Mouse'u ve monitörü cihazdan 60 m uzağa taşımak.

Başlatan z, 27 Temmuz 2015, 13:11:35

z

Kameraları kayıt eden cihazın usb kablolu mouse'u var.
Cihaza bir de bilgisayar monitörü bağlı. Fakat cihazın analog video çıkışı da mevcut.

Bu kayıt sistemi minicik bir kulubeye tıkıştıtılmış. Minicik bir masa da var. Sonuçta güvenlik görevlisi için hiçde insani bir ortam değil.

60 m ötede 2. büyük bir klübe daha var. Monitörü ve mouse bu klubeye taşırsam güvenlik görevlisine daha medeni imkan sunmuş olacağız.

Tüm kamera kablolarını da 60 metreye taşımak işime gelmiyor.

Monitörü video amplifikatör yaparak 60 metreye taşırım fakat usb mouseu nasıl taşırım?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: z - 27 Temmuz 2015, 13:11:35
Kameraları kayıt eden cihazın usb kablolu mouse'u var.
Cihaza bir de bilgisayar monitörü bağlı. Fakat cihazın analog video çıkışı da mevcut.

Bu kayıt sistemi minicik bir kulubeye tıkıştıtılmış. Minicik bir masa da var. Sonuçta güvenlik görevlisi için hiçde insani bir ortam değil.

60 m ötede 2. büyük bir klübe daha var. Monitörü ve mouse bu klubeye taşırsam güvenlik görevlisine daha medeni imkan sunmuş olacağız.

Tüm kamera kablolarını da 60 metreye taşımak işime gelmiyor.

Monitörü video amplifikatör yaparak 60 metreye taşırım fakat usb mouseu nasıl taşırım?

İki yolu vardır.
1 Kablosuz haberleşme yöntemi.
2 Kablo kullanılacaksa low-noise besleme devresi barındıran USB HUB.

ByTEK

Hocam aynı sorunları çözmek için usb extender denen apart kullanıyorum. max 100mt kullandım.

resmi aşağıdaki gibi

http://www.gold.com.tr/s-link-sl-u55-usb-rj45-extender-kablo_u

z

Aklıma zihni sinir proje geldi.

USB toplu mouseun optolarını söküp 4 tane optokopler attımmı iş biter.

Mucit23

LukeSkywalker  USB mouse emülatörü yapmıştı. Ben olsam onun yaptığı uygulamadan destek alarak benzerini yapardım. İki tane STM32F4 Discovery olacak. Bir tanesi USB Host'dan mouse bilgilierini okuyup UART aracılığıyla RS485 hattından verileri diğer STM32F4'discoya gönderecek. Oda USB Device'de Mouse şeklinde çalışacak. Kordinat bilgilerini Diğer Gönderici karttan alacak.

Benim fikrimde budur :)

GreeN

ATEN KVM Extenders bu cihazları bir kaç uygulamada kullandım.
Terörü Lanetliyoruz.

engerex

Cemre.

Hocam neden Uzak Masaüstü olayını düşünmüyorsunuz? TeamViewer benzeri bir araç mesela?

kendi kendime edit; Sanırım cihaz bir PC değil...

engerex

Cihaz PC değil ama kimisine uzaktan erişebiliniyor. Bunun için tarayıcı olarak Internet Explorer veya uyumlu DVR uygulaması gerekli.

seyityildirim

@Mucit23 iki tane stm discovery bu iş için biraz pahalı kaçacağını düşünüyorum

z

Mouse işini hiç uğraşmadan şu ürünle çözeceğim galiba.

Analog monitör çıkışını ise sanırım doğrudan kablo ile taşıyabileceğim. Zira kayıt cihazına 300 metreden fazla uzaaklıktaki kameralar kablo ile sorunsuz bağlı ve çalışır durumdalar.

Yalnız sorun elimizde analog monitör ya da tv yok. Mevcut sistemde PC monitör kullanılmış.

argeman

Yaptığım bir uygulamadan bahsedeyim, sizin sorununuza benzer bir problem vardı mesafe 40 mt civarıydı,dvr cihazının video out çıkışına yada spot çıkışına bnc konnektör ile 4+1 cctv kamera kablosu bağladım,boşta olan 4 kablonun 3 ünü dvr cihazının içini sökerek kumanda cihazının alıcısı olan infrared alıcı gözün bacaklarına lehimledim,ır alıcıyı söküp 40 mt ilerideki izleme odasına çektiğim kablonun uçlarına bağladım,sinyal ucunu ise scart girişinden lcd bir tv ye bağlantı yaptım.Elimizde tv yok demişsiniz tecrübelerimden dolayı lcd monitör yerine 51 yada 55 ekran tüplü tv (50 tl civarına alınabilir) bağlarsanız normal lcd de izlediğiniz kamera görüntülerinden çok çok daha kaliteli bir görüntü elde edersiniz.

muhittin_kaplan