UPS Güç kaynağım devreye girmiyor

Başlatan mustafa_temel, 07 Temmuz 2015, 13:17:11

mustafa_temel

evde masa üstü bilgisayarımda kullandığım 6-7 senelik bir UPS güç kaynağım var  sorun şu ki elektrik kesilince bilgisayar kasası çalışıyor ama ekran yani monitör kapanıyor normalde her ikiside çalışıyordu zaten güç kaynağında 2 tane priz var birine kasayı diğerine ekranı bağladım amma velakin bu son zamalarda ne olduysa monitörü çalıştırmıyor sadece kasa çalışıyor yani ses var görüntü yok gibi bişey oldu  :)   sizce sorun nedir aküsünü geçen sene değiştirdim .
"Dünya R-S-T üzerinde döner."

alexsi

http://www.kontrolarge.com/ Bildiklerimiz öğrendiklerimiz kadardır. Ya bilmediklerimiz ..?

mustafa_temel

alexsi

oksitlenme olmuş olabilir. açıp prizin lehimlerini tazele istersen.Düzelmez ise hattı takip edip voltaj gelio mu bak,prizden iceri dogru giderek sebebini bulabilirsin. Arızalı prize giden kablo kopmuş olabilir.
http://www.kontrolarge.com/ Bildiklerimiz öğrendiklerimiz kadardır. Ya bilmediklerimiz ..?

remzi

aküsü bitmiştir.
ölç. voltaj tutmuyorsa değiştir...

ylmz

Geçen seneden bu zamana adam ölüyor aküler bitmiştir :)
Regülatör Dns Trafo | Regülatör | Redresör | Ups

ercan_t

merhaba,

eleman kasa çalışıyor monitör çalışmıyor diyor bu nedenden dolayı aküden olamaz,
monitör prizinde sıkıntı var.. gibi

mustafa_temel

Alıntı yapılan: ercan_t - 07 Temmuz 2015, 18:00:03
merhaba,

eleman kasa çalışıyor monitör çalışmıyor diyor bu nedenden dolayı aküden olamaz,
monitör prizinde sıkıntı var.. gibi

en mantılı cevabı siz verdiniz ... :)   ama hepsini dikkate alarak kontrol edeceğim sonucu tekrar yazarım buraya ..

papsukkal

Kasa ile monitörün fişlerinin yerlerini değişrmişsindir muhakkak.  Gene monitör mü kapanıyor?

mustafa_temel

Alıntı yapılan: papsukkal - 07 Temmuz 2015, 23:23:08
Kasa ile monitörün fişlerinin yerlerini değişrmişsindir muhakkak.  Gene monitör mü kapanıyor?

nasıl alamadım ??? 
zaten UPS de 2 tane priz var biri kasaya diğeri monitöre gidiyor ...

ByTEK

o iki priz içeriden birbirine köprü ile bağlıdır. acaba monitörün takılı olduğu prizde problem olabilir mi ?

istersen 3 lü uzatma ile kasanın bağlı olduğu prize tak kasa ve monitörü 3lü uzatmaya tak bakalım sonuç gene aynımı yoksa farklı mı olacak ?

mustafa_temel

Alıntı yapılan: SercanTEK - 07 Temmuz 2015, 23:33:04
o iki priz içeriden birbirine köprü ile bağlıdır. acaba monitörün takılı olduğu prizde problem olabilir mi ?

istersen 3 lü uzatma ile kasanın bağlı olduğu prize tak kasa ve monitörü 3lü uzatmaya tak bakalım sonuç gene aynımı yoksa farklı mı olacak ?

evet buda iyi fikir bunuda deneyecem .. :D 
birde yenilerine baktım şimdi yenisi de baya pahalı ben zamanında 75 Tl ye almıştım şimdi olmuş 150 200 tl

mesaj birleştirme:: 08 Temmuz 2015, 00:25:31

ya arkadaşlar bu güç kaynağı iyice kafayı yedi. ilk önce her iki prizden voltaj ölçümü yaptım voltaj geliyor sorun yok daha sonra arkasında cam sigorta vardı onu söktüm baktım onda da sıkıntı geri taktım yerine hatta değiştirdim yenisini taktım sonra düğmeye bastım zartttttt  diye bir ses çıkmaya başladı neden böyle oldu anlamadım ???  :'( :'(