İLETİM ADRES ÇEVRİMİ

Başlatan seni23, 29 Mayıs 2015, 16:27:46

seni23

Arkadaşlar sizlere bir sorum olacak iletişim adreslerinin çevrimin nasıl yapıyoruz kısaca anlata bilirmisiniz bu noktayı çok iyi anlayamadım ,sayı sistemlerinin birbirine çevrimini biliyorum ama iletişim adreslerini çok iyi anlayamadım.modbus haberleşmesi yapmak istiyorum delta plc ve hmı ile atv31 haberleştirmek istiyorum

rck8942

Modbusun (rtu) icin iletisimi su sekildedir.
Asagidaki sekilde plc de islemen gerekir. Delta hakkinda Maalesef bilgim yok

Baslangic     Fonksiyon    Data.    CR-Check               Bitis
Bekleme (min. 3,5 bayt)   1 Byte   1 Byte   n Byte   2 Byte           Bekleme(min. 3,5 bayt)

Elektroniker für Betriebstechnik

seni23

Benim yapmak istediğim delta plc+hmı ile atv 31 drıver'ı modbus haberleşmesi yapmak isterim, iletişim adreslerini tam olarak bulamadım,bulmak istediklerim;frekans komutu yazma,start-stop yön,frekans değeri okuma, ileri run,geri run,stop bilgisi,hızlanma zamanı,yavaşlama zamanı

3014-HSP
        9001-ACC
        9002-DEC

bunlar benim tesbit edebildiklerim diğerleri için arkadaşlar sizlerden yardım istiyorum

pdf dosyası yüklemek istedim ama boyutu büyük olunca yüklemedi ;    linkten dosyaya ulaşabilirsiniz http://www.deltaotomasyon.com/viewtopic.php?f=18&t=3815&hilit=telemecanique

rck8942

Elektroniker für Betriebstechnik