Salea logic analyzer ile spi sinyalleri neden göremiyorum

Başlatan ayhani, 27 Ağustos 2015, 00:06:38

ayhani

Arkadaşlar pic16f877a basit spi veri gönderimi yapıyorum. Salea logic klonu var. Bağladığımda kare dalga sinyaller görüyorum ama hex, ascii göster diyorum göstermiyor. Bunun özel bir ayarı varmı. Salea ile spi sinyal izleyen var mı?
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

Burak B

- CLK, MISO, MOSI ve CS pinlerinin hepsini analizöre bağladığından emin olmalısın.
- Analizör örnekleme hızını uygulamadan SPI frekansının üzerinde seçmelisin. 8 bit basit klonlarda en fazla 24Mhz seçilebiliyor zaten. Oda çalışırsa o hızda büyük bir başarı.
- SPI analizör pluginini aktif ettiğinde ayarların ve frekansı düzgün olduğundan emin ol.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

HexfeT

Protokol seçmekle bitmiyor. Programda CLK, MISO, MOSI, CS pinlerini belirtmek gerekiyor.

ayhani

Alıntı yapılan: Burak BAYRAK - 27 Ağustos 2015, 01:27:37
- CLK, MISO, MOSI ve CS pinlerinin hepsini analizöre bağladığından emin olmalısın.
- Analizör örnekleme hızını uygulamadan SPI frekansının üzerinde seçmelisin. 8 bit basit klonlarda en fazla 24Mhz seçilebiliyor zaten. Oda çalışırsa o hızda büyük bir başarı.
- SPI analizör pluginini aktif ettiğinde ayarların ve frekansı düzgün olduğundan emin ol.

Hımm. Sanırım sizin dedikleriniz ile birşeyler bulabilirim. Bunları bir deneyeyim. Teşekkürler.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

frisbe

Alıntı yapılan: Burak B - 27 Ağustos 2015, 01:27:37- CLK, MISO, MOSI ve CS pinlerinin hepsini analizöre bağladığından emin olmalısın.

Hocam sana nasıl ulaşabiliriz iletişim numarası yada mail adresi vermen mümkün mü