Surekli internetle sorun yasiyorum yadima ihtiyacim var.

Başlatan vedo35, 29 Mayıs 2015, 16:39:55

vedo35

Arkadaslar evde kablo internet var. Modemim ubee wi-fi'li kablo modem. Internet servis saglayicimiza surekli baglantimizin kesildigini sikayet ettik. Geldiler modemimizi iki defa degistirdiler, sinyalimizi kontrol ettiler, sinyal cok guzel herhangi bir sorun yok dediler. Ama biz hala duzenli olarak belirli araliklarla ( bazen her 10-15 dakikada bir 2-3 dakika ara vererek) baglanti sorunu yasamaya devam ediyoruz. Googledan epey arastirdim soylenen tarifleri yapmama ragmen sonuc hala ayni. Google crome kullaniyorum ,internet explorerdada sonuc ayni. Daral geldi bu internet probleminden. Google chrome asagida her defasinda degisik olara su hatalari veriyor:

ERR_CONNECTION_TIMED_OUT

ERR_NAME_NOT_RESOLVED

DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET

DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

bu konuyu nasil cozebilirim? Yardimci olan arkadaslara simdiden cok tesekkur ederim.
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

CLR

benim usrobotics modem varken bahsettiğin sorunlar oluyordu, modem  sıfırdı,  sorunu 1 hafta kadar bulamadım, sonra bir gün yaklaşık 100-200ms'lik elektrik kesintisi oldu baktım aynı drum oldu. Sorunu anladım.

Modemin adaptörü yani power supply'ı yüzünden oluyordu, modem çok akım çektiğinden ani gerilim düşümleri modemi resetleyebiliyordu.

Sonra çarşıya gidecek durum yoktu, adaptörü açtım, zaten trafolu adaptördü ve içine 2 tane 2200uf kapasitör paralel ekledim bir daha sorun olmadı.

Yani sizin orada da gözle fark edilmeyecek şekilde power sorunları varsa ve adaptör yeterli değilse benzer bir sorunun olabilir.   
Knowledge and Experience are Power

z

Yurtdışında çalıştığım işyerindeki serverin Türkiye ile bağlantısı çok sık kopuyordu. Yeni modem aldık ancak onda da sisteme tanıtım sorunu çıktı.

Eski modemi eve getirip voltajını verdiğimde 3.3v hattının aşırı dalgalandığını gördüm. Modem en az 5..6 yıldır  7/24 çalışıyordu haliyle iyice yaşlanmıştı.Elektrolitik kapasitörleri kuruduğunu anladım. Bir iki kapasitörü değiştirince cillop gibi oldu.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

vedo35

tesekkurler adaptoru degistirmeyi deneyecegim. Elimde bayagi 12 v 2 amperlik adaptorler var bakalim
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

mehmet

Modemin adaptör girişini de kontrol
ediniz.  Oksitlenme olabilir.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

canbulut

ayrıca modemin yazılımını da güncelleyebilirsiniz.