Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Parazit

Başlatan z, 26 Ağustos 2015, 13:13:52

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

sayment

Video çok güzel, paylaşım için teşekkür ederim. Bahsettiği hastalıklardan muzdarip değilim çok şükür ama kafein, karbon hidrat ve şekerleme arzusu bende de çok fazla. %80'in içine girmişiz malesef. Dikkat etmek lazım.
Probiyotik hapları tüketin deyince HerbaLife reklamı mı yapıyor diye kıllanmadım da değil.

mehmet

Herkes birbirini kötülüyor ve benimki en iyisi diyor. Buradaki de
probiyotik hap reklamı...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

patasana

Probiyotik hap reklamından biraz daha vahim durum söz. Vücutta probiyotik artırırsanız gidip istediğinizi yiyebilirsiniz artık diyor. Doğal yollarla bunu artıramazsınız git hap al. Sonra git şekerli ye. Çünkü sağlıklı besine erişme imkanın yok  diyorlar.

Bu endüstriyi yenme imkanı yok.  O zaman bunların etkilerini dengeleyici bir ürün yapalım deyip bu hapı üretmişler. Hapı içiyorsun denge sağlanıyor. O zaman kişinin bu ürünlere olan harcaması kesilmemiş oluyor. Bu hap ile bu yiyecekleri zaten enerjiye dönüştüreceksin ve vücudun bunları zaten yakacak diyor.

Daha hızlı yaşayıp daha hızlı ölmeyi tavsiye ediyor.

Tagli

Öncelikle, bu videoları haddinden fazla uzatıyorlar. İzlerken sıkıldım ama yine de meraktan sonuna kadar izledim. Videoda söylenenlerin bir kısmı muhtemelen doğru, ama işin özünde bunun bir çeşit reklam olduğunu düşünüyorum. İnternette bu tür "Aman dikkat edin, çok kötü şeyler olacak!" türü videolar epey arttı. Sadece video değil, fb paylaşımlarında da var bu tür şeyler.
Gökçe Tağlıoğlu

z

Uzun yıllar filinta gibi gibiydim. Şu sıralar hafiften simitim var.

Video'nun reklam kısmına takılmadım. Zaten videoyu paylaşmaktaki amacım hapın reklamına aracı olmak değil bu zararlı bakteri olayını bilmeyenleri haberdar etmekti.

Genellikle 2 öğün yemek yiyiyorum. Eğer sabah kahvaltısını atlar da akşam yemeği yiyeceksem 1 ekmek bile yetmiyor. Bir süredir tatlıya düşkünlüğüm yok ama kahvaltıda çayımı 3 hatta 4 şekerden aşağı içmem.

Bu videoyu izledikten sonra beyaz ekmeği ve beyaz şekerli yiyecekleri tamamen kesmeye karar verdim. Şekeri zaten meyvelerden alabiliyoruz.

Beyaz ekmek yerine de patates ve pirinç pilavı deneyeceğim.

Genç yaşlarda göbek kolay kolay olmuyor ama ilerleyen yaşlarda kontrol elden çıkıyor. Henüz yolun başında iken bu videoyu izlemem çok iyi oldu ve beni etkiledi açıkçası.

-----------

Bu arada kolonya ikram ettiğimde ellerini kaçırıp alkol haramdır diyen arkadaşlarıma da bir sözüm olacak.

Bu videoda da geçmiş olabilir izlediğim bir başka videoda da emin değilim.

Vücudumuz zaten bazı yiyecekleri alkole dönüştürüyormuş.

Dip not olarak vereyim istedim.

engerex

Haplara gerek yok. Süt, yoğurt, peynir(sütken), ketçap, mayonez, meyve suyu gibi sıvı, koyu kıvamlı veya katı (peynir sütken) ürünler homojenizatörden geçiyor. Homojenizatör yüksek basınç uygulayarak bir çok maddeyi ufak hale getiriyor ve daha homojen yapıya getiriyor. Sonuç olarak raf ömrü daha uzun ve albenisi daha iyi olan (sulanmayan / geç sulanan yoğurt gibi) ürünler ortaya çıkıyor. Bunun ne kötülüğü var. Normalde sindirim sisteminde kana karışmayacak maddeler artık kana karışabiliyor. Belki alınmaması gereken maddeler artık vücudumuzda dolaşıyor. Damarda birikip tıkanma olasılığı yükseliyor.

Sadece raf ömrü ve estetik olarak iyi ürünler değil hileli ürünler içinde çokta kullanılır. Bir hile örneği : Süt yağından tereyağı üretilir. Kilosu bitkisel yağdan pahalıdır. Sütün içinden yağ alınarak tereyağı elde edilir. Ardından erime sıcaklığı yüksek kuru margarinin süte karışması için süt ~80 oC ısıtılır. Yağı alınmış olmasına rağmen tam yağlı süt elde edilir. Bundan ister tam yağlı süt, peynir, yoğurt gibi çeşitli süt ürünleri elde edebilirsin. Tereyağını erimemesi için dolapta saklarsın, dışarıda erir. Ancak kuru yağ taş gibidir. Çekiple kırarsın ~80 derecede eritirsin. Sonra bu gıdalar karışsın kana. Gerisi malum.

remzi

Sizin ilacınız Bir doz Canan KARATAY.
Emin olun dünyanız değişecek.
Kitapları zaten ucuz. Ben okudum tavsiye ederim. (Kesinlikle işe yarıyor)

erpay

Gazlı ve şekerli şeylerden başlangıç olarak uzak durmak lazım.
Bozulmadan saklanan her türlü yiyecekten de  sakınılırsa geriye kalanlar büyük oranda zaten sağlıklı oluyor.

Bir yandan da böyle şeylere dikkat edelim derken büyük bir çoğunluk üzerinde bu sizi öldürür içinde bilmem kaç tane  tür zehir var denilen sigaraları hissedilen bir ekonomik bedel ödeyerek hergün tüketiyor, insanoğlu çok değişik bir canlı :)

patasana

erpay tebrikler. Sigaradan olaya girmen harika. z ne diyecek merak ediyorum açıkcası.

z

Sağlığı beden ve akıl sağlığı olarak ikiye ayırırsak ikisini de korumak zorundayız.

Akıl sağlığımı korumak yani psikolojimi düzgün tutmak adına bu mereti içiyorum. (Ancak bu şekilde sorunlara odaklanabiliyorum)

Fakat bu cümlem bile akıl sağlığımı koruyamadığım anlamına geliyor.

İçmeyenler başlamasın diyorum sadece.

bmutlu

Alıntı yapılan: z - 26 Ağustos 2015, 15:03:24

Beyaz ekmek yerine de patates ve pirinç pilavı deneyeceğim.

Patetesi bilmeme ama prinç ten yapılanları da yeme bulgur ile yapılanları ye prinç yerine.

z

Evet seker sorunu acısından prinç önerilmiyor.

Gavurlar çok az ekmek yiyiyorlar. Prinç ve patates garnitürler yiyiyorlar.

Galiba uzakdoğu tarafında ekmeği bilmiyorlarmış. Yada yaygın değilmiş.