Modbus TouchPanel önerileriniz

Başlatan SBTECH, 24 Haziran 2015, 22:53:18

SBTECH

Merhabalar ,

Yapmış olduğum bir proje için TFT yada grafik LCD kullanmam gerekiyor. Ancak elimdeki tek gömülü sistem bilgisi CCS C ve 18F picler olduğu için özellikle TFT tarafına hiç giresim gelmiyor daha doğrusu girmekten korkuyorum.

Cihazın ana kontrol kartını sıfırdan tasarlayacağım, ve bir tuş paneli ve bir ekran ve mekanik bazı komponentleri kontrol etmem gerekiyor. İşin ekran tarafı her zaman en çok vakit alan ve ürünü öne çıkaran kısım olduğu için acaba ekran kısmında bir touch panel kullansam, ve kontrol kartımı modbus slave olarak programlayıp istenenen durumları şık bir şekilde hazırlayabileceğim touch screende mi göstersem diye fikir geliştiriyorum. Maliyet konusu çok büyük sorun teşkil etmeyeceği ve ekran kısmıyla ilgili kodlamadan vakit tasarrufu yapmak için  dün gece duvarlara boş boş bakarken böyle bir fikir geldi.

3,5 inch civarı touch paneller işimi görebilir gibi geliyor. Çok az weintek touch paneller ile uğraşma şansım oldu her ne kadar grafik kütüphanesi tam olarak kullanmayı beceremesemde onunla birşeyler yapılabilir gibi görünüyor.
Aslına bakarsanız touch panel özelliğinede ihtiyacım yok ayrı bir tuş takımı olacak cihazı kontrol etmek için. Touch yada böyle grafiksel olarak programlanabilen kod yazmadan modbusla istediğimi gösterebileceğim bir yapı mevcutmudur sizlere danışmak istedim.

Bugün biraz araştırdım pek elle tutulur bir ürün bulamadım. Tavsiyelerinizi paylaşabilirseniz çok memnun olurum.

İyi Çalışmalar diliyorum ..
Elektronik ilimdir..

ilhan_mkp

deltanın panellirine bakın hocam.
modbusla kullanabilirsiniz.
software türkçe seçeneği var adı wplsoft.

rck8942

Schneider in Magelis Touch displayleri var. Ayriyeten vijeo Designer programi ile her türlü grafigi kolayca yapabiliyorsun. Modbus tarafini pic ilemi yoksa PLC ile yapmayi dusunuyorsunuz? Eger Plc ile yapicaksaniz Wago Plc ile Webbrowser üzerinden her türlü grafigi Codesys ile yapabilirsiniz.
Elektroniker für Betriebstechnik

Salih

Bende Delta marka öneririm. Programlaması kolaydır.
Takıldığınız yerlerde yardımcı oluruz.
Programlama programı da DopSoft tur.
Ücretsiz dir.

SBTECH

Delta üzerinden araştırayım o halde fiyat baktım biraz çok uçuk deil gibi duruyor.Weintek daha pahalı sanırım.

@rck8942 kontrol kartını pic ile yapacağım. Displayi de pic ile yapmam gerekecek çok şık bir şey yapamayacağımı düşündüğüm için touch panel fikri üzerinden yürüyorum. Sanırım bu şekilde devam edeceğim.
Elektronik ilimdir..

rck8942

Hocam pic ile yapacaginiz calismayi görmek isterim.
Elektroniker für Betriebstechnik