Altını gümüşü bulalım

Başlatan z, 31 Ağustos 2015, 17:12:49

engerex

Temassız sıcaklık ölçen cihazların benzeri cihazlar var. ~1dk gibi sürede malzeme analizi yapıyor. Rapor : %72.3 Demir, %18.4 Krom, %9.6 Nikel, %0.56 Karbon gibi.... Sanırım X-ray.
Toprak altındaki gömü aramak ile maden aramanın çok farklı şeyler. Gömü belli noktada ve toprakla alakası pek yok. Ama maden çok farklı. Çok çeşitli yöntemler olabilir. Bölgenin belli yerlerinden toprak alıp analiz etmekte bir yöntem. Hatta bir kaç sene evvelki bir haber : http://www.bbc.com/turkce/haberler/2013/10/131023_agacta_altin

sayangku

z hocam çubuklar hakkında ne düşünüyorsunuz ben kullandım boşluğa felanda getiriyor ama onun her kapandıgı yeri kazsaydım Türkiye'nin 4 bir yanına  git gel çift şeritli tünel yapardım
aslında bu çubukları biraz modifiye etsek elektronik birşeyler katsak nasıl olur acaba

Hattusa

Alıntı yapılan: sayangku - 02 Eylül 2015, 18:20:56
z hocam çubuklar hakkında ne düşünüyorsunuz ben kullandım boşluğa felanda getiriyor ama onun her kapandıgı yeri kazsaydım Türkiye'nin 4 bir yanına  git gel çift şeritli tünel yapardım
aslında bu çubukları biraz modifiye etsek elektronik birşeyler katsak nasıl olur acaba

usta keşke her kazdığın yere bir fidan dikseydin. ÇEVKA size kesin ödül verirdi.

bülent hocam ben şu cihazı dijitalleştirmek istesem acaba nasıl bir yol izlemem gerekiyor, yardımcı olabilirmisiniz?

https://www.youtube.com/watch?v=r9pDnyHUEVI
vardım ilim meclisine eyledim talep, meğer ilim en gerideymiş illa EDEP, illa EDEP <muhyiddin Arabi K.S.>

z

"Strain gauge" sensörü o düzenek üzerine sabitleyeceksin. Gerisini halledersin. Takılırsan konuşuruz gene.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Hattusa

ya hocam şaka bir yana bir yerde aptallar çoksa illa ki uyanıklar işlerini yapacaklardır. ben alan taramalara inanan bir insan değilim. zira denemedim değil, denedim ama sanırım bendeki enerji ile barışık değil bu çubuklar,
çubukların duayenlerinden birde fatih abimiz var, kendisi ise şahsen tanıştım. şahsiyet olarak gayet sevecen ve lafazan bir insandır.
geçmişte bize vlf mantığında two-box devresi yapmayı öğretmişti yıllar ince,

https://www.youtube.com/watch?v=DQlYt5dKJv4

sonuç olarak hocam bu işlerde sanırım başarı için sadece elektronik yeterli gelmiyormuş bunu öğrendik.
vardım ilim meclisine eyledim talep, meğer ilim en gerideymiş illa EDEP, illa EDEP <muhyiddin Arabi K.S.>

diversant

! No longer available  bu videoya acaip güldüm. Adamın bir halat mı desem tel mı desem  elinde diğeri ise boynunda
Normal şartlarda ellerindeki okadar eğrilip bülüldüğüne gore boynundaki de boağazına dolanıp adamı grtlaklaması lazım(yani boğazına dolanıpta adamı en azından bayıltması lazım ) :D :D

Hattusa

bülent hocam;
ya hu bu başlığı görünce "ahanda bir usta el attı, bizi kurtaracak" diye düşündüm. ama 6 sayfa yazdık ötesi yok.  ;D ;D ;D
ustam hani sıyırdım ya bu işlerle, klavuz açacak yerde kalmadı, bize ne tip bir öneriniz olurdu? ölüp gidecez çalışacak bir devre yapacaz diye,
bak demedi deme, rahmetliyi nasıl bilirdiniz diye beni size sorarlarsa sakın "iyi bilirdik" demeyin. zira çaremiz olmadığınız için ölüm sebebim olursunuz, kimseyi kandırmayın  ;D ;D ;D

z

Toprağın altındaki altını bulabiliyor olsam işim ne burada.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

t2

Toprağın 50 metre altındaki altını, pırlantayı  bulan ve gösteren alet yaptınız diyelim.
Nerede arama yapılacak? Arama  yapmakla, bu aradığınız yere altın mı gelecek?

Defineyi gösteren haritayı bulduysanız, dedektörü de kiralayıverirsiniz. lafı mı olur?
50 kilo altın varsa, Kira, günlük 5 binlira olsun fark eder miki?

Hattusa

Alıntı yapılan: t2 - 03 Eylül 2015, 23:03:51
Toprağın 50 metre altındaki altını, pırlantayı  bulan ve gösteren alet yaptınız diyelim.
Nerede arama yapılacak? Arama  yapmakla, bu aradığınız yere altın mı gelecek?

