Fonksiyonel tartı ( Yağ, Kas, Kemik ve Su ) nasıl tartıyor bunu bilen var mı.

Başlatan Melih1802, 28 Temmuz 2015, 12:22:36

Melih1802

Başlıkta belirttiğim gibi Fonksiyonel tartılar bu ayrımı nasıl yapıyor bunu bilen var mı.

TA7R

Ortalama hesap , kesin durum değil. Yani 70kg  bir insan vucudununda kemik şukadar kilo ise x kilo bir insanda bu kadar kiodur denklemi , basit bir orantı ...

Melih1802

Alıntı yapılan: TA7R - 28 Temmuz 2015, 12:27:04
Ortalama hesap , kesin durum değil. Yani 70kg  bir insan vucudununda kemik şukadar kilo ise x kilo bir insanda bu kadar kiodur denklemi , basit bir orantı ...

Acemice salladın.

Neden ben spor salonuna gittikten sonra su ve kas oranım arttı ve yağ oranım düştü kilom aynı boyumda aynı.

TA7R

Sanırım terazi seni tartarken kanını aldı , tahlil yaptı ... Kemik ve kas için vucunu tarayıp tomografini çıkardı   :-)

Benim yazdıklarım "acemice ve sallama" değil. Fiyatı hesaplayan teraziler yeni çıktıklarında bazı uyanıkların aklına geldi bu yöntem , terazinin kilo/ fiyat hesabını kemik yağ su hesabı olarak ayarladılar ve vatandaşa sundular . Halen yol kenarlarında görüyorum hemen hepsi böyledir . Ancak spor salonu vs gibi yerlerde bu işi nispeten ciddi yapan makineler de yapmıştırlar artık , x ışınları ile vucudunuzu taramış olabilir makine

sovalye

Boyu ölçtükten sonra (iki kol parmakları arası mesafe de buna eşit) iki kol arası iletkenliğe bakıp yağ oranınıza karar veriyor. Aklımda böyle bir açıklama kalmış.

Melih1802

Alıntı yapılan: TA7R - 28 Temmuz 2015, 12:39:56
Sanırım terazi seni tartarken kanını aldı , tahlil yaptı ... Kemik ve kas için vucunu tarayıp tomografini çıkardı   :-)

" Çoban Mat' ı " olursan işi böyle komikliğe dökersin. Neyse bekle,  " BİLEN " biri yazar beraber öğreniriz.

muhendisbey

Fonksiyonel tartı 2 çeşit.
Para atılanlar, uyduruklar, bunlar tahmini olarak işlem yapar, boy kilo ölçümü tek ölçüttür.

Gerçek fonksiyonel tartılar, vücuda belirli frekanslarda belirli genliklerde elektrik sinyalleri gönderirler. Frekans cevabına bakarak yağ, su, kas miktarı belirlenir. Ağırlık ve boy ölçütleri ile tam bir vücut analizi yaparlar. Bunlar da tahminidir ancak diğer tartıya göre daha destekli tahminlerdir.

Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Melih1802

@muhendisbey

" vücuda belirli frekanslarda belirli genliklerde elektrik sinyalleri gönderirler. Frekans cevabına bakarak yağ, su, kas miktarı belirlenir. Ağırlık ve boy ölçütleri ile tam bir vücut analizi yaparlar. Bunlar da tahminidir ".

Benim de TAHMİN im bu yöndeydi, ama emin değildim. Fikrimin sağlamasını yapmış oldum.

mesaj birleştirme:: 28 Temmuz 2015, 13:24:30

Alıntı yapılan: sovalye - 28 Temmuz 2015, 12:49:01
Boyu ölçtükten sonra (iki kol parmakları arası mesafe de buna eşit) iki kol arası iletkenliğe bakıp yağ oranınıza karar veriyor. Aklımda böyle bir açıklama kalmış.

Tuzlu yersem kol arası iletkenliğim değişecek. Bu teori çöker.

MC_Skywalker

drozk

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 28 Temmuz 2015, 13:26:00
Tuzlu tüketirsen vucudun su tutmaya başlar. 

yanlış. fazla tuz fazla su tutar. ozmoz kuralı.

ben yanlış okumuşum. ::)

papsukkal

Vücuttaki tuz oranı yükselirse eğer ciddi kalp sıkıntısı anlamına gelir ki bu durumda da fonksiyonel tartıya cıkartmazlar :)