bile acmadan :
Hadi lan,bizim numaramizi bize mi yedirecen...
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

Farukc

Alıntı Yap
Günün birinde aynı üniversitede görevli 3 işletme uzmanı ile 3 mühendis İstanbul'a bir seminer için davet edilmişler. 6 kafadar daha ucuz olacağına inanarak trenle gitmeye karar vermişler. Hep birlikte tren bilet gişesine gitmişler, mühendisler birer tane bilet almış, işletmeciler yalnızca 1 bilet alıp trene binmişler. Mühendisler, işletmecilere tek bilet ile nasıl seyehat edeceklerini sorunca
- Bekleyin göreceksiniz
Cevabını almışlar. Bir süre sonra kondüktör bilet kontrolü yapmaya başlayınca işletmeciler hep birlikte trenin tuvaletine girmiş ve kapıyı kilitlemişler. Kondüktör bilet kontolünü bitirip tuvaletin önüne gelmiş ve kapıyı çalmış. Kapı aralanıp içeriden bir bilet uzatılmış. Kondüktör de bileti işaretleyip gitmiş. Mühendisler bayılmışlar bu işe ve dönüşte aynı numarayı kendileride yapmaya karar vermişler. Seminer bitince yine aynı ekip istasyona gitmişler, mühendisler 1 tane bilet almış, işletmeciler hiç bilet almadan trene binmişler. Mühendisler biletsiz nasıl seyehat edeceklerini sorunca yine aynı cevabı almışlar:
- Bekleyin göreceksiniz.
Kondüktör bilet kontrolüne başlayınca mühendisler hemen birlikte tuvalete girmişler. İşletmeciler de diğer tuvalete girmiş. 5 dakika sonra işletmecilerden birisi tuvaletten çıkıp diğer tuvaletin kapısını çalmış, kapı aralanıp içeriden bir bilet uzanmış. İşletmeci bileti alıp diğer tuvalete girmiş ve kondüktörü beklemeye başlamışlar...
mühendislerden en genç olanı tuvaletten çıkıp diğer tuvaletin kapısını çalmış...
Isletmeciler kapiyi bile acmadan :
Hadi lan,bizim numaramizi bize mi yedirecen...

Fıkraya bayıldım.. Bende böyle bir eğitim almak isterim. Ticaretin içine girenler farklı oluyorlar..

MrDarK

Şu unutulmasın ki bu çalışmalar Picproje Usta Çırak programı tarafından yapılan yorumlarla doğdu ve desteklerle gelişti. Herhangi bir beklenti söz konusu değil. Eğitimlerimizin amaç kitlesinde üniversite öğrencileri, liseliler ve elektronik aşığı amatör arkadaşlar bulunmaktadır. Eğitimlerin maddi bir amacı olmayıp maddiyatlada alakası yoktur.

Teknik eğitim türkiye için önemlidir, ticarette öyle. Fakat ticari düşünen arkadaşların yapmak istedikleri çalışmalar Picprojenin seminerleri arasında yer almasını doğru bulmuyorum. Yapmak isteyen arkadaşlar yapsın kimseye engel olmayız fakat söylediğim gibi bu projelerin doğuş amaçlarına uyum sağlamıyor.

Varsa ticari bir eğitim isteği başka bir açıp orada tartışabilirsiniz. Teşekkürler.

muhendisbey

Alıntı yapılan: Gökhan BEKEN - 30 Mayıs 2015, 15:28:28
@muhendisbey hocam, bildiğim kadarıyla Kayseridesin, bu eğitimleri İstanbul'da mı Kayseri'de mi vermeyi düşünüyorsun?
İnternet eğitimi şeklinde. Kayseri desem, belki katılım olabilir ancak geniş çaplı olursa daha iyi olacağını düşünüyorum.  Video şeklinde olabilir.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

HeCToR

FPGA'Lara Karşı Çok Merakım Var Olması Adına Çok Sevinirim  8)
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir