Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

PC Programı Yazmak

Başlatan kartal0689, 25 Haziran 2015, 10:08:56

kartal0689

Arkadaşlar Merhaba,

Yeni yaptığımız bir proje için bilgisayar programı yazmamız gerekiyor.

Biraz işi anlatayım. Bir dsPIC Kontrollü kartımız var. Bu kart üzerinde FT232RL ile UART-USB dönüşüm yapılır ve PIC-PC bağlantısı yapılır.
Bilgisayar programı daha önce hiç yazmadım. Sizce nasıl bir yol yordam izlemeliyim.

iyi çalışmalar dilerim.

OG

Daha önce yazmadıysanız bir de işin içine port iletişimi girdiğinden zorlar.
VB çalışacaksanız ilgili kaynaklarla biraz oyalanmanız gerek.
Sonra da port işleri, burası biraz daha ileri seviyeye girer.

Cihaz PC ye, PC cihaza ne gönderecek?
Ve ne yapmaları istenecek?
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

shekey_boys

visual basic ile port uygulamalarında bulabileceğin kaynaklar bir iki led yakıp söndürmekten ileriye gitmez sağlam kaynak bulman lazım.

kartal0689

Hocam,

Kullanacağım kartta Akım, Gerilim, Sıcaklık, Güç gibi bilgileri TFT' de göstereceğim.
Ve bunların ayarlandığı bir sürü parametre var. Fakat ben USB ile PC' ye bağlanıp aynı verileri buradan da ayarlayacağım ve bilgileri izleyebileceğim.

Örneğin 3 FAZ giriş gerilimini, çıkış gerilimlerini akımlarını PC' den izleyeceğim bazı değerler ayarlayacağım. Bunun gibi bir program yazmamız gerekiyor.
Aynı zamanda, bazı şartlar oluştuğunda ayarlanan mail adreslerine mail göndermesi gerekebilir. Ve son olarak EVENT LOG kesinlikle olacaktır.
Arkadaşlar gerekirse profesyonel olarak yaptırabilirim. Bu işin yapılması gerekir. Anladığım kadarıyla hiç uğraşmadığım için beni zorlayacak. O yüzden parasıyla yaptırabilirim.