37 EKRAN SHOV

Başlatan danny79, 11 Temmuz 2015, 22:12:37

danny79

arkadaşlar elektronik konusunda yeniyim 37 ekran shov marka tüplü tv stand by ışık yanıyor fakat çalışmıyor.fiş çekilse bile içinde elektrik kalıyormuş nasıl deşarj etmeliyim yardım ve önerilerinizi bekliyorum.resimli anlatılabilir

Galaxy

Standby ışığı yanıyorda açılmıyorsa , horzantal devresinde 22uF 160 V kondansatör veya horzantal transistörü bozuk olabilir. elektrik konusuna gelince ; besleme devresindeki 400 V blok kondansatörün uçlarını 100 ohm 5W taş direnç veya duya bağlı 40W elektrik ampulü ile boşaltabilirsiniz.

certy

Resim tüpünde de tehlikeli sayılabilecek yüksek gerilim bulunur. Onun da deşarj edilmesi lazım.
TA1USS

Öğretmen27

Alıntı yapılan: certy - 19 Kasım 2015, 09:55:53
Resim tüpünde de tehlikeli sayılabilecek yüksek gerilim bulunur. Onun da deşarj edilmesi lazım.
Ustam 25 watt olmaz mı? Neden özellikle 40 watt? Özür dilerim yanlış ustadan alıntı yaptım. Galaxy ustama sormak istedim. 
Bu arada ustam sorumu soyle genisletmek isitiyorum. Kondansitor bosaltmasinda 40 watt ampulu kond. uclsrina paralel baglanacak degil mi veya 5 watlik direnc paralel baglanacak?