Defineyi gösteren haritayı bulduysanız, dedektörü de kiralayıverirsiniz. lafı mı olur?
50 kilo altın varsa, Kira, günlük 5 binlira olsun fark eder miki?

defineyi gösteren haritayı bulsam dedektörle işim ne, kiralık denen dedektör çok mu doğru, kiralanacak dedektör vardı da bizmi yedik. olanlarsa hep varsayım...

bu arada altını bulmak gibi bir derdimde yok, metali bulsa yeter

t2

Harita yoksa nereyi arayacaksınız? aramakla definenin sizin aradığınız yere denk gelmesi mümkün mü?  siz aradığınız için oraya define mi gelecek? 

haritanız veya duyduğunuz bir şey yoksa nereyi arayacaksınız? spor olsun diye arama yapılır mı? burada tarihi bir çeşme var, civarıdna define olabilir hadi arayalım :)

anlaşılıyor ki, dedektör bu işte çok önemsiz kalıyor. asıl önemli olan "nereyi arayalım" konusu.

ilhan_mkp

bizim köyde yunanlılardan kalma bir mezarlık var köstebek gibi eşiniyorlar eşelenmek için ellerindeki parayıda ziyan eden çok.
çok beleşçi bir milletiz free enerji hazine avcılığı.
dedektörle sonuç alamayanların denediği garantili diğer yöntemleri deneyin.

beyaz horoz.    :o :o :o

bu arada beyaz horoza ihtiyacı olan varsa bana ulaşsın  ;D ;D ;D
horozu satın alan z hocama rica etsin boynuna muska yazılmazı gerikiyor assembler ile bi muska yazsın kesin sonuç alınır.
(ülkemizde muska yazmak program yazmaktan daha çok kazanç sağlıyor. :-[)

Hattusa

Alıntı yapılan: ilhan_mkp - 03 Eylül 2015, 23:37:33
bizim köyde yunanlılardan kalma bir mezarlık var köstebek gibi eşiniyorlar eşelenmek için ellerindeki parayıda ziyan eden çok.
çok beleşçi bir milletiz free enerji hazine avcılığı.
dedektörle sonuç alamayanların denediği garantili diğer yöntemleri deneyin.

beyaz horoz.    :o :o :o

bu arada beyaz horoza ihtiyacı olan varsa bana ulaşsın  ;D ;D ;D
horozu satın alan z hocama rica etsin boynuna muska yazılmazı gerikiyor assembler ile bi muska yazsın kesin sonuç alınır.
(ülkemizde muska yazmak program yazmaktan daha çok kazanç sağlıyor. :-[)

olur olmasa öyle yapalım, oturup insanların fahiş rakamlara gavur dedektörlerini almalarına seyirci kalalım, yada "Z" hocama yönlendirip % kar payı ile mızıka yazdıralım, hep beraber kazanalım. olmadı medyumluk şirketleri kurdurup onlarında dövlete vergi vermelerini sağlatalım. millete ne olursa olsun.

ilhan dostum, insanların boş hayaller peşinden koşmasına engel olma şansımız yok, çok zorlasak burada bilenler çevresinden 3-5 er kişiyi bu sevdadan vazgeçirebilir, geriye kalanları ne yapacaz?

bol bol üniversiteler açarak milleti diploma sahibi yapmakla insanlık seviyesi maalesef yükselmiyor. bilinçli olmak diploma sahibi olmayı gerektirmiyor maalesef. bundan 8-10 yıl öncesine kadar, piyasada hep ithal dedektörlerle doluydu, uyanık insanlarım bu dedektörlerin açıklamalrında yazan inc değerinde derinlik ölçülerini metre diye çook yutturduğuna şahit oldum. elin gavuru yazmış bu dedektör tek parayı 15 inc den yakalar, aslı asdarı 38 cm den alıyor. bizim uyanık satıcı 15m den alıyor diyor ya bizim defineci atlıyor. haa şimdilerde dedektör siteleri var, adını buradan reklam olmasın diye vermiyorum. amatör dedektör yapanlar sayesinde insanlar uyandı. (bu arada ben hiç yapıp satmadım)

şimdi bize düşen ne;
bizler elektronikçiyiz, kimimiz benim gibi amatör, kimimiz profosyonel, gücümüz oranında yapalım, halkımız, ülkemiz kazansın, madem insanları bu sevdadan vazgeçiremiyoruz. bari dedektör çöplüğüne döndürüp gerçekleri gördürelim.

kral çıplak demekle (gerçekleri haykırmakla) iş bitmiyor.

(sözüm şahsınıza değil, içim patladı, üstünüze alınmayın lütfen)

ilhan_mkp

Şahsen ben bazen görüyorum kazıyorlar arıyorum jandarmayı gayet caydırıcı herkeze tavsiye ederim bu define arayanların çoğunun çoluk çocuk iş güçle alakası kalmamış

Okan AKÇA

Beko kazip  arama yapanlar bile pes etti. Halen dedektör için uğraşıyorlar