Windows 8 veya 8.1 için step7 programı ?

Başlatan seyityildirim, 23 Temmuz 2015, 13:25:03

seyityildirim

Merhaba arkadaşlar,

genel olarak forumlarda bu soruna baktım. Sanal işletim sistemi kurarak win xp yi yüklemeyi xp ye de step7 yi kurmayı öneriyorlar. Ancak win8/8.1 e virtual pc yüklenmiyor. Başka sanal programlar hakkında bilgim yok. şu Windows 8 e step7 yüklemenin bir çaresi yok mu? ya da siemens bu soruna el attı mı? yardım için şimdiden teşekkürler

seyityildirim

Sorunu şu şekilde çözdüm belki faydalı olur. Vmware i indirip kurdum. daha sonra win xp pro sp3 ün iso dosyasını indirdim. vmware de create virtual machine sekmesinden bu iso dosyasını kurdum. sonuç olarak sanal işletim sistemi olarak xp pro kurulmuş oldu. daha sonra step7 yi xp üzerinde kurdum çalışıyor

Hadi

STEP 7 nin hangi versiyonunu kullanıyorsunuz?

fatih6761

@seyityildirim hocam malum VMware paralı bir program. Kürekli kullanmak istemiyorsanız alternatifi Oracle Virtual Box da var.

https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

Hem yanlış hatırlamıyorsam VMware hazır kurmuş olduğunuz sistemi veya o sistemin sanal harddiskini kendine aktarabiliyordu.

seyityildirim

@Hadi step7 200 v4.0 kurdum ilk aşamada bir sorun yok gibi
@fatih6761 vmware kurdum ilk aşamada key istemedi. sıkıntı şu ki win8 söylediğiniz programı desteklemiyor sanırım

fatih6761

Alıntı yapılan: seyityildirim - 30 Temmuz 2015, 14:56:03
vmware kurdum ilk aşamada key istemedi. sıkıntı şu ki win8 söylediğiniz programı desteklemiyor sanırım

Hocam Windows 7, 8, ve 8.1 hepsinde sıkıntısız kullandım VirtualBox'ı. İndirdiniz de çalışmadı mı?
Bildiğim kadarıyla VMware kendisi ücretli sadece VMware Player denen, hazır oluşturulmuş sanal makineleri çalıştırmaya yarayan (ayar yapamayan, ram işlemci vs. ) programı ücretsiz.
Belki zaman kısıtlı veya özellik kısıtlı deneme sürümü kullanıyorsunuzdur.

Windows için Oracle Virtual Box indirme linki :
http://download.virtualbox.org/virtualbox/5.0.0/VirtualBox-5.0.0-101573-Win.exe

seyityildirim

@fatih6761 hocam teşekkür ederim öneriniz için. baktımda bendeki vmware player mış. bu haliyle kullanıyorum sıkıntı yok gibi. eğer ihtiyaç olursa önerdiğiniz programı kullanırım. ayrıca kullandığım bu programda da ram işlemci ayarlanabiliyor. mesela ben 1gb ram verdim xp için.