ElektroHidrolik Valf?

Başlatan CAHİT_E, 04 Haziran 2015, 01:45:26

CAHİT_E

Arkadaşlar elektirikli hidrolik kontrol valflerinin fiyatları baya yüksek özelliklede yüksek basınçlı sistemlerde.Ve ben valf işlemini farklı yöntemlerle yapmayı düşünüyorum.
1-elektirik-pneumatic-hidrolik:Yani ilk önce hidropnömatik bir valfle pnematik pistonu bu güçlede hidrolik manuel valfi ???
2-elektrik-hidrolik-hidrolik:Yani ilk önce düşük basınçlı hidrolik lifi ve onunlada yüksek basılçlı lifleri kontrol etmek

Bu şekilde kontrol sice ne kadar verimli olur ? (fiyat olarak 10 kat verimli :) )
Ve sizin önerebileceğiniz eletrohidrolik valf sistemleri var mı?

z

Valfin açılıp kapanma süresi boyutları kriter değilse neden olmasın.

Fiyatları ne kadar bu valflerin? Sen ne kadara mal ediyorsun?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

sadogan

Benzer yöntem yaygın olarak kullanılıyor,pilotlu sistem deniyor.
Elektrikli valf önce küçük valf i oda daha yüksek basınçlarda çalışan
büyük valf i açiyor. Bu sistemin mahsuru yavaş olması.

CAHİT_E

Yavaş çalışması şu an için çok önemli değil.Şu anda sadece düz pistonların (hidro motorlar şimdilim manuel olarak kalacak) kontrolünü yapacağım.
Bu kontrolünü yapacağım pistonlar makinanın ayakları.Ve makina ger kuruluş sırasında gönyelenmesi gerekiyor.Bunu bir gönye (su terazisi) sensörü ile otomatik yapmayı düşünüyorum.

Alıntı yapılan: sadogan - 04 Haziran 2015, 09:47:07
Benzer yöntem yaygın olarak kullanılıyor,pilotlu sistem deniyor.
Elektrikli valf önce küçük valf i oda daha yüksek basınçlarda çalışan
büyük valf i açiyor. Bu sistemin mahsuru yavaş olması.

Acaba bu ürünlerin hazır olanları varmıdır?Nerelerde bulabilirim?

Z hocam 270 bar 160 lt çift yönlü (5 yollu) bir valf 500-1000 tl arasında.Ama yurt dışındaki fiyatlar konusunda pek bilgim yok.Aliexpreste ve ebay da bulduğum az sayıdaki üründe de ayrıntılı özeliklerini göremediğim için güvenemedim.

Eğer bu sistemi kendim yaparsam:
1-elektropneumatik valf(5 yollu):25 tl
2-pineumatik piston(Çİft pozisyonlu):50 tl
3-manuel hidrolik valf:200-500 tl (ikinci elleri pyasada oldukça fazla.Çok daha ucuza alınıp contaları değiştirilerek dahada maliyet düşürülebilir)
Ortalama 300-400 tlye yukarda bahsettiğim özelliklere sahip valf yapılabiliyor.